The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Wraith

Postřehy z epizody Wraith

Postřehy z epizody Wraith

Zápletka se nám komplikuje hned ve druhém díle, ve kterém jsem se zároveň museli rozloučit s jednou postavou. Co si pro nás tvůrci přichystali tentokrát?

10 0
23.10.2017

Název dílu

Druhý díl druhé série odkazoval svým názvem na sžíravé přízraky, které pronásledovali Wila a Mareth. Tito služebníci Černého mága ukázali, že je není dobré brát na lehkou váhu. V knihách jsou podobně jako v seriálu schopni velmi rychle se přemisťovat, a tak není divu, že se jim taky brzy podařilo vyplnit Bandonovo přání.

Marethina síla

Mareth má svou velkou magickou sílu od narození a Wil dobře postřehl, že nemůže být dcerou Allanona, protože ten ke své magii přišel díky druidskému výcviku. Pokud tedy Mareth není druidkou a nemá nic společného s rodem Shannarů, kde ke své velké moci mohla přijít?


Svou magickou moc jednoznačně zdědila po svém otci, protože její matkou je Pyria, která byla obyčejnou elfkou. Ano, elfové v sobě mají jistou magii, ale v takové formě, jakou má Mareth, se neprojevuje. Je možné, že by po získání svých schopností Allanon zplodil dítě, které by bylo magickým zřídlem? Pokud to není možné, jak ke své síle tedy přišla? Po kom ji mohla zdědit?

Garet Jax

Další novou postavou se ve druhé řadě stal Garet Jax. V knihách se jedná o velmi nebezpečnou a silnou postavu. Ne však ve smyslu, že by se jednalo o zápornou postavu, ale ve smyslu, že se jedná o neporazitelného člověka. Gatet Jax, kterému se přezdívá Pán zbraní, nebyl dosud nikdy poražen, a proto je jeho smyslem života hledání nebezpečí. Prahne po tom, aby narazil na někoho, kdo by mu byl roven. Takřka vždy jedná na vlastní pěst, proto jeho služba pro královnu Tamlin byla jen jednorázovou akcí.

Leahžské království

Po Arborlonu jsme se mohli konečně seznámit s dalším královstvím. Novému království v knihách vládne starý rod Leahů, který je po Shannarech a Elessedilech třetím nejvýznamnějším rodem v celém Čtyřzemí. V seriálu není jasné, zda jsou královna Tamlin a její dcera Lyria členy tohoto rodu, ale to se zřejmě dozvíme časem.

V knižní předloze se však nejedná o tak monumentální a bohaté království, jak se může v seriálu zdát. Navíc ani není umístěno u žádného jezera, ale naopak na úpatí hor. V pozdější fázi je Leahžské království začleněno do Federace. I o tomto společenství lidí v seriálu padla již několikrát zmínka, ale bůhví, zda sem patří i Leah.

Porážka Černého mága

Vypadá to, že v seriálu se s Černým mágem vypořádali lépe než v knihách. Po porážce Černého mága se Allanon a ostatní postarali o to, aby nedošlo k jeho oživení, a proto uzavřeli jeho lebku v trezoru na Paranoru. Navíc byl u všeho Wilův strýc Flick, který ví, kde se lebka nachází. I knižní Flick byl členem výpravy, která měla za úkol porazit Černého mága. Allanon ho původně nechtěl mít ve své družině, ale nakonec byl rád, že ho s sebou vzal.

Rychlé postřehy

Všimli jste si dalších pozůstalostí z našeho světa? Eretria a Lyria byly na jednom takovém místě drženy tuláky. Zřejmě se jedná o zbytky nějaké továrny.

Wil se zmínil o tom, že chce hledat útočiště ve městě Arishaig. V knihách se jedná o hlavním město Federace, které je hluboko na jihu Čtyřzemí.

Generál Riga získal na svou stranu skutečně velké množství lidí, což dokazuje fakt, že jeden z nejbližších strážců krále Andera stojí na jeho straně. Právě ten mu celou dobu donášel informace o královi a právě ten zabil Cataniu.

Foto: Spike

Diskuze /1

Grayyitheyerouh

Tak konečně vím, kdo tu Catanii zabil… :D Já si to myslel hned, ale zmátlo mě, že ten člověk vypadal jako Ander, když se otočil… jakoby se v něj mohl proměnit či co.

24.10.2017 | 4:53:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Postřehy z epizod Wilderun a Blood

Finální bitva mezi Shannarou a Černým mágem je u konce. Pojďte si přečíst menší rozbor posledních dvou dílů druhé série.

Reklama

Nejlepší epizody druhé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás