S.W.A.T.
86/100 - 42×

S.W.A.T.

Afroamerický velitel jednotky S.W.A.T. stojí na pomezí, protože váhá mezi loajalitou k ulicím, na kterých vyrůstal, a ke svým kolegům. Jeho úkolem je vytvořit speciální jednotku, díky které nastolí v ulicích Los Angeles spravedlnost.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
8 sezón | CBS | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Krimi
hrají
Shemar Moore (Daniel 'Hondo' Harrelson), Stephanie Sigman (Jessica Cortezová), Alex Russell (Jim Street), Lina Esco (Chris Alonsová), Kenny Johnson (Dominique Luca), Peter Onorati (Jeff Mumford), Jay Harrington (David 'Deacon' Kay), David Lim (Victor Tan), Patrick St. Esprit (Robert Hicks), Amy Farrington (Piper Lynchová), Rochelle Aytes (Nichelle Carmichaelová), Anna Enger Ritch (Zoe Powellová), Louis Ferreira (William 'Buck' Spivey), Sherilyn Fenn (Karen Streetová), Lou Ferrigno Jr. (Donovan Rocker)

S.W.A.T. nadále utíká hrobníkovi z lopaty

S.W.A.T. nadále utíká hrobníkovi z lopaty

Seriál S.W.A.T. měl za měsíc skončit se svou zkrácenou sedmou řadou. Jenže stabilní čísla sledovanosti a domluva mezi produkčními studiemi mají za následek velmi překvapivé obnovení seriálu a jeho prodloužení na plnohodnotnou osmou řadu.

1 1
15.4.2024

S.W.A.T. nekončí! Podruhé se dostalo hrobníkovi z lopaty a bylo obnoveno pro sezónu 2024–2025. A navíc osmá řada bude plnohodnotná a bude obsahovat 22 dílů.

Tyto novinky přichází rok poté, co byl seriál zrušen a následně o pár dní později v reakci na velké nevole fanoušků prodloužen pro poslední zkrácenou sedmou řadu. Tentokrát si ale stanice CBS nechává dveře otevřené a osmou řadu „neoznačkovala“ jako poslední.

(Hondo se pustí do akce i příští rok. Foto: CBS)

Podle zdrojů by mělo finále současné řady, které se ještě natáčí, být napsáno jako uspokojující finále seriálu, ale také by se na něj mělo jít perfektně navázat další řadou, takže žádné změny scénáře na poslední chvíli ve světle obnovení nenastanou.

Loňské zrušení seriálu proběhlo kvůli tomu, že Sony TV nebylo ochotno poskytnout seriálu další řadu za stejný paušální licenční poplatek. Stanice CBS ho nakonec zvedla, ale také zkrátila řadu na 13 dílů. Není jasné, zda Sony TV letos souhlasila se sníženým licenčním poplatkem, nebo zůstal stejný, ale je možné že návrat k plnohodnotné sérii v příští sezóně nastal kvůli lepší amortizaci nákladů.

Obnovení seriálu je nicméně zásluhou fanoušků, kteří seriálu zajišťují stabilní sledovanost na kabelové stanici, na její streamovací službě, ale také na jiných mezinárodních stanicích, kteří si seriál zakoupili.

(Neznáme přesné pozadí domluvy mezi Sony TV a CBS, ale jeho výsledek mluví za vše. Foto: CBS)

Amy Reisenbach, prezidentka CBS Entertainment, k oznámení řekla:

Tady v CBS vždy ‚zůstáváme ostražití‘ (pozn. red.: „stay liquid“ je Hondova tradiční hláška) a milujeme dobrý dramatický zvrat, zvláště když je to obnovení na osmou sezónu S.W.A.T.! Seriál nadále rezonuje u diváků díky našemu talentovanému hereckému obsazení v čele se Shemarem Moorem a našim úžasným scénáristům a producentům, kteří udržují show relevantní a akční. Jsme velmi potěšeni, že jej můžeme znovu obnovit, a jsme neuvěřitelně vděční našim partnerům jako jsou Sony, CBS Studios a Shemar za to, že s námi tak úzce spolupracují, abychom seriál mohli vrátit pro příští sezónu.

Katherine Pope, prezidentka Sony Pictures Television Studios, dodala:

V čele s nezastavitelným Shemarem Moorem S.W.A.T. uchvacuje diváky od své premiéry v roce 2017 a při každém obnovení jsme ohromeni tím, jak vášniví a oddaní jsou fanoušci tohoto seriálu. Děkuji Amy Reisenbach a našim partnerům v CBS za to, že nadále věří v seriál a za neuvěřitelnou práci herců a štábu. Všichni tady v Sony Pictures Television jsme hrdí na to, co Shawn, Aaron, Andy a celý tým S.W.A.T. vytvořili, a blahopřejeme jim k návratu pro další rok. Válej, SWAT!

Při oznámení obnovení seriálu kromě radostných komentářů zaznívaly dotazy a přání ohledně návratů našich oblíbených členů týmu. V současné sezóně jsme totiž ochuzeni o pravidelnou přítomnost Jima Streeta a Dominiqua Lucy. S Jimem jsme setkali v pátém díle, kde kvůli jedné misi přijel z Long Beach, kde se momentálně stal novým velitelem S.W.A.T. S Lucem jsme se viděli v šestém a sedmém díle, kde se na začátku vrátil z Londýna, nicméně byl později během loupeže ve městě třikrát postřelen. Zranění přežil, ale následky mu znemožnili pokračovat v práci elitního policisty.

(Luca musel kvůli následkům zranění z týmu odejít. Uvidíme ho ještě někdy? Foto: CBS)

Jelikož ani jednoho z nich tvůrci nezabili, je možné je navrátit zpět do seriálu, ale prozatím nemáme informace, jestli by o to představitelé postav měli zájem. A v posledních dílech se dění také točí okolo Deaconova možného odchodu do výslužby. Tak doufejme, že k němu nedojde.

Máte z obnovení radost? Chtěli byste zpět v seriálu Streeta a Lucu?

Zdroj článku: Deadline

Diskuze /2

Roy

Pecka. Všechny chceme zpátky.

15.4.2024 | 23:07:10
Ghostík

bez Streeta, Chris a Luca to už není ono

22.4.2024 | 17:15:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nové postavy

V průběhu sedmé řady seriálu budeme pravidelně aktualizovat sekci postav. Proto se nezapomeňte podívat na aktuální profily a postavy ohodnotit:

Reklama

Zajímavé články

S.W.A.T. nadále utíká hrobníkovi z lopaty

S.W.A.T. nadále utíká hrobníkovi z lopaty

Seriál S.W.A.T. měl za měsíc skončit se svou zkrácenou sedmou řadou. Jenže stabilní čísla sledovanosti a domluva mezi produkčními studiemi mají za následek velmi překvapivé obnovení seriálu a jeho prodloužení na plnohodnotnou osmou řadu.

Nejoblíbenější postavy

Nejlépe hodnocené epizody

Nejbližší narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama