Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Murphyové slaví

Murphyové slaví

Murphyové slaví

Minulý týden se v Dublinu předávaly ceny Irské filmové a televizní akademie. Peaky Blinders bodovali hned dvakrát.

13 0
20.2.2018

Irská filmová a televizní akademie, zkráceně IFTA, každoročně odměňuje projekty vznikající v irské produkci a koprodukci. Jelikož půlka tvůrčího a hereckého ansámblu Peaky Blinders pochází z Irska, není se co divit, že mezi nominovanými mají v posledních letech již své čestné místo. Čtvrtá řada udělala na akademiky očividně velmi dobrý dojem a letos seriálu přiklepli hned dvě ceny, a to ve významných kategoriích.

Cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli dramatického seriálu si neodnesl nikdo jiný než Cillian Murphy za ztvárnění Thomase Shelbyho. Cillianovi se doposud u akademie příliš nedařilo. Toto byla za jeho dosavadní kariéru již devátá nominace a teprve druhé vítězství. Naopak jeho kolegyně a nováček čtvrté řady, Charlie Murphy, se letos radovala již z druhé ceny z dosavadních třech nominací. Charlie získala ocenění pro nejlepší herečku ve vedlejší roli dramatického seriálu a potvrdila tak svůj status nadějné vycházející hvězdy.

Embed from Getty Images

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás