Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizod 4x08/4x09 Smash the Mirror

Rekapitulace epizod 4x08/4x09 Smash the Mirror

Rekapitulace epizod 4x08/4x09 Smash the Mirror

Zítra nás po 2-týdenní pauze čeká další epizoda. Pojďme si ještě před tím připomenout, co se stalo v poslední dvojité epizodě s názvem Smash the Mirror.


1 0
30.11.2014

Stále mimo kontrolu

Na začátku epizody za Emmou do lesa přišel Henry, který nejpíš stejně jako ona doufal, že ji pomůže. Když jí však chtěl podat ruku, Emma ho nechtěně zasáhla a Henry se (lehce) zranil. Emma mu rozkázala, aby utekl pryč.

Ostatní se zatím sešli zpátky u Mary Margaret s tím, že po Emmě není ani stopy. Jen Henry dodal, že ji našel, ale nechce o tom moc mluvit. Za nedlouho jim Regina, která strávila noc s Robinem, donesla vyhledávácí lektvar, aby mohli Emmu najít, a v soukromém rozhovoru Henryho ubezpečila, že Emma bude v pořádku.

Mezitím, šla Emma za Goldem a požádal ho, aby ji pomohl dostat její magii pod kontrolu. Gold jí nabídnul, že jedinou možností je úplné zbavení magie. A Emma souhlasila.Goldův prohnaný plán

Když se Emma ozvala své matce a oznámila, že se svých schopností navždy zbaví, aby už nikomu neublížila, došlo Hookovi, že se dohodla s Goldem; a je tudíž v nebezpečí, neboť ji Gold chce ,,vcucnout'' do klobouku.

Gold mezitím, pomocí prachu z urny, dočasně spoutal Sněhovou královnu, aby se mu nepletla do cesty. Ta se následně snažila Emmu varovat skrz zrcadlo, ale marně.

Elsa vzala věci do vlastních rukou a díky vyhledávacímu lektvaru našla Emmu v opuštěné vile, kde již Gold nachystal na Emmu past, aby ji dostal do čarodějova klobouku. Než to ale udělala, dorazila všas Elsa a za její pomoci dostala Emma své schopnosti pod kontrolu.
Rozbij zrcadlo

Gold však s prázdou neodešel. Vzal Hookovi srdce, aby ho později použil k dokončení svého plánu uvolnění se od dýky; a Hooka pověřil, aby místo Emminy magie sehnal do klobouku náhradu.

Mezitím dorazili i Mary Margaret, David a Henry. Rodina se tak znovu shledala. Elsa a Emma si ale všimly, že se jim na ruce objevila stuha.

Robin a Will pátrali po autorovi pohádkové knihy, když Robin našel alternativní stránku, na které se Regina rozhodla jít za Robinem do hospody. Robin tedy Reginu ubezpečil, že spolu na šťastný konec mají stále šanci.

A na konci epizody, Sněhová královna rozbila své zrcadlo a aktivovala tak kouzlo roztříštěného zraku.Sestra proti sestře

V minulosti, zjistila Elsa, že její teta Ingird nechala Annu zavřít do vězení, protože ji údajně napadla. Elsa se zdánlivě postavila na stranu Ingrid, ve skutečnosti se ale s Annou vydaly najít kouzelnou urnu, aby do ní Ingrid znovu zavřely.

Ingrid jejich plán prokoukla, a když Anna čekala zpátky ve vězení až Ingrid přijde a ona ji mohla v urně uvěznit, seslala Ingird na Annu kouzlo roztříštěného zraku.

Ingrid poté nutila Elsu, aby Anně ublížila nebo ji sestra zavře do urny. Elsa odmítla a Anna, ovládaná kouzelem, tam Elsu skutečně zavřela. Ingird po Anně okamžitě, ale v té chvíli dorazil Kristoff. Ingrid v tom momentě celý Arendelle i všechny v něm zmrazila.

Ingrid nakonec vydala čarodějově učni krabičku s čarodějovým kloboukem. Ten ji za to dal svitek s věštbou o třetí sestře a poslal ji do našeho světa.Hodnocení epizody: 90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.