Preacher (Kazatel) Kazatel (#4): Křižáci

Kazatel (#4): Křižáci

Kazatel (#4): Křižáci

Cassidyho unese organizace jménem Grál na svou francouzskou baštu. Herr Starr tak chce přilákat Jesseho. K jeho překvapení ale základnu v Masadě navštíví i praotec Grálu s malým mesiášem, což Jessemu mírně zkomplikuje plány. Dozví se ale víc o původu Genesis.

9.6.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 4: Proud Americans
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba),
Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1997
Rok vydání v ČR: 2008
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 176

Shrnutí děje

Jesse a Tulip vyráží do Paříže, aby spolu zachránili Cassidyho, kterého Grál skrývá v Masadě. Tam Herr Starr sčítá, kolik lidí mu ještě zůstalo věrných, aby ho praotec sekty neodhalil. Mezi hrstkou věrných je například i voják Marseille, kterého Starr úkoluje, aby zajistil, ať Jesse s Tulip nedělají problémy. Poté zaúkoluje drsňáka Frankieho Toscaniho, aby začal s Cassidyho mučením.


Mezitím si v Las Vegas užívají svůj život DeBlanc a Fiore. Tedy až do chvíle, než je navštíví Svatý zabiják, který z nich chce vytáhnout informace, kde najde Jesseho. Po tom už jdou Starrovi nohsledi, kteří jeho a Tulip přepadnou v noci v jednom hotelu. Naštěstí se jim podaří uprchnout. Jesse má ale o svou přítelkyni strach a proto od ní tajně ráno uteče z dalšího hotelu a do Masady vyrazí sám.

Tam už má namířeno i obrovsky obézní praotec Grálu D'Aronique i s malým retardovaným chlapcem, který je podle něj novým mesiášem a celý Grál ho proto uctívá. Praotec tuší Herr Starrovu zradu a Starr ve své hře pokračuje dál – tvrdí mu například, že Cassidy už je dávno mrtvý. Do sídla v Masadě o den později dorazí Jesse a setká se s praotcem. Ten mu poví, že ho od tragédie v Annville nechal sledovat a že zjistil, že jeho rodina L'Angelleových pochází z jedné z větví francouzské rodiny D'Aroniqů. Praotec poté nařídí souboj mezi Jessem a Starrem… a ten se posléze změní v masakr, když do Masady dorazí Svatý zabiják.

Zabiják je odhodlaný Jesseho zabít, do hry ale vstoupí zajatec Grálu – seraf, který byl vyhoštěn z nebe a spadl na Zemi v červnu 1994 nad Mexickým zálivem. (Prezident Spojených států informuje Herr Starra, aby se o podivný objekt postaral a tak se seraf dostal do zajetí.) Jde zároveň o otce Genesis, který porušil zákon a vyspal se s démonkou z pekla, za což byl odsouzen vyhnanstvím. Seraf může pomoct Jessemu pomocí Genesis vybavit si dané vzpomínky, například na to, kdo zabil rodinu Svatého zabijáka – zabiják proto Jesseho nechá zatím být, dokud své vzpomínky neoživí. Když ale kazatel sdělí serafovi, že Bůh opustil nebe a je na Zemi, začne anděl panikařit, protože prozradil Jessemu tajemství zrození Genesis a že ho Bůh na Zemi slyšel. A protože ho Bůh opravdu slyšel, vydá se do Masady, pomůže zachránit Cassidyho a zabije serafa.

Tou dobou Svatý zabiják masakruje armádu Grálu a praotec proto musí uprchnout. Nastoupí i se Starrem do helikoptéry, jenže letoun je příliš těžký a tak praotce Starr vyhodí na zem, kde rozmáčkne Marseille a mesiáše. Cassidy si mezitím podá svého tyrana Frankieho. Těsně před obřím výbuchem základny v Masadě Jesse pomůže Cassidymu utéct sítí podzemních chodeb.

Flashbacky

John Custer a Kosmonaut

Na letišti JFK cestou do Paříže se Jesse náhodou setká s válečným veteránem z Vietnamu, který znal i Jesseho otce. Voják se jmenuje Billy Baker, ale má přezdívku Kosmonaut. Poznají se na baru podle dvou stejných zapalovačů s nápisem: „do hajzlu s komunismem“. Kosmonaut začne Jessemu vyprávět, jak poznal jeho otce a co se dělo na konci jejich služby ve Vietnamu…

Jednou v noci kouřili v táboře Kosmonaut, John a voják Vincent Goring a sledovali hvězdy. Použili zapalovače, které ten den dostali za zásluhy. Tu noc na tábor zaútočí nepřátelé a vojáci musí proto tábor opravovat. Během toho se John pohádá s nadřízeným mariňákem Murphym, který si zasedl na bezbranného Vince. Další dny vyletí Američané k útoku, jeden z týmů tvoří John, Kosmonaut a Vincent. Jejich výsadek naplánuje Murphy a pošle je do léčky. V jedné vietnamské vesnici ale nakonec zemře jen Vincent. John s Kosmonautem se poté Murphymu v táboře pomstí a nechají ho tajně zabít vietnamskými vojáky, aniž by je za to mohl kdokoliv obvinit. O něco později pak John s Kosmonautem odletí zpátky do vlasti a vzpomínají na to, že celou dobu sloužili jen několika politikům a ničemu správnému a ani dobrému.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Cassidy, Herr Starr, Svatý zabiják

Vedlejší postavy

John Custer, Billy „Kosmonaut“ Baker, andělé DeBlanc a Fiore, John Wayne, Genesis

praotec D'Aronique, Frankie Toscani, Marseille, Mesiáš, Seraf (otec Genesis), Bůh

Sešity

  • #18 Texas And the Spaceman (Texasan a Kosmonaut)
  • #19 Of Things To Come (Crusaders Part 1) (Věci příští)
  • #20 Too Much Gun (Crusaders Part 2) (Příliš mnoho zbraní)
  • #21 Stormbringers (Crusaders Part 3) (Obchodník s bouří)
  • #22 Iron in the Blood (Crusaders Part 4) (Železo v krvi)
  • #23 Revelations (Crusaders Part 5) (Zjevení)
  • #24 And Justice For All (Crusaders Part 6) (A spravedlnost pro všechny)

<<< PŘEDCHOZÍ DÍL | NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /1

Ratemus

tento díl mne baví asi nejvíce

9.6.2016 | 19:29:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Reklama

Sledujte nás