Preacher (Kazatel) Kazatel (#1): Jako pára nad Texasem

Kazatel (#1): Jako pára nad Texasem

Kazatel (#1): Jako pára nad Texasem

Během nedělní bohoslužby v městečku Annville posedne mladého kazatele Jesseho Custera bytost zvaná Genesis. Custer se znovu setkává se svojí bývalou přítelkyní a upírem Cassidym, se kterými se vydává na cestu najít Boha a potrestat jej za jeho hříchy.

5.5.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 1: Gone To Texas
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba),
Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1995
Rok vydání v ČR: 2004
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 199

Shrnutí děje

Příběh začíná v bistru U pěti es, kde si kazatel Jesse Custer, nájemná vražedkyně a bývalá Jesseho přítelkyně Tulip O'Hare a upír Cassidy dávají večeři, během které si vypráví o tom, co je svedlo dohromady.


Jesse Custer není jen tak obyčejný kazatel, má pochybnosti o své víře a při noční návštěvě baru vyvolá rvačku. Druhý den ráno při bohoslužbě si tím vyslouží zaplněný kostel všemi obyvateli Annville. Jenže při kázání do něj vstoupí Genensis – dítě anděla a démona, které ovládá síly, jenž náleží pouze Bohu. Genesis mimo jiné Jessemu propůjčí hlas boží Z kostela zbude pouze hromádka popela a jediný přeživší je právě reverend Custer.

Cassidy a Tulip se seznámili během útěku před člověkem, kterého se Tulip neúspěšně pokusila zabít, a proto chtěla Cassidymu ukrást auto. Ten jí ale místo toho svezl a dojeli až ke zničenému kostelu, v jehož troskách našli Jesseho. A tak je náhoda svedla dohromady.

Mezitím serafíni zjistili, že se Genesis osvobodilo a nechali vzkřísit Svatého Zabijáka, jehož úkolem je zabít člověka, který se spojí s Genesis. Zároveň na zem poslali dva cherubíny, Fiora a DeBlanca. Kromě zabijáka se trojici pověsí na paty i místní policie vedená šerifem Rootem, který jako jediný přežije blízké setkání se Svatým Zabijákem.

Jesse se díky DeBlancovi dozví, že Bůh se schovává na zemi a kazatel se rozhodne Boha najít a donutit ho lidem říci, co udělal. Mezitím se šerif Root zastřelí, čemuž přihlíží jeho znetvořený syn, který se rozhodne otce pomstít a nazve se Prdelmanem.

Jesseho, Tulip a Cassidyho hledají ve všech státech a tak se rozhodnout schovat v New Yorku, kde se Cass potká se svým starým známým Si Coltranem, reportérem, který je ovšem zároveň vrahem a vláká Cassidyho a ostatní do pasti. Nakonec vše dobře dopadne, Cassidy se rozloučí s přáteli a odjíždí na západ, zatímco Jesse a Tulip se znovu společně vydávají na cestu.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Proinsias Cassidy, Prdelman a Svatý zabiják

Vedlejší postavy

šerif Hugo Root, Si Coltrane, John Wayne, andělé DeBlanc a Fiore, John Tool a Genesis

Sešity

  • #1 The Time of the Preacher (Kazatelův čas)
  • #2 And Hell Followed with Him (A s ním přišlo peklo)
  • #3 And the Horse You Rode In On (Interview s hajzlem)
  • #4 Standing Tall (Zjevení)
  • #5 Say A Prayer for Seven Bullets (Naked City, part I) (Modlitba za sedmou kulku)
  • #6 New York's Finest (Naked City, part II) (Výkvět New Yorku)
  • #7 N.Y.P.D. Blue (Naked City, part III) (Policie New York)

NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /13

Ratemus

tento komiks je naprosto výborný, hlavně Cass je skvěle, jeho recept na koláč pro vegetariány si dělám hodně často…tohle je jedna z nejlepších řad.

to tu budete popisovat každý díl serie?

#2 chir #7 KevSpa
5.5.2016 | 13:03:43
chir

#1 Ratemus: přesně tak :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 13:28:30
Ratemus

no jen aby to nedopadlo jako Lucifer, tady popíšete jednotlivé díly knih a pak seriál bude uplně o něčem jiném a celý popis k ničemu

#4 Lucifrid #5 chir #6 Hurley
5.5.2016 | 15:07:18
Lucifrid

#3 Ratemus: Tak vzhledem k tomu, že Preachera se chopila AMC, dá se předpokládat, že se budou komiksů držet dost, nebo aspoň nebudou moc vybočovat. A popsání jednotlivých knih je podle mě příjemný bonus, který třeba někoho „donutí“ k jejich přečtení :)

#5 chir
webmaster
5.5.2016 | 16:27:07
chir

#3 Ratemus: #4 Lucifrid: Je už pěkně dlouho známo, že adaptování komiksu do seriálu bude jiné. Hlavní dějové linky, které byly důležité v seriálu zůstanou, ale příběh a celý svět se značně rozšíří, za to se přimlouval i Ennis, jinak by seriál mohl být dlouhý, jako dva nebo tři filmy a hlavně by fanoušky nijak nepřekvapil a vyprávět odvyprávěné… to by bylo zbytečné.

A jak píše Lucifrid, je to bonus pro čtenáře, jednak ti, co četli komiks si ho můžou oživit a ti co ho nečetli, tak třeba je to navnadí. Už podle toho co víme pilot ani první série nepojede podle prvního svazku. Tohle nemá sloužit jako kompas k tomu co se bude dít, od toho sou popisy epizod, tohle je prostě něco extra na víc. :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 16:55:15
Hurley

#3 Ratemus: Když zpracováváš nějaký téma, tak ho chceš obsáhnout nějak kompletně – byla by přece blbost potlačovat originál jen protože adaptace si půjde svou cestou. Musíš tenhle web brát ne ani tak jako čistě seriálovej web, ale taknějak jako web o Preacherovi obecně. :)

čestný člen redakce
5.5.2016 | 17:07:48
KevSpa

#1 Ratemus: A nedáš si říct a nedáš si říct. Negativní za každou cenu, kam se jen hneš.

#8 Ratemus
webmaster
5.5.2016 | 18:09:38
Ratemus

já neřikám aby to blo podle komiksu sakra…vy mi nerozumíte, já to myslim tak že komiks je mustr, nastavuje latku a dává přehled o tom o čem asi možná bude seriál, jasný, ten může mít vlastní zápletky a vlastní děj ale měl by se něčeho držet.....takhle to myslim…jasný to popisování knih schvaluji a líbí se mi to a určitě to je dobře protože to donutí lidi si to třeba přečíst…ale aby nebyli zklamaní nakonec jako právě v případě Lucifera…
#7 KevSpa: neboj to jen takový dodatek, právě že po Luciferovi mám velký strach o Preachera…já nejsem negativní, jen jste mě tu špatně pochopili, varuji před možným zklamáním…doufám že z tohoto se to dá už pochopit…nebo ne, KevSpo?

5.5.2016 | 18:37:02
Lucifrid

Já nevim. AMC není Fox, NBC, apod. Já bych se taky zklamání prostě nebála. Tipuju, že na 90 % to nehrozí a že to bude hodně dobrej seriál.

webmaster
5.5.2016 | 21:06:15
Ratemus

taky tipuju že to bude hodně dobrý, soudě už podle obsazení a ukázky…hlavně doufám že alespon některý díl se bude inspirovat třetí knihou Lovci…

5.5.2016 | 21:10:43
ElektronickyOtisk

Já doufám, adaptace komiksu si z něho vezme to nejlepší a pojede v jeho tématech. To znamená plno zvrácených postav, násilí, hlášek, sexu a „chlapskosti“ jak z westernů. Když to půjde tímhle směrem, tak je samozřejmě úplně jedno, že dojde k změnám v ději a jeho rozšíření, pokud se ponese v duchu původního komiksu. Lucifer se totiž v duchu původního komiksu absolutně nenese, je to úplně jiný příběh, jiné postavy, ty které vychází z komiksu, tak jsou charakterově ne odlišné, ale naprosto protikladné vůči tomu, jak jsou vykresleny v komiksu. Je to úplně něco jiného (a dost prachbídná sračka, kdyby se mě někdo ptal)

#12 Ratemus
6.5.2016 | 8:56:12
Ratemus

#11 ElektronickyOtisk: přesně takhle jsem to myslel a mám na to uplně stejný názor

6.5.2016 | 10:41:55
Knowho

Seriál je zatím lepší

20.4.2021 | 13:43:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Reklama

Sledujte nás