Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 415×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Postřehy z epizody 2x12 In the Name of the Brother

Postřehy z epizody 2x12 In the Name of the Brother

Jelikož dvanáctá epizoda byla odvysílána před třemi týdny, můžete si ji oživit následujícím článkem. Tentokrát půjde zejména o příběh doktora Frankensteina, který ani není v Henryho knize pohádek.

0 0
11.2.2013

#1 „Úvodní sekvence“

Úvodní sekvence je černobílá kromě výrazně červeného Rampelníka. Je tedy zřejmé, že epizoda se bude týkat jeho a rovněž i doktora Frankensteina. A název prozrazuje, že se konečně setkáme i s Viktorovým bratrem.


#2 „Svět dorazil do Storybrooku“

Dvanáctá epizoda začíná přesně tam, kde jedenáctá končí. Hook postřelil Belle a při vjezdu do města havaroval cizinec. Krátce po těchto dramatických událostech na místo dorazí šerifka. Zvláštní, jak se o tom vůbec dozvěděla, protože pokud vím, Hook, Belle, cizinec ani pan Gold policii rozhodně nevolal.


Emmě se podaří nabourat do mobilu Grega Mendella (Ethan Embry), což je jméno cizice, který havaroval ve Storybrooku. Po chvíli na ten mobil někdo zavolá. Ozve se známé téma z Hvězdných válek a na displeji svítí místo jména slovo „Ona“.


#3 „Když ani polibek z pravé lásky nepomůže“

Pan Gold se snaží použít „trik“ s polibkem, ten však nefunguje. Situace je vážná. Belle si na Golda nevzpomíná. Později jí Rampelník přinese ukázat rozštípnutý hrnek, ten ale vzápětí ocitne rozbitý na kousky podobně jako jeho srdce. A i kdyby na něj použil svou magickou moc a spojil kousky opět dohromady, k čemu by to bylo? Ty střepy prostě symbolizují jeho vztah s Belle, který je momentálně rozbitý.


#4 „Dilema“

Nechat žít, či nenechat žít, toť otázka. Emma a spol. mají co řešit. Rampelník jim sdělí, že si cizinec mohl všimnout, jak se chystal Hooka usmažit svojí magickou koulí. Nechat jej zemřít je velice jednoduché, obzvlášť když ho má operovat opilý doktor Whale, to by ale ve skupině, co se o tom radila, nemohl být princ Krasoň. Ten v podstatě rozhodl za všechny, že život cizince se zachránit má. Tímto rozhodnutím však ohrozil obyvatele celého města.


#5 „Rumpel von Stiltskin“

Ačkoli se Viktorův otec rozhodl nadějného doktora přestat financovat a nechal ho jmenovat polním zdravotníkem, nadějím ještě není konec. Jednoho černobílého dne se v černobílém světě zjeví rudý Rampelník se zájmem sponzorovat Frankensteinovy výzkumy v oblasti oživování mrtvých. Koho to chce vlastně Rampelník oživit?


Díky jmenovací listině jsme se dozvěděli, že se Viktorův příběh se odehrává v Rakouském císařství, které bylo ustanoveno mezi lety 1804 a 1867.


#6 „Nová dohoda s Corou“

V obchodě pana Golda se zjeví Cora a bude pro něj mít nabídku, kterou neodmítne – chce Reginu výměnou za Baelfirea. Rovněž se zde dozvídáme, že než Rampelník zaučil do umění magie Reginu, byla jeho studentkou i Cora. Dohodu následně stvrdí polibkem.

#7 „Pokus o oživení“

Viktor potřebuje tělo, na kterém by mohl vyzkoušet svůj um, zajde si ho proto vykopat na hřbitov. Objeví ho tam však jak jeho bratr a netají se tím, že se mu nelíbí, do doktor dělá. Zanedlouho jsou však vyrušeni vojákem a utíkají pryč, v kočáru pak Viktor zjišťuje, že jeho bratr je postřelen. Dostal tedy v podstatě to, co chtěl – mrtvé tělo. Ve své laboratoři se jej pokusil oživit, slabé lidské srdce to však nevydrželo. Je třeba sehnat silnější orgán.


Rampelník vždy ví, kdy se zjevit. K Viktorovi si najde cestu právě ve chvíli, kdy přemýšlí o tom, jak sehnat silnější srdce a nabídne mu ta, která se nacházejí v jeho zemi kouzel. Je to jen okamžik před tím, než se odehrají události z minulosti z epizody The Doctor.


#8 „V převlečení“

Cora si připraví pěknou fintu a najde Reginu v podzemí její kobky zamaskovaná za Henryho. Regina zpočátku nic netuší a proto jí (mu) otevře. Cora se odmaskuje a zpytuje své svědomí. Myslí to opravdu vážně, nebo je to jen nějaká její další hra?
Mimochodem, v této scéně můžeme zahlédnout mnoho kostýmů Zlé královny.


#9 „Monstrum monstru“

Cizincovy hodinky zřejmě připomenou doktorovi jeho bratra, takže uteče z nemocnice k molu, nejprve utopí hodinky a posléze do vody skočí sám. Na stopě mu však je díky svému vlčímu superčichu Ruby, která jej rychlostí blesku chytí za límec a díky vlčí supersíle (?) jej vytáhne na pevnou zem. A potom mu promluví do duše jako monstrum monstru o tom, že jim Regina v podstatě dala šanci začít znovu na novém místě, kde přítel, jehož Ruby sežrala, nebo Viktorův mrtvý otec a bratr existují již jen ve vzpomínkách. Doktor se vzpamatuje a jde operovat. Předpokládal snad někdo, že to skončí jinak?


#10 „Ono to žije!“

Díky očarovanému srdci Viktorův bratr ožije, tedy ožije Gerhardtovo tělo, jeho chování se však změní. Stačí málo a stane se z něj vraždící stroj. Viktor v klidu z povzdálí sleduje, jak mlátí do jejich otce, pak jen konstatuje smrt. Ačkoli otce zabil Gerhardt, větší část viny za to nese Viktor. Jak se ukazuje, nejen za užití magie se platí. Doktor Frankenstein na oltář vědy v podstatě obětoval celou svoji rodinu.


#11 „Zaječí nora“

Regina vezme Coru do auta a zajede s ní do města s úmyslem vše sdělit jeho obyvatelům, její manipulativní matka ji ovšem v autě přesvědčí, aby zvolila jiný plán, přičemž zastaví u cedule „The Rabbit Hole“ neboli Zaječí nora, což je motiv z Alenky v říši divů. Regina Coře podlehne. Opět.


#12 „Dilema podruhé“

Nechat žít, či nenechat žít, toť otázka. Doktor Frankenstein přemýšlí o tom, že bratra zbaví utrpení a zabije ho. Nakonec si to ale rozmyslí a rozhodne se, že najde způsob, jak bratra „opravit“.


#13 „Výslech“

Hned poté, co cizinec přijde k sobě, se ho Emma rozhodne vyslechnout. Vypadá to, že si ničeho nevšiml, protože podle svých slov psal SMS. Emma mu uvěří, což je zvláštní, protože její superschopnost je, že umí odhalit, když člověk lže. No, možná se tentokrát nesoustředila dostatečně. Každopádně pravda je taková, že Greg viděl ohnivou kouli v Rampelníkově ruce, a jakmile se dostane k telefonu, zavolá to své milé.

#14 „Výlet“

Pan Gold využije skleněný globus od Cory a pomocí vlastní krve zjistí, že jeho syn se nachází někde v New Yorku. Zajde za Emmou a řekne, že pojede s ním a jestli někdo mezitím ublíží Belle, celá Karoňovic rodinka zemře jeho rukou.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama