Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 56×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Jon Hamm o režírování, práci v televizi a konci seriálu

Jon Hamm o režírování, práci v televizi a konci seriálu

Herecký představitel Dona Drapera si poprvé zkusil i roli režiséra, ve které se nám představí již příští týden v epizodě 5×03. Přečtěte si rozhovor s Jonem Hammem nejen o režijní zkušenosti.

0 0
28.3.2012

Co bylo na režírování Mad Men nejnáročnější?

Jon Hamm: To je zajímavé, protože to, co jsem si myslel, že bude nejnáročnější, nakonec nebylo. Myslel jsem, že budu prostě vyčerpaný. Během jednoho roku jsem pracoval s Johnem Slatterym (představitel Rogera Sterlinga), Jennifer Westfeldt (Hammova dlouholetá přítelkyně) i Benem Affleckem (The Town), sledoval je, jak režírují sami sebe, a říkal jsem si: „Sakra, jak to dělají? Jak to, že jsou ještě vzhůru?“ Režírování celovečerního filmu a televizního pořadu jsou dvě naprosto odlišné věci, ale když jsem ty tři pozoroval, říkal jsem si: „To bude záhul.“

Nakonec se ale tak nadchnete pro to, co děláte, že vás to nabije energií. Nic na tom nemění ani fakt, že musíte být 14 hodin na place a jste unavení. Nejtěžší bylo sebrat odvahu někoho režírovat a v tomto ohledu mi hodně pomohlo to, že se náš štáb za poslední tři roky skoro nezměnil. I po té dlouhé pauze, kdy všichni dělali na spoustě jiných věcí, se zhruba 85 % lidí ze štábu vrátilo, což je neskutečně vysoké číslo vzhledem k tomu, že lidé mění zaměstnání, mají děti nebo se odstěhují. Vy si můžete dát rok pauzu, ale svět se točí dál. Musíte dál platit nájem, ale ať už byl důvod jakýkoliv, herci se s tím srovnali a vrátila se i většina štábu. Takže jsem na to rozhodně nezůstal sám.

Jistě víš, že Matt Weiner říkal, že chce natočit sedm řad, ale vypadalo to, že je otevřený myšlence natočit jich klidně víc. Říkal, že by si o tom samozřejmě promluvil s tebou, ale jak se na to díváš ty? Je sedm řad tak akorát?

Jon Hamm: Já chci se seriálem skončit, až prostě skončí. Popsal bych to asi jako podstoupení dlouhé cesty. Chceš jet pryč. Chceš bezproblémový let a pak s letadlem přistát a tím to končí. Snad se bezpečně dostaneš z jednoho místa na druhé. Nikdy nechceš vyskočit a zatáhnout za padák a ani nechceš spadnout. Nechceš, aby to skončilo nějak nešťastně. Ať už jsou Mattovy plány jakékoliv, ví, jak příběh ukončit. Ví, jak s letadlem přistát, takže až se tak stane, doufám, že odejdeme v tu správnou chvíli. Moc se mi líbí model britských seriálů – dvě řady a konec.

Za posledních pár let jsi měl kromě Mad Men jistě mnoho možností. Myslíš si, že Mad Men jsou tak jedineční, že se po nich budeš soustředit už jen na film? Nebo zatím tak dalece o své kariéře nepřemýšlíš?

Jon Hamm: Já jsem velký fanda televize ve všech směrech a klidně v ní budu pracovat celý život.

Opravdu?

Jon Hamm: Ano. Myslím, že ta propast mezi televizí a filmem už není v dnešní době tak hluboká. Už nejsou lidé, co by v televizi nehráli. Už není žádné: „Ale já jsem filmová hvězda, bla, bla, bla, budu jen v tomhle, tohle dělat nebudu.“ Žijeme v době, kdy lidé média konzumují. Filmy si přehrajete v telefonu, v letadlech běží televize, je to prostě šílené. Takže si myslím, že rozdíl mezi televizními a filmovými herci se smazal. Točení filmů jsem si skvěle užil. Je to naprosto jiné tempo. Je to úplně jiná záležitost a já to miluju, ale od televize se to v zásadě neliší. A je skvělé, že se jako herec můžete sžít s jednou postavou na tolik let, zvlášt když je postava dobře napsaná. Mohou to být i taková zlatá želízka, pokud se necítíte po tvůrčí stránce naplněn, ale já to miluju.

Zdroj: The Huffington Post

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama