Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
94/100 - 53×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Postavy

 • Don Draper

  Don Draper

  Kreativní ředitel firmy Sterling Cooper, který musí každý den dohlížet na tým textařů a grafiků a vymýšlet reklamy, ty ovšem mnohdy zákazníci nedocení.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Peggy Olson

  Peggy Olson

  Peggy nastoupila do Sterling Cooper jako nová sekretářka. Jen co se ale ve firmě trochu rozkoukala, začala pomrkávat po textařské pozici. Prorazit v mužském světě je ovšem pro Peggy pořádná dřina.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Roger Sterling

  Roger Sterling

  Jeden z vlastníků firmy má unikátní schopnost jednání s lidmi. V práci se zrovna nepředře, zato jako společník na večeřích s klienty je nenahraditelný.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Joan Holloway

  Joan Holloway

  Joan je stmelujícím prvkem ve firmě. Coby hlavní asistentka, která má na povel chod administrativy, dokáže s osobitým stylem vyřešit takřka každý problém. Je také objektem zájmu mnoha mužů.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Bertram Cooper

  Bertram Cooper

  Zakládající majitel reklamní agentury Sterling Cooper. Vášnivý sběratel japonského umění, vždy skvěle oblečen, nikdy bez motýlku.

  Sezóny 7
  2007 - 2014
 • Betty Draper

  Betty Draper

  Vztah Dona s jeho ženou Betty je jedním z důležitých motivů seriálu. Betty představuje typickou znuděnou paničku, která má vše, nač si vzpomene, ale přesto není šťastná.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Pete Campbell

  Pete Campbell

  Pete pracuje ve firmě jako vedoucí zakázek. Je to kariérista, kterého však kvůli jeho chování nemají kolegové příliš v lásce.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
 • Megan Draper

  Megan Draper

  Druhá žena Dona Drapera, modelka a herečka.

  Sezóny 4
  2010 - 2015
 • Lane Pryce

  Lane Pryce

  Lance Pryce přišel do Sterling Cooper jako finanční ředitel v roce 1963. Předtím sloužil ve druhé světové válce a pracoval u Putnam Powell and Lowe, kde měl na starosti slučování a přebírání firem. Lance si život ve Státech užívá, ale má problém se přizpůsobit novým zvykům.

  Sezóny 3
  2009 - 2012
 • Sally Draper

  Sally Draper

  Dcera Dona a Betty, nejstarší ze tří sourozenců. Roztomilá, tvrdohlavá, prostořeká a vychytralá – to je prostě Sally.

  Sezóny 7
  2007 - 2015
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama