Lucifer Popis

Lucifer

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

Původ

Komiksový Lucifer patří pod DC Comics a poprvé se objevil v Sandmanovi z roku 1989, který později DC Comics přesunulo pod svou dceřinou společnost Vertigo (1993). I když jako úplně první zmínku bychom mohli jmenovat jeho debut v 65. čísle Superman's Pal Jimmy Olsen z roku 1962. Lucifer získal v roce 1993 svůj vlastní spin-off psaný Mikeem Careym vydávaný pod Vertigem. Série čítala 75 sešitů a byla ukončela v roce 2006; vyšla i jako 11 sběratelských knih a v letech 2013–2014 pak jako pět omnibusů.

Lucifer Morningstar, bývalý vládce Pekla, momentálně majitel nočního klubu; Foto: Fox


Tvůrci a obsazení

V televizním zpracováním Lucifera bude mít hlavní slovo Tom Kapinos, který stál např. za Californication a pod taktovku si ho vezmou Jerry Bruckheimer (CSI: NY, Kriminálka Las Vegas, CSI: Cyber, Hostages, Cold Case, Without a Trace) a Len Wiseman (Sleepy Hollow, série Underworld, Smrtonosná past 4.0), který měl na starost režii pilotu.

Hlavní roli ztvární Tom Ellis, který se objevil např. v Merlinovi nebo loňské novince Rush, která byla po první sérii ukončena. Maze, milenku Lucifera a bývalou démonku, si zahraje Lesley-Ann Brandt známá ze Spartaca či The Librarians. Parťačku Lucifera, detektivku losangeleské policie, bude hrát Lauren German, kterou si diváci mohli oblíbit jako Leslie Shay v Chicago Fire či jako Lori Weston v Hawaii Five-0. Roli jejího ex-manžela, detektiva Dana, získal Kevin Alejandro, jehož mnozí znají jako Jesuse z True Blood nebo jako Sebastiana Blooda z Arrowa.

Bývalá démonka Maze, Lucifer, policistika Chloe a anděl Amenadiel; Foto: Fox

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vlasacek007

Jeden z naprosto nejlepších seriálů, které jsem viděl. První a druhá série super, 3. série částečně pokulhává a 4. a 5.? Naprosto geniální! Netflix tomu dodal trochu jiné kouzlo a opravdu to stojí za to. Vynikající! Těším se na zbytek!

27.10.2020 | 12:45:29
sonulle

Za mě hezkých 80%. Je to takový Castle na zabití. Postavy mají podobnou energii. Vše je jasně dané. Od první minuty je jasné, kdo bude femme fatale hlavního hrdiny. Hlavní hrdina je vtipně otravný a jeho protějšek racionálně smýšlející policistka, která bere svou práci příliš vážně. Policistka najednou zjišťuje, že otrava není zas tak otravný a že ho miluje. Nic co už tu nebylo. Jakoby to Castlovi z oka vypadlo. Jediným rozdílem, že případy jsou zjednodušené, protože povětšinu řeší hlavní hrdina svoje ego se svou psychoanalytičkou, což jsou asi pro mě jedny z nejzajímavějších momentů celého seriálu a biblické prvky, které jsou s kriminálním dějem promíchaný. Téměř nic, co bych neviděla v Supernaturalu a podané skoro se stejnou dávkou humoru a patosu zároveň. Velké plus mají za Toma Elise.

24.9.2020 | 13:35:42
Milano33

Jeden z najlepších a najoriginálnejších seriálov súčastnosti. Lucifer v podaní Toma Ellisa je úžasný. Lepšieho herca na túto rolu si neviem predstaviť, má šarm, dokáže túto postavu predať a je hlavným ťahúňom celého deja. Vzťah medzi ním a Chloe bol vážne senzačný, takú chémiu, aká panovala medzi nimi, sa len tak nevidí. Spoločne si prešli mnohým a pravda, keby sa dali dokopy skôr, malo by to viecej šťavy a lepšie by to odznelo. Jednotlivé kriminálne zápletky krásne reflektujú problémy v osobnom živote postáv. S fantasy prvkami sa pracuje veľmi dobre a predovšetkým dosť unikátnym spôsobom. Biblické prvky som naozaj ocenil a primárne z nich vychádza všetko to nadprirodzeno. Aj hudba je skvelá. A humor tiež nechýba, nejedenkrát sa kvalitne zasmejete, najlepšie sú bezpochyby tie dvojzmysli.

14.9.2020 | 23:24:09
twdlover

MILUJU!

12.9.2020 | 19:58:51
loveshadowhunters

Mi.Lu.Ju.!! Tohle je jediný seriál od Shadowhunters, který mě opravdu chytl za srdce. <3

23.8.2020 | 10:37:19
daiv666

Hello detectiv! .....Zbožňuji Lucifera(Tom Ellis) 5 série bude asi pěkně „pekelné pokoukání“

30.7.2020 | 22:11:09
Poolverine

videl som len dva diely prvej série.

překladatel
24.7.2020 | 13:02:44
Kothy

Neskutecny narez!

30.6.2020 | 14:09:26
Kajabidi

Oh tak to jo. Prostě jsem to jednoho dne viděl na netflixu a říkám si to by nemuselo být špatný, nakonec se ukázalo že ne že to nebylo špatný bylo to skvělý. Tom Ellis si roli užívá a je skvělej. Je to nahláškovaný dobře vymyšlený děj který se netáhne a má správnou gradaci. Je z toho cítit úžasnej feel a už se nemůžu dočkat tý pátý serie.

26.6.2020 | 19:03:37
Kostatko

Super detektivní séroš s vtipnými momenty a mysteriozním příběhem navíc, skvělé obsazení. 1. sezóna skvělá, druhá slabší, snad to ve třetí vylepší :-)

3.11.2019 | 20:31:54

Budoucnost Lucifera

Netflix konečně potvrdil šestou řadu Lucifera

Netflix konečně potvrdil šestou řadu Lucifera

O šesté řadě Lucifera se jednalo už hodně dlouho a když se konečně i Tom Ellis dohodl na pro něj vyhovujících podmínkách, čekalo se, že oznámení šesté série je na spadnutí. K tomu ale došlo až dnes zároveň s dovětkem, že šestá řada bude tou opravdu poslední. Máte z pokračování radost?

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Reklama

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás