The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Pět otázek, které vyvolalo finále první série

Pět otázek, které vyvolalo finále první série

Pět otázek, které vyvolalo finále první série

Můžete se radovat, neboť Čtyřzemí bylo zachráněno. Amberle se dostala zpátky do Arborlonu právě včas, aby mohla obnovit Ellcrys a poslat tak démony zpět do Zapovězena.


28 1
5.3.2016

Princezna Amberle zachránila s pomocí svých přátel celé Čtyřzemí. Ukázalo se, že aby zachránila pradávný strom, musí být ochotná se všeho vdát, protože samotná Amberle byla celou dobu semenem, které mělo Ellcrys znovuzrodit. Poté, co věnovala Wilovi svůj poslední pohled, odebrala se do Svatyně, aby obětovala svůj život a stala se novým Ellcrys a zachránila tak Čtyřzemí před démony, kteří byli díky ní posláni zpět do Zapovězena.

Ve finále první série seriálu The Shannara Chronicles jsme se dočkali odpovědí, na které jsme čekali, ale dočkali jsme se také mnoha otázek, které zůstaly nezodpovězeny. Je Amberle navždy pryč? Dokáže se Wil přenést přes žal, který mu způsobila ztráta princezny – jen chvíli poté, co si přiznali, co k sobě cítí? A promluví někdy Amberle (Ellcrys) na Wila, jak mu Allanon tvrdil? Pojďme se teď podívat na pět otázek, které vyvstaly z finále první série.


1. Jaké další zlo se objevilo?

Když se Wil rozloučil s Allanonem, tak Druid vypadal, že si je celkem jistý, že se ještě někdy shledají. „Mám pocit, že naše cesta teprve začíná,“ řekl Allanon. „Dagda Mor je možná pryč, ale jeho přítomnost je roztroušena v jiných zlech,“ pokračoval Druid. Mohli bychom si myslet, že když Allanon usekl hlavu Dagda Morovi, tak bude ve Čtyřzemí na chvíli pokoj, ale jak to tak vypadá, Allanon ví zase opět něco, co nám nechce prozradit. Takže jaké další zlo bylo probuzeno? Mohlo by to souviset s jedním určitým prorokem?

2. Je Bandon náš nový nepřítel?

Poté, co přesvědčil Cataniu, aby mu pomohla se dostat z vězení, tak Bandon surově zabil strážného a později jsme ho mohli vidět tam, kde ještě před pár dny sídlil Dagda Mor se svou armádou démonů. Jako by už tohle samo o sobě nebylo dost znepokojující, měl u sebe prorok ještě meč Černého mága a jeho oči byly černé jako uhlí. Všichni víme, že si Dagda Mor zahrával s Bandonovou myslí. Podařilo se tedy démonovi kompletně převzít kontrolu nad prorokovou psychikou? Je Bandon novou a vylepšenou verzí Dagda Mora?

3. Dokáže král Ander vládnout sám?

Oblíbený strýček Amberle vedl elfy při boji s démony, ale nabyl na to sám, dostalo se mu pomoci. Byl to totiž Allanon, kdo zabil Dagda Mora a Amberle se zase dobrovolně proměnila na Ellcrys, aby poslala démony zpět do Zapovězena. Dokáže být tedy Ander králem i bez pomoci ostatních? Nepomůže tomu ani smrt velitelky Tiltonové, přeměna Amberle ve strom a ArionEventinem mu kvůli Dagda Morovi už také nepomůžou.

Všichni víme, co se stane, když je na tom Ander špatně – sáhne po flašce alkoholu. Jak si můžete pamatovat, když začal Ellcrys umírat, tak jsme ho viděli s flaškou v ruce, stejně jako když se měl stát králem, protože umřel Arion. Dokonce i velitelka Tiltonová jednou komentovala jeho zálibu v pití: „Zmizel ten Ander, kterého jsem milovala. Propadl alkoholu, vzteku a pochybnostem. Ale každé ráno se budím s nadějí, že se vrátí.“ Doufejme, že měla Diana pravdu a vrátí se ten Ander, kterého kdysi znala. Dokáže tedy Ander vládnout sám?

4. Dokáže Wil zachránit Eretriu?

Eretria zůstala dobrovolně v Úkrytišti, aby se zbavila trollů a aby tak dala náskok svým přátelům a umožnila jim bezpečný návrat do města Arborlonu. Eretria přežila souboj s trolly, což jsme se dozvěděli na konci epizody, a jak už Wil slíbil, vrátí se pro ni zpět do Úkrytiště. „Slíbil jsem Eretrii, že se pro ni vrátím,“ pověděl při loučení s Allanonem. „Nechci ji taky ztratit.“ Dokáže se půelf vypořádat se všemi trolly a zachránit tak Eretriu? A pokud se mu to povede, bude se jejich vztah nějak vyvíjet, když je teď z Amberle strom?

5. Kdo se skrývá za maskou trolla?

Finále první série bylo zakončeno scénou, ve které jsme se dozvěděli, že Eretriu zajali trollové a přivedli ji nejspíš k nějakému svému vůdci, který si sundal masku a odhalil tak Eretrii svoji identitu. Když tulačka zjistila, kdo to je, zalapala po dechu a řekla: „To jsi ty.“ Kdo se asi za tou maskou skrýval? To nám zůstává skryto, přesto je jedno jasné, že se Eretria dokáže vypořádat s čímkoli.

Jaké další otázky ve vás vyvolalo finále první série? Jak si myslíte, že by mohl pokračovat Bandonův příběh? Bude se nějak vyvíjet Wilův vztah s Eretriou? Skrýval se za maskou trolla někdo, s kým jsme se už setkali, nebo je to někdo, kdo nám ještě nebyl v seriálu představen? Nezapomeňte se s námi podělit o své názory v komentářích.

Foto: MTV

Diskuze /11

komja

Pro mě je hlavní jedna otázka :D a to „Bude druhá série?“ xD

#2 MaliaStiles
5.3.2016 | 17:04:59
MaliaStiles

#1 komja: Presne tak souhlasim s tebou pro me je to taky jedina otazka:)

5.3.2016 | 19:03:53
Liss93

Myslím, že seriál byl moc uspěchaný, žádný pozvolný vývoj postav. Dyť já ani nepostřehla kdy se Wil a Amberle do sebe zamilovali, přišla mi to hotová věc. A to jejich cestování- tam to trvá půl série, zpátky snad hodinku, stihne se i pauza na sex :D Našlo by se tam dost nelogických věcí, ale bavilo mě to, další sérii bych uvítala :)

5.3.2016 | 19:10:24
lksvcr

Jsem z toho seriálu nadšený, protože to je konečně fantasy a taky kvůli Allanonovi, takže rychle sem s druhou sérií :D

6.3.2016 | 10:23:19
Eyefinithy

nikdo jiný než Josh Randall pod maskou trolla být nemohl :)

6.3.2016 | 13:02:25
jogynek

Já bych tipoval na jejího nevlastního otce, jméno jsem už zapomněl

6.3.2016 | 13:10:25
Golradir

Já bych tipoval, že pod maskou je ten muž z té lidské vesnice, který jí řekl, že její tělo je nádoba a krev klíč ;) ......Mimochodem, nevím jestli jsem přehledl nějaký detail, ale proč stromečel Elcrys jí už na začátku – v tu chvíli, kdy Amberle dělala tu zkoušku, kde musela zabít Willa – neřekl ať do něj skočí ze zadu, vypustí ze sebe to semeno a nemusí cestovat takovou dálku aby jí v úkrytišti řekl, že se musí zase vrátit domů a obětovat se :D

#8 Eyefinithy
6.3.2016 | 14:13:53
Eyefinithy

#7 Golradir: snad jestli musela projít blood firem aby se nabila nějakou magickou silou? nevím, ale tak jsem si to vyložil

6.3.2016 | 19:37:13
Alenn

Ke konci bylo poznat jak chyběli finance, doufám, že v případě druhé serie pude rozpočet stejný stejně tak kvalita a to pro všechny díly.

7.3.2016 | 9:08:59
Argetlam Královrah

Zklamání roku, jinak to prostě popsat nejde. Zatímco některé seriály se až nezdravě vlečou a jsou nudné, tento byl až moc uspěchaný. Tohle se mohlo roztáhnout klidně i na 15–20 epizod a bylo by to fajn. 10 epizod bylo prostě málo. Kruci, vždyť jsem si nestihl zapamatovat žádná jména kromě Eretria, Amberle, Will a Alannon (a u třech z nich si nejsem jistý, jak se jejich jména píšou).

7.3.2016 | 10:52:37
AnitkaO

Bohužel jsem stejného názoru, že se to mohlo natáhnout do více dílů a ne jen do deseti. Velká bitva, na kterou jsme čekali vlastně od prvního dílu se odehrála asi 5 min. v posledním díle a to ještě tak uboze, to bylo veliké zklamání. Nevím, jak vám ale podle mě je v tomto seriálu použito hodně z trilogie Pána prstenů, i nějaké scény mi přišli okopírované a vlastně i velká část děje. Myslím, že námět jako takový je super ale chtělo by to ještě na něm zapracovat. Ale i tak jsem si seriál oblíbila :)

7.3.2016 | 15:14:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás