The Walking Dead: The Ones Who Live
78/100 - 33×

The Walking Dead: The Ones Who Live

Rick a Michonne opustili seriál The Walking Dead v jeho průběhu. Zatímco Rick byl zachráněn a zajat armádou Občanské republiky, Michonne našla informace o tom, že by její láska mohla být naživu, a tak se Ricka vydala hledat. Jejich seriál se zaměřuje na jejich silné pouto, které nezná hranic.

USA | 2024 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Andrew Lincoln (Rick Grimes), Danai Gurira (Michonne Grimes), Pollyanna McIntosh (Anne), Terry O'Quinn (Jonathan Beale), Lesley-Ann Brandt (Pearl Thorne), Craig Tate (Donald Okafor), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Cailey Fleming (Judith Grimes), Matthew Jeffers (Nat), Antony Azor (RJ Grimes)

Postřehy z druhé epizody The Ones Who Live

Postřehy z druhé epizody The Ones Who Live

Zatímco první epizoda The Walking Dead: The Ones Who Live byla věnována Rickovi, druhá epizoda se zaměřila primárně na Michonne. Co zajímavého nám tento díl přinesl?

6 0
6.3.2024

Karavana

Michonne ze seriálu The Walking Dead odešla během desáté série. Ve své poslední epizodě narazila na dva lidi, kteří ji požádali o pomoc, protože se potřebovali dostat ke své skupině, která cestovala ve velkých čtvercových formacích. Michonnein příběh navázal přesně touto scénou, kde jsme trochu poznali tuto skupinu a pár jejích lidí, nedozvěděli jsme se pouze, kam putují. Michonne je každopádně druhý den opustila, aby pokračovala ve svém pátrání.

Velká horda

Když jsme Michonne viděli na konci poslední epizody The Walking Dead, měla na sobě originální brnění a řítila se na koni vstříc obrovské hordě chodců. I tuto scénu druhá epizoda hezky zapracovala. Zjistili jsme, že brnění jí poskytli lidé z karavany a že Michonne plánovala pomocí výbuchu odvést pozornost chodců, aby jimi mohla proniknout. Dozvěděli jsme se také zajímavou informaci, že chodci každoročně na zimu putují na jih a v létě se vracejí na sever, a to v obrovských hordách, důvod však neznáme.

Útok chlorem

Michonne a její noví společníci byli brzy vystaveni útoku Občanské republiky, která na ně zaútočila chlorem. Seriál tak znovu odkazuje na seriál The Walking Dead: World Beyond, kde byl chlor použit k útoku na Omahu a další dávky měli posloužit ke zničení Portlandu, než je Jennifer vyhodila do povětří. Když pak Michonne těsně před útokem vykřikla, aby se všichni rozutekli, šlo o scénu velmi podobnou osmé sérii The Walking Dead, ve které Ezekiel zakřičel to samé, než jeho lidi rozstříleli Spasitelé.

Běh času

Mnozí se ptali, proč se Michonne do Alexandrie již nevrátila. Kde tak dlouho byla? Téměř rok se totiž zotavovala z útoku chlorem, než mohla ve svém pátrání po Rickovi pokračovat.

Odplata

Druhá epizoda také hezky vysvětlila, proč Michonne na konci první epizody sestřelila Rickovu helikoptéru. V této scéně také byla vysvětlena smrt Okafora, kterého v první epizodě nejdříve něco střelilo a pak vybuchl. Natova první raketa totiž hned po nárazu do helikoptéry nevybuchla, místo toho se zapíchla do Okafora, a až poté explodovala.

Konečně spolu

Po osmi dlouhých letech od Rickova zmizení se Rick a Michonne konečně setkali. Jeho první otázka pak patřila Judith. Na svého syna RJe se neptal, protože o něm zatím neví, jelikož Michonne své těhotenství zjistila až po Rickově zmizení. Snad se brzy dozví, že ho doma čeká ještě jedno dítě. Když poté helikoptéra klesá ke přistání a Michonne se usmívá, jde o odkaz na poslední záběr na Ricka z finále seriálu The Walking Dead.

Jadis znovu na scéně

Rick a Michonne plánují útěk, a tak Michonne tají svou pravou identitu. V Občanské republice je však někdo, kdo moc dobře ví, o koho ve skutečnosti jde. Anne, známá také jako Jadis, je po Rickovi a Carol třetí postavou, která se objevila ve třech seriálech z univerza The Walking Dead. Po nějaké době znovu navštívila Ricka a dala mu jasně najevo, že pokud se pokusí o útěk, doplatí na to jeho blízcí.

Foto: AMC

Diskuze /6

blondyn.b

Super…
díky

6.3.2024 | 14:31:28
Ludas04TWD

Musí odstranit Jadis a pak vymyslet útěk

6.3.2024 | 15:10:09
simonideos

Čekal jsem že ta karavana a její lidé sehrají trochu větší roli, přišlo mi to až moc zajímavé na to aby je jenom takto rychle odbyli.. možná že se jich ještě dočkáme.

6.3.2024 | 20:28:40
Cartmanxv

Taky jsem čekal, že karavana bude víc rozvedená, ale zatím to má dobrý spád, žádné hluché místo, už se těším jako malé děcko na další díl!

6.3.2024 | 21:35:02
Jacob17

Na jednu stranu, škoda, že to má jen 6 dílu. Na druhou stranu, aspoň to nebudou zbytečně natahovat a seriál tím pádem bude mít rychle tempo a půjde pro mě o jednu nej miniserii roku.

7.3.2024 | 8:39:45
Tarzan_

Super díl.

7.3.2024 | 18:41:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Ricka a Michonne

Seriál The Walking Dead: The Ones Who Live zahájil svou existenci roku 2024 a téhož roku skončil, takže s námi byl jen několik týdnů. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: The Ones Who Live se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead, Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a The Walking Dead: Daryl Dixon. Pro fanoušky The Ones Who Live jsou tyto další seriály samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama