Preacher (Kazatel) Joe Gilgun: Mám pocit, že Cassidyho znám velmi dobře

Joe Gilgun: Mám pocit, že Cassidyho znám velmi dobře

Joe Gilgun: Mám pocit, že Cassidyho znám velmi dobře

Přečtěte si rozhovor s hereckým představitelem Cassidyho – Josephem Gilgunem. Rozhovor proběhl při příležitosti setkání tvůrců seriálu s americkými novináři.


24 0
16.6.2016

Joe Gilgun se zapsal do povědomí režisérů tím, že jim na castingové výběrové řízení zaslal fakt divnou nahrávku, kterou natočil v suterénu domu svojí matky. Od začátku měli pocit, že tohohle blázna, který k přesvědčení obou režiséru na nahrávce používal vaporizér, prostě nemůžou vzít. Prošlo jim pod rukama stovky lidí a ani jeden z nich je nakonec nepřesvědčil. Joemu hrálo do karet, že vypadá fakt jak upír. Pak zvedli telefon a spojili se přes Skype. Najednou režiséři Seth a Evan měli pocit, že mluví s Cassidym. Jak si ve finále Cassidy užil natáčení, o tom se rozpovídal na setkání s americkými novináři.


Byl jste fanouškem komiksu Preacher předtím, než jste se v něm objevil jako Cassidy?

Ne. Vím, že je to smutné. Četl jsem ten komiks nedávno, protože jsem musel, a naprosto jsem si ho zamiloval. Nečetlo se mi ho lehce, protože zkrátka nedokážu číst. Musel jsem se přinutit sednout si k němu, ale pak jsem si ho absolutně zamiloval. Teď mám pocit, že Cassidyho znám velmi dobře.

Přišel vám irský akcent jednoduchý nebo jste na něm pracoval s koučem?

Ten den jsem jen improvizoval. Upřímně řečeno, vždycky jsem s tím akcentem hrál. Měl jsem dvě role, kde jsem hrál Ira: jednou v Posledním lovci čarodějnic (2015) a podruhé teď v tomto seriálu.

Mohl byste říct něco málo o té nahrávce, kterou jste u této role předložil v rámci castingu?

Točili jsme to ve stejném pokoji, ve kterém jsem vyrůstal jako malý kluk. Udělal jsem to tam, společně s mojí mámou, která neustále hrála. Řekl jsem jí, ať už sakra přestane hrát, že hrát neumí, že jen říká slova, ale ona se do toho opravdu dostala. Byly tam tři scény, ale tu, kterou si pamatuju nejvíc, je ta z vězeňské cely. Tu fakt miluju. Myslel jsem si, že je vtipná. Moje máma ale byla nepoužitelná, hrozná. Pořád jsem jí jen říkal, ať už přestane hrát, že musí být opravdu nudná, aby se všichni soustředili na mě.

Jaké to je pracovat na seriálu s jinými britskými herci?

Je to úleva. Máme něco společného. Nebyly tam pro nás žádné čajové pytlíky a já musel sehnat konvici, která je rychlá, což trvalo asi tak pět hodin. Dominic je idiot. Já jsem idiot. Ruth je idiot. Všichni spolu opravdu dobře vycházíme. Měl jsem štěstí. Ta dynamika je vážně úžasná. Já ty lidi miluju. Budeme spolu v budoucnu hodně pracovat a to, že spolu takhle vycházíme a staráme se jeden o druhého, je vzácné.

Jaké to bylo natáčet v tom seriálu rvačky?

Je v tom hodně práce. Není to o tom, že se jen nějak svalíte. Největší práce je na Johnovi Koyamovi (choreograf kaskadérských kousků) a jeho týmu, kteří jsou brilantní. Nejdřív je to docela znepokojující, protože vstoupíte do místnosti a oni vám ukážou, jak ty kaskadérské kousky vypadají, a vy tak můžete pochopit, kdo jste, takže vlastně jen tak trochu pozorujete sám sebe, což je to, co herci dělají: jsme docela sobečtí. Rvačky jsou ale jinak zábava. Baví mě mrsknout sebou o něco tak, že mě pomalu musí sami zvedat.

Líbí se vám hrát upíra?

Samozřejmě, že ano. Je to skvělé, a to i během těch scén, kdy se musíte soustředit a používat hlavu. Svoji práci mám rád, zbožňuju ji.

Zdá se, že osobnost Cassidyho je vám blízká. Je tak pro vás snadnější ji hrát?

Postavy jako tato jsem již předtím hrál: karikatury toho, co je člověk. Možná, že jím i jsem, i když ta postava má několik úhlů. Nežijete sto devatenáct let a neodejdete bez vážného traumatu v případě, že vás všichni opustí a každý, koho jste kdy miloval, zemře.

Možná je to proto, že jste tak opravdový?

Byl jsem jednou v letadle na cestě do Irska, neměl jsem, kam se vymočit a nevěděl jsem, kde budu bydlet. Seděl jsem vedle kněze, kterému jsem řekl o svém duševním životě, aniž bych věděl, že je to kněz. On mi začal říkat, že je velmi chudý a jezdí na kole. Já byl v té době na drogách, myslím, že to byl speed, a usiloval jsem o jeho přátelství. Řekl jsem mu, že je mi opravdu líto, kdo jsem, a on mi napsal na ruku „Integrita přitahuje“. „Nikdy na to nezapomeň,“ řekl mi. To, co jsem se v tom okamžiku naučil, je, že mám být poctivý a nepředstírat, že jsem někdo, kdo nejsem.

Jste rád, že při natáčení seriálu bydlíte v USA?

Miluju USA. Ta svoboda tady… Naprosto jsem se ztotožnil s Cassidym. Miluju Británii a všechno, co mně a mé kariéře dala. Znamená to pro mě všechno a Britové pro mě znamenají všechno, ale tohle místo je velké. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Je zkrátka obrovské a všechno je tak jiné. Je to opravdové dobrodružství.

Premiérové díly seriálu Preacher můžete sledovat na stanici AMC.

Foto a zdroj: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: The End of the Road

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E13 HDTV.x264-SVA
- …S02E13 HDTV.x264-FLEET
- …S02E13 WEBRip.x264-RARBG
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E13 720p.HDTV­.x264-FLEET
- …S02E13 1080p­.HDTV.x264-BRISK
- …S02E13 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
- …S02E13 INTERNAL.720p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 INTERNAL.1080p­.WEB.H264-STRiFE
- …S02E13 1080p­.AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Komiksový kazatel

 

Narozeniny herců

Sledujte nás