Mad Men (Šílenci z Manhattanu) Zemřel legendární tvůrce reklam Bill Backer

Zemřel legendární tvůrce reklam Bill Backer

Zemřel legendární tvůrce reklam Bill Backer

Minulý týden zemřel reklamní velikán Bill Backer, který se pojí hlavně s madmenovskou érou začátku 70. let. Ale Bill Backer byl mnohem víc než jen tím, kdo stál za reklamou na Coca-Colu.


2 4
20.5.2016

Backerovou nejznámnější reklamou byla ta, která naše Mad Meny zakončovala. Kultovní I'd Like to Buy the Wolrd a Coke přidala finále „feeling dokonalosti“ a zakončila jednu velkou éru.

Backer ale nestál pouze za touto reklamou, pro McCann Erickson pracoval jako kreativec mnoho let předtím. Vytvořil reklamy na Campbellovu polévku, Miller Lite, Hyundai, Xerox a další. Roku 1995 byl uveden do Reklamní síně slávy a v roce 1999 byl jmenován mezi 100 nejvýznam­nějšími lidmi v reklamě.


Po odchodu z McCann Erickson, odkud po 25 letech odcházel ve funkci kreativního ředitele, si založil vlastní firmu Backer & Spielvogel a dočkal se ještě větších úspěchů. Firmu po sedmi letech se Spielvogelem prodali, v té době fakturovali kolem 500 miliónů dolarů. Backer zemřel 13. května po krátké nemoci, tři týdny před svými 90. narozeninami.

Zavzpomínejte si na finále Mad Menů s tímto článkem.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Mad Men a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás