Preacher (Kazatel)
82/100 - 99×

Preacher(Kazatel)

Preacher je příběhem o texaském kazateli Jessem Custerovi, který pomalu ztrácí svou víru až do té chvíle, kdy do něj vstoupí nadpřirozená bytost Genesis a propůjčí mu nadpřirozené schopnosti. Preacher pochází z dílny komiksového scénáristy Gartha Ennise a od roku 2016 ožívá na televizní stanici AMC, kde se ho ujali Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (Breaking Bad)

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Drama, Komiksový, Western
hrají
Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip O'Hare), Joseph Gilgun (Cassidy), Pip Torrens (Herr Starr), Graham McTavish (Svatý zabiják), Betty Buckley (Marie L'Angelle), Colin Cunningham (TC), Ian Colletti (Eugene "Prdelman" Root), W. Earl Brown (Hugo Root), Tom Brooke (Fiore), Lucy Griffiths (Emily Woodrow), Anatol Yusef (Deblanc)

Kazatel (#1): Jako pára nad Texasem

Kazatel (#1): Jako pára nad Texasem

Během nedělní bohoslužby v městečku Annville posedne mladého kazatele Jesseho Custera bytost zvaná Genesis. Custer se znovu setkává se svojí bývalou přítelkyní a upírem Cassidym, se kterými se vydává na cestu najít Boha a potrestat jej za jeho hříchy.

5.5.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 1: Gone To Texas
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba),
Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1995
Rok vydání v ČR: 2004
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 199

Shrnutí děje

Příběh začíná v bistru U pěti es, kde si kazatel Jesse Custer, nájemná vražedkyně a bývalá Jesseho přítelkyně Tulip O'Hare a upír Cassidy dávají večeři, během které si vypráví o tom, co je svedlo dohromady.

Jesse Custer není jen tak obyčejný kazatel, má pochybnosti o své víře a při noční návštěvě baru vyvolá rvačku. Druhý den ráno při bohoslužbě si tím vyslouží zaplněný kostel všemi obyvateli Annville. Jenže při kázání do něj vstoupí Genensis – dítě anděla a démona, které ovládá síly, jenž náleží pouze Bohu. Genesis mimo jiné Jessemu propůjčí hlas boží Z kostela zbude pouze hromádka popela a jediný přeživší je právě reverend Custer.

Cassidy a Tulip se seznámili během útěku před člověkem, kterého se Tulip neúspěšně pokusila zabít, a proto chtěla Cassidymu ukrást auto. Ten jí ale místo toho svezl a dojeli až ke zničenému kostelu, v jehož troskách našli Jesseho. A tak je náhoda svedla dohromady.

Mezitím serafíni zjistili, že se Genesis osvobodilo a nechali vzkřísit Svatého Zabijáka, jehož úkolem je zabít člověka, který se spojí s Genesis. Zároveň na zem poslali dva cherubíny, Fiora a DeBlanca. Kromě zabijáka se trojici pověsí na paty i místní policie vedená šerifem Rootem, který jako jediný přežije blízké setkání se Svatým Zabijákem.

Jesse se díky DeBlancovi dozví, že Bůh se schovává na zemi a kazatel se rozhodne Boha najít a donutit ho lidem říci, co udělal. Mezitím se šerif Root zastřelí, čemuž přihlíží jeho znetvořený syn, který se rozhodne otce pomstít a nazve se Prdelmanem.

Jesseho, Tulip a Cassidyho hledají ve všech státech a tak se rozhodnout schovat v New Yorku, kde se Cass potká se svým starým známým Si Coltranem, reportérem, který je ovšem zároveň vrahem a vláká Cassidyho a ostatní do pasti. Nakonec vše dobře dopadne, Cassidy se rozloučí s přáteli a odjíždí na západ, zatímco Jesse a Tulip se znovu společně vydávají na cestu.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Proinsias Cassidy, Prdelman a Svatý zabiják

Vedlejší postavy

šerif Hugo Root, Si Coltrane, John Wayne, andělé DeBlanc a Fiore, John Tool a Genesis

Sešity

  • #1 The Time of the Preacher (Kazatelův čas)
  • #2 And Hell Followed with Him (A s ním přišlo peklo)
  • #3 And the Horse You Rode In On (Interview s hajzlem)
  • #4 Standing Tall (Zjevení)
  • #5 Say A Prayer for Seven Bullets (Naked City, part I) (Modlitba za sedmou kulku)
  • #6 New York's Finest (Naked City, part II) (Výkvět New Yorku)
  • #7 N.Y.P.D. Blue (Naked City, part III) (Policie New York)

NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /13

Ratemus

tento komiks je naprosto výborný, hlavně Cass je skvěle, jeho recept na koláč pro vegetariány si dělám hodně často…tohle je jedna z nejlepších řad.

to tu budete popisovat každý díl serie?

#2 chir #7 KevSpa
5.5.2016 | 13:03:43
chir

#1 Ratemus: přesně tak :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 13:28:30
Ratemus

no jen aby to nedopadlo jako Lucifer, tady popíšete jednotlivé díly knih a pak seriál bude uplně o něčem jiném a celý popis k ničemu

#4 Lucifrid #5 chir #6 Hurley
5.5.2016 | 15:07:18
Lucifrid

#3 Ratemus: Tak vzhledem k tomu, že Preachera se chopila AMC, dá se předpokládat, že se budou komiksů držet dost, nebo aspoň nebudou moc vybočovat. A popsání jednotlivých knih je podle mě příjemný bonus, který třeba někoho „donutí“ k jejich přečtení :)

#5 chir
webmaster
5.5.2016 | 16:27:07
chir

#3 Ratemus: #4 Lucifrid: Je už pěkně dlouho známo, že adaptování komiksu do seriálu bude jiné. Hlavní dějové linky, které byly důležité v seriálu zůstanou, ale příběh a celý svět se značně rozšíří, za to se přimlouval i Ennis, jinak by seriál mohl být dlouhý, jako dva nebo tři filmy a hlavně by fanoušky nijak nepřekvapil a vyprávět odvyprávěné… to by bylo zbytečné.

A jak píše Lucifrid, je to bonus pro čtenáře, jednak ti, co četli komiks si ho můžou oživit a ti co ho nečetli, tak třeba je to navnadí. Už podle toho co víme pilot ani první série nepojede podle prvního svazku. Tohle nemá sloužit jako kompas k tomu co se bude dít, od toho sou popisy epizod, tohle je prostě něco extra na víc. :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 16:55:15
Hurley

#3 Ratemus: Když zpracováváš nějaký téma, tak ho chceš obsáhnout nějak kompletně – byla by přece blbost potlačovat originál jen protože adaptace si půjde svou cestou. Musíš tenhle web brát ne ani tak jako čistě seriálovej web, ale taknějak jako web o Preacherovi obecně. :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 17:07:48
KevSpa

#1 Ratemus: A nedáš si říct a nedáš si říct. Negativní za každou cenu, kam se jen hneš.

#8 Ratemus
webmaster
5.5.2016 | 18:09:38
Ratemus

já neřikám aby to blo podle komiksu sakra…vy mi nerozumíte, já to myslim tak že komiks je mustr, nastavuje latku a dává přehled o tom o čem asi možná bude seriál, jasný, ten může mít vlastní zápletky a vlastní děj ale měl by se něčeho držet.....takhle to myslim…jasný to popisování knih schvaluji a líbí se mi to a určitě to je dobře protože to donutí lidi si to třeba přečíst…ale aby nebyli zklamaní nakonec jako právě v případě Lucifera…
#7 KevSpa: neboj to jen takový dodatek, právě že po Luciferovi mám velký strach o Preachera…já nejsem negativní, jen jste mě tu špatně pochopili, varuji před možným zklamáním…doufám že z tohoto se to dá už pochopit…nebo ne, KevSpo?

5.5.2016 | 18:37:02
Lucifrid

Já nevim. AMC není Fox, NBC, apod. Já bych se taky zklamání prostě nebála. Tipuju, že na 90 % to nehrozí a že to bude hodně dobrej seriál.

webmaster
5.5.2016 | 21:06:15
Ratemus

taky tipuju že to bude hodně dobrý, soudě už podle obsazení a ukázky…hlavně doufám že alespon některý díl se bude inspirovat třetí knihou Lovci…

5.5.2016 | 21:10:43
ElektronickyOtisk

Já doufám, adaptace komiksu si z něho vezme to nejlepší a pojede v jeho tématech. To znamená plno zvrácených postav, násilí, hlášek, sexu a „chlapskosti“ jak z westernů. Když to půjde tímhle směrem, tak je samozřejmě úplně jedno, že dojde k změnám v ději a jeho rozšíření, pokud se ponese v duchu původního komiksu. Lucifer se totiž v duchu původního komiksu absolutně nenese, je to úplně jiný příběh, jiné postavy, ty které vychází z komiksu, tak jsou charakterově ne odlišné, ale naprosto protikladné vůči tomu, jak jsou vykresleny v komiksu. Je to úplně něco jiného (a dost prachbídná sračka, kdyby se mě někdo ptal)

#12 Ratemus
6.5.2016 | 8:56:12
Ratemus

#11 ElektronickyOtisk: přesně takhle jsem to myslel a mám na to uplně stejný názor

6.5.2016 | 10:41:55
Knowho

Seriál je zatím lepší

20.4.2021 | 13:43:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama