Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x06 Ariel

Rekapitulace epizody 3x06 Ariel

Rekapitulace epizody 3x06 Ariel

Pravda nebo smrt! V epizodě Ariel se setká Emma s Nealem za neveselých okolností, Regina to rychle ukončí s Belle a Ariel vymýšlí nový způsob, jak použít vidličku.


1 0
4.11.2013

Snow se prokecne

Na začátku epizody se Regina snaží přimět Emmu, aby se k použití magie soustředila na svůj vztek. Mezitím, co se Emma snaží kouzlit, Hook řekne Snow a Davidovi, že Neal je údajně naživu. Snow by tuto novinu nejraději Emmě oznámila ihned, ale David s Hookem se shodnou na tom, že by bylo lepší nejdřív najít Neala.

A tak se Hook s Davidem rozhodnou vyplížit, aby Neala našli, ale Emma si jich všimne a zeptá se, kam jdou. Vzhledem k jejich rozdílným odpovědím je začne podezřívat, a tak Snow hned vyhrkne, že Neal není mrtvý. Snow se opravdu umí držet plánu.

Gold je sám a snaží se nahlédnout do budoucnosti, když se u něj objeví jeho starý dobrý kamarád Petr Pan. Oznamuje Goldovi, že jelikož v Zemi Nezemi čas neplyne, není možné nahlédnout do budoucnosti. Pak mu nabízí, že může opustit Zemi Nezemi a ve Storybrooku založit s Belle svou vlastní rodinu, jenže Gold chce zachránit Neala a Henryho. Tak mu Pan připomíná, že on se svým otcem také nejsou nejlepší kamarádi.

Naši hrdinové sledují Panovi stopy, aby našli Neala, tak se od nich Regina odpojí a rozhodne se jít pátrat po Henrym. Pan vše sleduje a řekne Ztraceným chlapcům, že je čas dát Neala do Echo klece.

Sbohem, Belle

Ukáže se, že je jedině dobře, že se Regina rozhodla jít na svou vlastní pěst. Belle se snaží přesvědčit Golda, aby se vrátil do Storybrooku, a když to Regina vidí, začne Belle pomocí kouzel škrtit. Z Belle se nakonec vyklube Panův zlý stín.

Na Reginu příliš nezapůsobí, když jí Gold řekne, že musí zemřít, aby mohl zabít Petra Pana. Takže si Gold vzpomene, že jedno ze zboží, které má v obchodě, by ho mohlo zastavit, ale to by se tam museli nějak dostat. Zdá se, že Regina má plán.

Hook informuje své přátele, že musí odhalit své největší tajemství, pokud chtějí někoho osvobodit z echo klece. Začíná Hook s tím, že přizná, že políbil Emmu (z čehož David není nadšen) a že díky ní zjistil, že je schopný opět někoho milovat.

Tohle se Nealovi líbit nebude

Následuje Snow, která se nesmířila s tím, že promeškali Emmino dětství a chce s Davidem další dítě. Davidovi se to sice líbí, ale vzápětí jí oznamuje, že to dítě nebude mít s ním, jelikož nemůže opustit Zemi Nezemi kvůli tomu, že se napil z magického pramene, aby si vyléčil zranění od jedovaté rostliny Dreamshade. Díky tomuto tajemství je most k Nealovi dokončen a Emma ho běží osvobodit.

Jenže aby se Neal z klece dostal, musí své tajemství prozradit i Emma. A to ne jen tak ledajaké – přiznává, že si přála, aby byl Neal mrtvý, aby si ušetřila svou vlastní bolest. A konečně je Neal na svobodě. Neal všem řekne, že je může dostat do Storybrooku, až najdou Henryho a Emmě dodává, že za ní nikdy nepřestane bojovat.

Na konci se opět potvrzuje, že na tomto ostrově jsou mušle opravdu užitečné – Regina jednu využiju k tomu, aby přivolala Ariel. Regina po ní chce, aby kvůli nim cestovala do jiných říší a výmenou za to, jí dovede za Ericem, který je ve Storybrooku. No, nejspíš je na čase, aby si každý zabalil kufry.

Pozor na jazyk

Jak naznačuje název epizody, ve flashbacích se seznamujeme s Ariel, která zachrání Show, když utíká před lovci, kteří pracují pro Zlou královnu. Ariel se svěřuje s tím, že se zamilovala do prince Erica, kterého jednou zachránila a chce využít toho, že díky Uršule může mít na 12 hodin lidské nohy a jít za ním na ples.

Ariel se rozhodne, že Ericovi neprozradí, že je mořská víla, a tak jí Snow učí všechny lidské věci, které potřebuje znát. Eric si Ariel ihned všimne, vyzve jí k tanci a říká jí, že jí odněkud zná. Pak jí řekne příběh o tom, jak ho zachránila Uršula a ve snu mu ukázala její obličej. Pak dodává, že druhý den odjíždí a ptá se Ariel, jestli ho nechce doprovázet.

Poté je střih na Reginu, která zuří, že Snow je stále naživu. A když jde Ariel poprosit Uršulu o radu, zjišťujeme, že se za ní vydává Zlá královna. Řekne Ariel, že má pro ní možnost, jak být navždy s Ericem a dá jí magický náramek, který když nasadí Sněhurce na ruku, zůstanou jí lidské nohy, zatímco Sněhurce naroste ploutev. Ariel to vše dělá v dobrém úmyslu, ale když se pak objeví Zlá královna, tak jí dojde, že je něco v nepořádku.

Sněhurka jí sice pošle za Ericem, ale Ariel brání svou kamarádku a využije vidličku (neboli trojzubec na salát), aby Reginu oslabila a pomůže Sněhurce uprchnout. Po záchraně Snow přesvědčí Ariel, aby šla najít Erica. Eric na ní stále čeká a když na něj chce Ariel zavolat a vše mu říci, zjišťuje, že přišla o hlas, který jí Regina vzala za trest.

Největší záhady epizody:

1. Koho si Emma vybere?
Vše nasvědčuje tomu, že Neal je její osud. Ale zvládne říci Hookovi „ne“ po tom všem, co pro ní udělal?

2. Jak se David dostane z ostrova?
V promu k dalšímu dílu vidíme, že některé postavy jsou ve Storybrooku, ale nikoho nenapadá, jak se ze Země Nezemě dostane David. Možná, že Henry nebo Emma mají nějaké tajné schopnosti, díky kterým ho zachrání.

3. Kdy zjistíme, kdo je v kleci?
Víme, že to není Gold, ale mohla by to být pravá Belle? Jelikož je vidět v promu k dalšímu dílu, tak nejspíš ne. Takže jsme docela přesvědčení, že by to mohl být Goldův otec.

Diskuze /13

Magenta

Já bych to s Nealem neviděla tak pozitivně, protože jak Emma řekla, v jejich minulosti je hodně bolesti, takže Hook má (snad) šanci. Co se týče klece, myslela jsem, jestli tam není princ Eric, obzvlášť když říkal, že bude cestovat do nových říší, ale pak Regina řekla, že by měl být ve Storybrooku – ovšem na tuhle teorii ještě úplně nezanevírám, protože Regina si to třeba může jen myslet, protože tam je většina postav z pohádkové říše. Goldův otec je můj tip číslo dva. Jinak výborná epizoda, tahle řada je prostě skvělá.

#2 TerkaAndy
překladatel
4.11.2013 | 21:29:56
TerkaAndy

#1 Magenta: Jako já jsem taky (jedna z mála podle ostatních reakcí) pro Emmu s Hookem. Hooka jsem si zamilovala během pár prvních dílů, ale teď je prostě skvělej. Jinak mě napadlo, že se možná OUaT propojí s OUaT in Wonderland, protože Eric říkal, že chce cestovat až do Agrabahu. Jinak s tím, že je tahle série super, první bylo opravdu vynikající, druhá mě skoro vůbec nebavila, to jsem se ani netěšila na další díly a kdybych nespravovala web, tak se na to asi vyprdnu, ale vzhledem k tomu, jaká je tahle série jsem ráda, že jsem u seriálu vydržela :)

#6 Narcis123
webmaster
4.11.2013 | 21:39:02
Liss93

Tak Davidovo tajemství nebylo tak úplně tajemstvím, Hook to věděl. Ale musel to každopádně říct. Jen škoda, že s nimi nebyla Regina, přála bych si aby řekla, že stále čeká na pravou lásku a věří ve svůj šťastný konec. I když je to asi opravdu přehnaná představa :D Ale bylo by to hezké :)

5.11.2013 | 13:36:22
selenne

Na Ariel mě trochu naštvalo, jak jednoduše napsaná tahle postava byla. Sobecká, naprosto nedoladěná, navíc se se Snow spřátelili tak hrozně rychle. O Ariel jsme se toho prakticky moc nic ani nedozvěděli – jen to, že její ‚láska na první pohled‘ je Eric a že je pro něj, ačkoliv ho vlastně vůbec nezná, ochotná udělat cokoliv. Co se týče jeskyně – byl to chytrý nápad. A Neal s Emmou? Už ne, prosím, děkuju. Fandím Hookovi. Už jen to, jak je jejich vztah od začátku vystavěn prostě nasvědčuje, že ti dva mají hodně velkou šanci. A Emma konečně dostane někoho, kdo ji není ochoten opustit jen proto, že mu to někdo řekl. (Nevím, ale copak všichni zapomněli na to, že byl Neal zasnoubený a že Tamaru ‚pravděpodobně‘ miloval. A pak najednou zjistí, že taky Emmu miluje, ačkoliv ji opustil a nevrátil se pro ní poté, co konečně zlomila kletbu. Takovýho chlapa bych prostě Emmě nepřála. Oba dva s Hookem si zaslouží šťastný konec, tak proč ho nemůžou mít spolu?) A ta dějová linie s Rampelníkem mi přišla prostě divná. No, v Zemi Nezemi se moc líbí, i co se týče příběhu a postav, ale jsem na návrat do Storybrooku zvědavá. :)

#5 13579246
redaktor
5.11.2013 | 17:50:19
13579246

#4 selenne: S Rampelníkem je to divné.....obzlášť to, jan několikrát řekl, že zabít Pana znamená sebevražda…co když je Pan nějaká část, která se od něj odštěpila…něco jako horší „já“, nebo něco takového.....­.v pohádkové zemi je možné všechno

#6 Narcis123
5.11.2013 | 21:38:19
Narcis123

#5 13579246: Ja si myslím že pan je Goldov brat ved prečo nie ? mozno je medzi nimi nejaké to puto ze ak zomrie jeden zomrie aj druhý to je čisto len moja teoria a v tej druhej klietke je podla mňa Vendy alebo goldov otec je to najpravdepodob­nejšie… A Ema a Neal fakt nie uz toho bolo dosť Neal mi nejak nesedí do toho príbehu je tam len tak do počtu takze ak by ema zostala s Hookom bolo by to velmi zaujímavé pre dej. Ariel bola uz aj v disniovke naivka takze som nečakal nejaké velké zázraky ale jej postava bola zaujímavá.
#2 TerkaAndy: To by som si prial aj ja aby spojili tieto dva svety. nové postavy nové zápletky atd :) OUT in Wonderland má tiež svoje čaro :)

#11 13579246
5.11.2013 | 23:38:50
Liss93

S tím odštěpením … To je jak kus Voldemorta v Harrym :D

#8 Narcis123
5.11.2013 | 23:39:09
Narcis123

#7 Liss93: tak to by ma nebolo napadlo :D

6.11.2013 | 0:14:48
lilith23

Tak presne Voldemort napadol aj mňa pri slovách:) Ale nezdá sa mi že by bol Gold taký hlupák že by sa nechal Panom oklamať aj keď zvolil presvedčivú podobu: Belle. Čo ma prekvapuje, ako ho dokázala Regina tak rýchlo nájsť, žeby mali v Neverlande GPS-ku?:D No a k Emme a jej dvom pánom – ja som absolútne Hookov fanúšik, v tejto sérii je jeho charakter vážne skvele napísaný a má všetky moje sympatie. Neala som nemusela od začiatku, to priznávam, a ani by mi nevadilo keby to bol on, kto na konci sérii zomrie. Emmyne slová , že by nechcela znova zažiť že ho stratí mi presne tak vyzneli, že práve on sa nedožije ďalšej série.

#12 13579246
6.11.2013 | 8:59:49
lilith23

oprava : pri slovách – aby som ho zabil tak musím zomrieť:) A inak Hook si ma získal aj tým že si nenechal pre seba že Neal žije.

6.11.2013 | 9:08:05
13579246

#6 Narcis123: Jsou 4 možnosti..Ema a Neal, Ema a Hook, Hook a Neal, Ema Neal a Hook (a Sněhurka předčasně zešediví), ale to už asi opravdu vymýšlím do krajnosti…tak se křehčím jedincům omlouvám

#13 Narcis123
6.11.2013 | 9:08:59
13579246

#9 lilith23: Našla ho tak rychle, protože jinak by byl další díl..Regina hledá Rampelníka

6.11.2013 | 9:09:56
Narcis123

#11 13579246: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D tá posledná možnosť je najlepšia :D to by ma nenapadlo :D

7.11.2013 | 21:44:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz85%
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy