Preacher (Kazatel) Kazatel (#3): Lovci

Kazatel (#3): Lovci

Kazatel (#3): Lovci

Jesse, Tulip a Cassidy si užívají života, ovšem cestu jim zkříží tajemná organizace s názvem Svatý grál, duo sexuálních vyšetřovatelů a zvrácený Ježíš de Sade. Všichni se chystají na jeden z nejperverzněj­ších, nejúchylnějších a nejdekadentnějších večírků, jaké kdy de Sade uspořádal.

21.5.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 3: Hunters
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba), Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1995
Rok vydání v ČR: 2007
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 127

Shrnutí děje

Začátek třetího svazku nám poodhaluje co právě dělají známé, ale i nové postavy: Svatý zabiják sleduje Custerovy stopy, Jesse a Tulip si naplno užívají společné chvilky a mluví o nedávném setkání Tulip s Bohem. Na to se nám představí nová postava Ježíše de Sade, který ve svém dekadentním a zvráceném doupěti připravuje perverzní večírek pro všechny znuděné kaliforňany, ale také někteří členové tajné organizace zvané Svatý Grál – Hoover a Featherstoneová, ale zejména Herr Satrr.


Jesse a Tulip se znovu setkávají na večírku s Cassidym, který si noční život pořádně užívá. Tulip odchází do hotelu a Jesse s Cassidym probírají, co se stalo za tu dobu co se neviděli a bezděčně vyvolají barovou rvačku. Ráno se Jesse probudí u Cassidyho v bytě, kde mu upír vypráví o své, teď už mrtvé, přítelkyni a shodou okolností najdou ve zdi ukrytý sejf, v němž se povaluje několik kil heroinu a vizitka Sexuální vyšetřovatelé Bob Glover a Freddy Allen.

Glover a Allen se napojili na Ježíše a snaží se pro něj sehnat drogy, ovšem prozatím marně a tak se vydávají do bytu Cassovy bývalé přítelkyně, aby si vyzvedli zásilku. Všechno to sleduje Cassidy ukrytý pod postelí.

Mezitím Herr Starr pátrá s Featherstoneovou po Jessem Custerovi, kterého chce nejvyšší představený Grálu, ovšem informace o Custerovi jsou tajné. To zajímá Starra, který chce v organizaci spáchat politický převrat a mít po boku Custera, jako nového mecenáše až v roce 2000 přijde Armagedon. Starr má ve městě nastraženy všechny uši a tak se zanedlouho dozví o rvačce v baru, při které byl i chlap s kolárkem.

Cassidy a Jesse se vydávají navštívit kancelář sexuálních vyšetřovatelů, aby zjistili, kde je Ježíš de Sade a mohli se mu pomstít za smrt Cassovi přítelkyně. Místo Glovera a Allena však najdou dva chlapy, kteří kšeftovali s „vyšetřovateli“ a poví jim, kde se bude de Sadův večírek konat. Jen o několik chvil později do kanceláře přijde i Starr a dozví se, že Custer míří k de Sadovi.

Jesse, Tulip a Cassidy se dostali na večírek a rozhodli se rozdělit a najít vraha Cassidyho holky. Jesse se setkává s Ježíšem, který mu vysvětluje zvrácenost svých večírků. Cassidy našel dva sexuální vyšetřovatele a snaží se jim rozmlátit hlavy, jenže Cass skončí s rukou ve Freddyho puse, což dává Bobovi příležitost Cassidyho znásilnit. To se mu naštěstí nepodaří a Cassidy je zpacifikuje.
Na večírek také dorazí speciální jednotka Svatého grálu, kterou zahlédne Tulip a snaží se z Hoovera dostat informace. Jenže si jí všimne Herr Starr a během přestřelky Tulip zajme, v poslední chvíli se objeví Cass a zalže mu, že právě on je reverend Custer a Tulip je jeho přítelkyně. Grál oba zajme a odchází.
Mezitím Jesse rozbije hubu de Sadovi za to, že se snažil točit dětské porno a zahlédne, jak Starr odjíždí s Cassidym a Hoover s Tulip, načež se je vydá sledovat. Během automobilové honičky Jesse pomůže Tulip osvobodit, ovšem Starr s Cassem ujíždí.

Herr Starr falešného Custera odveze do jižní Francie, kde mu vysvětlí, jak to skutečně bylo s ukřižováním Ježíše Krista, o jeho potomcích a jakou má Custer roli v Armagedonu. Jesse, zatím ještě ve státech, použije na Hoovera a Featherstoneovou hlas boží a dozví se, jaké má Herr Starr plány. Rozhodnou se dvou poskoků humánnějším způsobem zbavit, ovšem Featherstoneová se osvobodí a uteče. Jesse tak Hooverovi nakáže spočítat všechny zrnka na pláži a až poté může odejít. Na to se Jesse a Tulip rozhodnou odletět do Paříže a následně do Masady, aby osvodili svého přítele.

Ve Francii mezitím Starr dál vysvětluje pohnutky Grálu Cassidymu a podrobí ho zkoušce – má za úkol uzdravit mrzáka a tím dokázat, že skutečně ovládá hlas boží, to se mu pochopitelně nepodaří a Starr do něj vystřílí několik zásobníků samopalu, ovšem Cassidy stále žije, k překvapení všech z Grálu.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Cassidy, Herr Starr, Svatý zabiják

Vedlejší postavy

Ježíš de Sade, Sarah Featherstoneová, Hoover, Bob Glover, Freddy Allen

Sešity

  • #13 Came A Pale Rider (Hunters Part 1) (Příjezd bledého jezdce)
  • #14 Boys Will Be Boys (Hunters Part 2) (Kluci s klukama)
  • #15 Crashing The Party (Hunters Part 3) (Vítejte na večírku)
  • #16 Judgment Night (Hunters Part 4) (Soudná noc)
  • #17 Miracle Man (Hunters Epilogue) (Zázraky se dějí)

<<< PŘEDCHOZÍ DÍL | NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /4

Ratemus

tento je krásně vyprodaný…docela štěstí ho sehnat, ale je super

22.5.2016 | 18:19:53
SedllY

Ještěže už dávno mám komplet(10kusů).. :D

26.5.2016 | 13:01:36
waghiss

Jestli někdo tuhle knihu má, kontaktujte mě na waghiss666@gmail.com Koupím za dvojnásobnou cenu originálu!

20.6.2016 | 14:51:44
redyt19

Má někdo tento díl na prodej? Koupím ho, nabídněte, díky! tlamka.radek@seznam.cz

26.7.2016 | 21:42:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Reklama

Sledujte nás