Riverdale
86/100 - 144×

Riverdale

Příběh seriálu Riverdale nám ukáže překvapivý pohled na Archieho, Betty, Veronicu a jejich přátele, kteří odhalují surrealismus každodennosti maloměstského života, ale i jeho temnotu. Seriál vychází z Archie komiksů.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
7 sezón | CW | 42 minut
žánr
Drama, Komiksový, Mysteriózní
hrají
K.J. Apa (Archie Andrews), Lili Reinhart (Betty Cooper), Camila Mendes (Veronica Lodge), Cole Sprouse (Jughead Jones), Madelaine Petsch (Cheryl Blossom), Casey Cott (Kevin Keller), Charles Melton (Reggie Mantle), Vanessa Morgan (Toni Topaz), Drew Tanner (Fangs Fogarty), Mädchen Amick (Alice Cooper), Skeet Ulrich (FP Jones), Marisol Nichols (Hermione Lodge), Mark Consuelos (Hiram Lodge), Ashleigh Murray (Josie McCoy), Luke Perry (Fred Andrews)

Komiksová předloha: Jughead Jones

Komiksová předloha: Jughead Jones

Dalším důležitým článkem světa Archie Comics je Archieho nejlepší kamarád Jughead Jones. Přečtěte si něco o jeho komiksové předloze.

11 0
1.3.2018

Forsythe „Jughead“ Pendleton Jones III se poprvé objevil v Pep Comics #22 v prosinci 1941 a poté ve většině dosavadních komiksech týkajících se Riverdale od Archie Comics.

Jughead je známý především svým sarkastickým smyslem pro humor. Je takovým školním podivínem, proto si z něj často Reggie, Veronica a další spolužáci i učitelé utahují. Je však velmi chytrý a kreativní, díky čemuž dokáže u svých nepřátel najít jejich slabiny.


Následující text může obsahovat spoilery.

Zájmy a osobnost

Jughead je popisován jako líný mladík, má zálibu v jídle, zatímco v dívkách moc ne. I přes svou zálibu v jídle je ale hubený a typický je jeho dlouhý nos, polozavřené oči, mikina s velkým „S“ a čepice ve tvaru koruny.

Málokdo ví, že se Jughead zajímá o hudbu. V Archieho kapele The Archies hraje na bicí. Archie mu dal roli bubeníka, protože toto postavení vzadu korespondovalo s jeho introvertní povahou. Kromě toho má v lásce jazzovou hudbu, což je popsáno v Jughead Magazine.

Mezi jeho další zájmy patří hraní her nebo psaní pro školní časopis.

Posedlost jídlem

Jughead je známý svou schopností konzumovat neobvykle velké množství jídla najednou, aniž by z toho přibral nebo měl zdravotní problémy. Je předním zákazníkem u Popa, pokud má tedy čím zaplatit. Láska k jídlu mu navíc zesílila smysly. Dokáže identifikovat jídlo v konzervě podle vůně, aniž by ji otevřel, nebo dokáže odhalit i tu nejmenší chybu v jídle. Je respektovaným pokrmovým kritikem i skvělým kuchařem.

Také se často účastní různých soutěží v jedení jídla. Drží dva světové rekordy za jedení pizzy. Jeden za rychlost a druhý za množství během jedné chvíle. Jednou navštívil restauraci, která měla právě akci „Co jen dokážete sníst“. Tato nešťastná restaurace musela brzy na to zavřít.

Skutečné jméno

V dřívějších komiksech se několik postav snaží odhalit Jugheadovo skutečné jméno, ale Jughead jejich úsilí vždy zmaří. V jednom příběhu jsou Archie a Reggie zavoláni do ředitelny, kde jim neznámá žena prozradí, že Jugheadovo skutečné jméno je Steve. Poté, co ti dva odejdou, se ale dozvídáme, že se jednalo o Jugheadovu tetu, která jim lhala, aby ukryla jeho pravé jméno – Forsythe. Toto jméno Jughead dostal po svém předkovi, který byl americkým hrdinou. Po nějaký čas Jug používal své skutečné jméno, aby svého předka uctil. Když se ale dozvěděl, že jeho předek byl devětkrát ženatý, vrátil se ke své přezdívce. V komiksové sérii Little Archie odhalila jeho skutečné jméno na začátku hodiny slečna Grundyová.

Typická čepice

Jedním z typických znaků je na Jugheadovi jeho čepice. Tato čepice s okraji ve tvaru koruny byla u chlapců populární ve 30. a 40. letech. Nošení většinou znamenalo, že je daná osoba mechanik.

I když čepice nedělá zrovna nejlepší dojem, Jughead se domnívá, že mu přináší štěstí. V komiksu Time Police jeho čepice dokonce umožňuje cestování časem.

Přátelské a milostné vztahy

Navzdory jejich osobnostním odlišnostem je Jughead nejlepším přítelem Archieho Andrewse. Archie byl první člověk, kterého Jug poznal po přestěhování do Riverdale. Jughead musí Archieho často dostávat z problémů, do kterých občas zatáhne i jeho. Je mimořádně věrný a vždy dělá, co je v jeho silách, aby svému kamarádovi pomohl, i když to Archie považuje za samozřejmost.

Dalším Jugheadovým blízkým přítelem je Reggie, i když neustále stojí proti sobě. Reggie nikdy nepromarní příležitost, jak Jugheada urazit, což mu ale Jug následně vrací. Ačkoli se se zdá, že se tito dva nenávidí, stále na sebe dávají pozor. Dále si rozumí s Diltonem Doileyem a Moosem Masonem.

Co se týče milostného života, Jughead se o dívky moc nezajímá. Má však jedno slabé místo jménem Betty Cooperová. Betty je dobrá kuchařka, což je jeden z důvodů, proč si rozumí. Obvykle jsou k sobě otevření a netají své city. Jughead je také Bettyinou oporou, když má problémy s Archiem nebo Veronicou, a nelíbí se mu, že Archie bere Betty jako samozřejmost. V mnoha komiksech je jasně ukazováno, že jsou do sebe zamilovaní.

Komplikovaný je také Jugheadův vztah s Veronicou Lodgeovou. Stále se spolu hádají – Veronica nedokáže snést jeho stále klidný postoj, zatímco on ji stále popichuje a leze jí na nervy. Často ji naštve, když ji nazve neschopným sobeckým snobem. Jednou však byli obsazeni do školní hry, kde se jejich postavy musely políbit. Kvůli tomu do něj byla Veronica nějaký čas zamilovaná.

Kariéra

V komiksové knize To Riverdale and Back Again, která ukazuje postavy patnáct let po absolvování střední školy, se Jughead stal úspěšným psychiatrem mimo Riverdale. Je rozvedený a vychovává syna Jordana, kterého Archie vtipně nazývá Jughead Junior. V normálních komiksech se očekává, že má jeho kariéra něco společného s jídlem. V několika příbězích je naznačeno, že Jughead koupil a převzal bistro od Popa.

Seriálová verze

V Riverdale se role Jugheada ujal herec Cole Sprouse. Podobně jako v komiksu je Judghead takový riverdaleský podivín. Kdysi byl Archieho nejlepší kamarád, ale rozpory je od sebe oddálily. I přesto se však snaží Archieho chránit před jeho vlastními rozhodnutími, která by ho mohla zničit. Jeho otec je vůdce Hadů z jihu. Píše pro školní noviny.

Rád tráví čas v místním bistru, kde sepisuje a vypráví příběh městečka Riverdale. Po nalezení Jasonova těla se přidal k Betty a společně pátrají po jeho vrahovi. Později spolu začnou chodit, ale jeho přidání se k Hadům mezi ně vrazilo klín, který je možná rozdělí.

Seriálovou postavu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu.

Zdroj: Archie Comics Wiki, Foto: Archie Comics, CW

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E17: Chapter One Hundred and Twelve: American Psychos

cz100%
DOKONČENO

CZ Titulky: Z Netflixu
SK Titulky: @MarekKovacWho­vian

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, případně i okomentovat.

Nepřehlédněte

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Konec Riverdale se pomalu ale jistě blíží

Seriál Riverdale měl to štěstí a krvavé řežbě na stanici The CW se vyhnul, jelikož byl zavčasu pro sedmou sérii prodloužen. Stanice má ale o jeho budoucnosti jasno a v příštím roce nás tak čeká poslední řada.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sdílené univerzum

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama