Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 56×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Zemřel legendární tvůrce reklam Bill Backer

Zemřel legendární tvůrce reklam Bill Backer

Minulý týden zemřel reklamní velikán Bill Backer, který se pojí hlavně s madmenovskou érou začátku 70. let. Ale Bill Backer byl mnohem víc než jen tím, kdo stál za reklamou na Coca-Colu.

2 4
20.5.2016

Backerovou nejznámnější reklamou byla ta, která naše Mad Meny zakončovala. Kultovní I'd Like to Buy the Wolrd a Coke přidala finále „feeling dokonalosti“ a zakončila jednu velkou éru.

Thumbnail Play icon

Backer ale nestál pouze za touto reklamou, pro McCann Erickson pracoval jako kreativec mnoho let předtím. Vytvořil reklamy na Campbellovu polévku, Miller Lite, Hyundai, Xerox a další. Roku 1995 byl uveden do Reklamní síně slávy a v roce 1999 byl jmenován mezi 100 nejvýznam­nějšími lidmi v reklamě.

Thumbnail Play icon

Po odchodu z McCann Erickson, odkud po 25 letech odcházel ve funkci kreativního ředitele, si založil vlastní firmu Backer & Spielvogel a dočkal se ještě větších úspěchů. Firmu po sedmi letech se Spielvogelem prodali, v té době fakturovali kolem 500 miliónů dolarů. Backer zemřel 13. května po krátké nemoci, tři týdny před svými 90. narozeninami.

Zavzpomínejte si na finále Mad Menů s tímto článkem.

Zdroj: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama