The Crown (Koruna) Seriál The Crown skončí pátou sérií

Seriál The Crown skončí pátou sérií

Seriál The Crown skončí pátou sérií

Původně se historické drama The Crown mělo dočkat šesti řad. Nyní bylo oznámeno, že seriál skončí pátou řadou. Zároveň bylo potvrzeno, že královnu Alžbětu II. v závěrečné sérii ztvární Imelda Staunton.

16 1
31.1.2020

V páté sérii má dojít k dalšímu přeobsazení a jak jsme vás již informovali, pro hlavní roli královny Alžběty II. byla zvažována Imelda Staunton. Nyní už víme s jistotou, že právě tato britská herečka ji ztvární. Na rozdíl od jejích předchůdkyň Claire Foy a Olivie Colman se jí však dočkáme pouze v jedné řadě. Tvůrce seriálu Peter Morgan měl původně v plánu natočit šest řad. Ve chvíli, kdy začal pracovat na scénáři k páté sérii, mu však přišlo, že je ideální čas tím celý seriál ukončit. Zároveň poděkoval zástupcům Netflixu a Sony, že jeho rozhodnutí podpořili. Morganova práce pro Netflix však seriálem The Crown nekončí, loni totiž se streamovacím gigantem podepsal dlouhodobou smlouvu.

Foto: Netflix


Imelda Staunton ke svému obsazení řekla:

Na seriál The Crown jsem se dívala od samého začátku. Coby herečka jsem s radostí sledovala, jak Claire Foy i Olivia Colman přidávají něco jedinečného do scénářů Petera Morgana. Je mi nesmírnou ctí, že se stanu součástí tak výjimečného kreativního týmu a budu přítomna závěru seriálu.

Zdroj: Deadline

Diskuze /2

oskarka

Je to dobrá volba, Imelda je výborná herečka. A že seriál končí? V nejlepším se má přestat. Lépe jedna, závěrečná série, než natočit tři další o ničem.

#2 KevSpa
31.1.2020 | 19:31:25
KevSpa

#1 oskarka: Budou samozřejmě ještě dvě.

webmaster
31.1.2020 | 19:44:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Ocenění

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman získala Zlatý glóbus

Olivia Colman zabodovala při udílení Zlatých glóbů stejně jako její předchůdkyně Claire Foy. Za ztvárnění královny Alžběty II. ve třetí sérii The Crown si odnesla přestižní ocenění zahraničních novinářů v Hollywoodu.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentky

Momentky

Kniha o seriálu

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

The Crown - Podrobná historie: Jak to bylo doopravdy?

Nakladatelství Omega vydá v pondělí 30.4. knihu, kterou by si fanoušci seriálu The Crown neměli nechat ujít. Dozvíte se z ní informace, které na Wikipedii nenajdete. Oficiální průvodce seriálu, který napsal renomovaný britský historik, obsahuje velké množství reálných fotek i těch ze seriálu.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás