Preacher (Kazatel)
82/100 - 100×

Preacher(Kazatel)

Preacher je příběhem o texaském kazateli Jessem Custerovi, který pomalu ztrácí svou víru až do té chvíle, kdy do něj vstoupí nadpřirozená bytost Genesis a propůjčí mu nadpřirozené schopnosti. Preacher pochází z dílny komiksového scénáristy Gartha Ennise a od roku 2016 ožívá na televizní stanici AMC, kde se ho ujali Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin (Breaking Bad)

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | AMC | 43 minut
žánr
Drama, Komiksový, Western
hrají
Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip O'Hare), Joseph Gilgun (Cassidy), Pip Torrens (Herr Starr), Graham McTavish (Svatý zabiják), Betty Buckley (Marie L'Angelle), Colin Cunningham (TC), Ian Colletti (Eugene "Prdelman" Root), W. Earl Brown (Hugo Root), Tom Brooke (Fiore), Lucy Griffiths (Emily Woodrow), Anatol Yusef (Deblanc)

Kazatel (#2): Až do konce světa

Kazatel (#2): Až do konce světa

Reverend Jesse Custer přežil setkání s rasistickým šerifem, Svatým zabijákem a dokonce i se sadistickým, úchylným vrahem. Jeho pátráni po Bohu může pokračovat, ovšem stíny jeho minulosti jsou mu stále v patách a tak kazatel musí čelit tomu, před čím již utekl – své vlastní rodině.

10.5.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 2: Until the End of the World
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba), Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1996
Rok vydání v ČR: 2006
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 128

Shrnutí děje

Příběh druhého svazku začíná Jesseho vzpomínkou z dětství na to, jak mu Jody a T.C. před očima jeho mámy a jeho vlastními zabili tátu. Následně se děj přenáší do okamžiku, kdy jsme se s Tulip a Jessem v minulém díle rozloučili. Tulip vypráví Jessemu o své minulosti, jak se stala nájemnou vražedkyní a společně jedou navštívit jejího bývalého zaměstnavatele, když v tom do kanceláře vpadne Jody. Custer na něj použije hlas boží, jenže se nic nestane a tak Jody a T.C. odvezou Jesseho a Tulip na statek, na kterém Jesse vyrůstal. Do Angelville, k jeho babičce.

Bůh je Jessemu blíž než by kazatel čekal, skrývá se totiž u slečny Marie L'Angellové, jeho babičky. Právě proto na Jodyho nefungoval hlas boží a dokázali jej najít, i když Jesse předstíral svoji vlastní smrt. Mezitím Jesse své dívce vypráví příběh o svých rodičích.

Christina L'Angellová poznala Johna Custera, když utekla z Angelville. John se právě vrátil z Vietnamu a na první pohled se do sebe zamilovali a za půl roku se jim narodil malý Jesse. O pár let později Christinu dostihla její minulost – Jody a T.C. odvezli Custrovu rodinu zpátky do Angelville. Tehdy už 80letá babička donutila Johna a Christinu aby se vzali a chovali se podle jejich tradic, z malého Jesseho se měl stát služebník boží. Jenže s tím se ani jeden z nich nechtěli smířit a tak se pokusili utéct. Jessemu bylo 5, když před jeho očima Jody jeho tátovi ustřelil hlavu.

Christinu to zlomilo a nikdy už nepřemýšlela nad útěkem. Jednoho dne ale babička přikázala Jodymu aby Jesseho dal do rakve a rakev hodil na dno řeky (s hadičkami na dýchání), to Jesseho mámu rozzlobilo na tolik, že se ještě jednou své matce vzepřela. Jenže babičce už k ničemu nebyla a tehdy ji Jesse viděl naposledy. Poté už zlomit Jesseho a vychovat z něj řádného kněze, jenž věří v Boha nebylo těžké. Mladý kazatel se rozhodl utéct když babička nechala zabít jeho jediného kamaráda. Po roce, kdy se toulal světem, potkal Tulip, se kterou kradl auta a milovali se až do konce světů. Jenže konec světa pro Jesseho přišel dřív, než stačil Tulip požádat o ruku. Jody a T.C. ho odvlekli zpátky do Angelville a Jesse konečně začal naplno milovat jen Boha. A flašku Jacka Danielse každý večer v Annville.

Pak přišlo ráno a Jody vystřelil Tulip mozek z hlavy. Jenže Bůh měl jiný plán.

Tulák, jak Jessemu říkával jeho táta, seděl sám v pokoji, když ho navštívil John Wayne – Jesseho morální kompas, který vždycky stál při něm. Připomněl Jessemu to, co mu řekl jeho táta před tím, než umřel – to, jak je na něj hrdý a aby byl jedním z klaďáků, protože záporáků je už strašně moc. Wayne Jesseho postaví na nohy tak, aby se ještě jednou a naposledy vzepřel své rodině.

Bůh Tulip vzkřísil, ne protože byl milosrdný, ale proto, aby Tulip Jessemu vyřídila, že ho má přestat hledat a znovu začít milovat. Zruší imunitu vůči božímu hlasu babičce a jejím poskokům, aby je Jesse mohl soudit podle toho, jak uzná za vhodné. Tulip mu ale musela slíbit, aby ho nechali na pokoji, jenže to se Jesseho lásce nelíbí.

Ráno se Custer probudí a rozhodne se pomstít za všechny, které miloval, a které mu jeho babička vzala. Nejdřív vymlátí T.C.mu mozek z hlavy a pak si jde vyřídit věci se zbytkem, především pak s Jodym. Ten řekne v poslední vteřině před smrtí, že je na Custera pyšný. Mezitím začne hořet celý dům L'Angellů, přičemž babička vyletí z baráku jak připálená čarodějnice.

Jesse si vezme tátův zapalovač Do hajzlu s komunismem, který vzal Johnovi Jody a bez toho, aby potřeboval vysvětlení Tulip políbí.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare

Vedlejší postavy

Babička, T.C., Jody, John Wayne, John Custer, Christina Custer, Bůh

Sešity

  • #8 All In the Family (Zůstane to v rodině)
  • #9 When the Story Began (Jak to začalo)
  • #10 How I Learned To Love the Lord (Jak jsem se naučil milovat Boha)
  • #11 Pardners (Parťáci)
  • #12 Until the End of the World (Až do konce světa)

<<< PŘEDCHOZÍ DÍL | NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto:Vertigo

Diskuze /1

Ratemus

jj tady mě nejvíc sere ta jeho babička, ta je fakt na zabití a doufám že jí třeba bude hrát Juliane Moore pokud jí bude někdo hrát

10.5.2016 | 17:39:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama