Mad Men (Šílenci z Manhattanu) Popis

Mad Men

Mad Men

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

MAD MEN
„Termín vymyšlený na konci 50. let pro šéfy reklamních agentur na Madison Avenue.
Ti ho sami vymysleli.“

Foto: AMC

Seriál Mad Men začala kabelová stanice AMC vysílat 19. července 2007. Seriál od začátku vysílání sbírá jednu prestižní cenu za druhou. Byl oceněn čtyřikrát po sobě cenou Emmy za nejlepší dramatický seriál, tedy za každou sérii. Kromě toho získal za první tři série Zlatý glóbus pro nejlepší dramatický seriál a stejnou cenou byl oceněn i Jon Hamm, představitel Dona Drapera, za herecký výkon v první sérii.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vla_mira

Výborná sága, jeden z nejlepších seriálů. Skvělá dobová společenská sonda se vším všudy. Výborná výprava, hudební dramaturgie. Postavy, se kterými žijete. Herci vynikající. Opravdu těžko se mi s ním loučilo.

24.7.2018 | 0:06:23
bulva_meloun

Jeden z nejlepších seriálů jaký jsem kdy viděla. Skvěle propracované postavy, vynikající scénář, skvělé herecké výkony a krásná výprava. Opravdu mi bylo líto, když skončil.

2.12.2016 | 18:46:15
KevSpa

Moje srdcovka. Co tvůrci předvádějí v každém díle, to je vyloženě scenáristická slast. A ti herci… a atmosféra. Seriál, který z nejvyššího stupínku mého osobního seriálového žebříčku asi jen tak něco neshodí.

webmaster, korektor
21.12.2012 | 0:24:07
Thomas

Sympatická věcička. A to jsem zatím viděl jen jeden díl.

čestný člen redakce
20.12.2012 | 23:18:42

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás