The Walking Dead: The Ones Who Live
78/100 - 33×

The Walking Dead: The Ones Who Live

Rick a Michonne opustili seriál The Walking Dead v jeho průběhu. Zatímco Rick byl zachráněn a zajat armádou Občanské republiky, Michonne našla informace o tom, že by její láska mohla být naživu, a tak se Ricka vydala hledat. Jejich seriál se zaměřuje na jejich silné pouto, které nezná hranic.

USA | 2024 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Andrew Lincoln (Rick Grimes), Danai Gurira (Michonne Grimes), Pollyanna McIntosh (Anne), Terry O'Quinn (Jonathan Beale), Lesley-Ann Brandt (Pearl Thorne), Craig Tate (Donald Okafor), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Cailey Fleming (Judith Grimes), Matthew Jeffers (Nat), Antony Azor (RJ Grimes)

Postřehy ze čtvrté epizody The Ones Who Live

Postřehy ze čtvrté epizody The Ones Who Live

Čtvrtá epizoda byla komornější a zaměřili jsme se v ní hlavně na Rickův strach z toho, zda může opustit Občanskou republiku bez toho, aby ohrozil životy všech jeho blízkých v Alexandrii. Jaké postřehy jsme našli k tomuto dílu?

7 0
20.3.2024

Scénář

Na seriálu se ve velké míře podílejí i představitelé hlavních rolí Andrew Lincoln a Danai Gurira, kteří tady figurují i jako producenti. Danai Gurira pak přímo napsala scénář ke čtvrté epizodě.

Hudba

Na začátku epizody, kdy jsme znovu viděli, jak Rick a Michonne vyskočili z helikoptéry, hrála písnička Tie a Yellow Ribbon Round The Old Oak Tree. Ta nebyla zvolena náhodně, její text totiž vypráví o vězni, který se vrací domů.

Ve vězení

Michonne Rickovi v jednu chvíli řekla, že ve vězení člověk žít nechce. To bylo trochu ironické vzhledem k tomu, že vězení pro tyto postavy kdysi bylo domovem.

Co to sakra je?

Ve čtvrté epizodě jsme se dočkali i několika humorných scén, které pro The Walking Dead nebývají až takovým zvykem. Rick se třeba před apokalypsou nikdy nesetkal s robotickým vysavačem Roomba.

Reklamační tým

V této epizodě jsme mohli znovu vidět reklamační tým Občanské republiky, který zametá všechny stopy, které by někomu nepovolanému mohli odhalit polohu města. S tímto týmem jsme se již setkali v seriálu Fear the Walking Dead, kde šel po Althee a Isabelle.

Máš syna

V epizodě konečně došlo k odhalení, na které se diváci dlouho těšili, a tedy Rickovo zjištění, že má syna. Bohužel, Rick vůbec nereagoval tak, jak jsme čekali, a zachoval se dost chladně. Michonne nám také řekla, že RJ bude mít osm let, což by odpovídalo tomu, o čem jsme psali posledně, tedy že Rick je v zajetí Občanské republiky již osm let, tedy mnohem déle, než strávil s naší skupinou. Seriál by se tedy měl odehrávat v roce 2023, tedy v době, kdy končí původní seriál The Walking Dead.

Žhavá chvilka

The Walking Dead nejsme zvyklí na sexuální scény, dochází k nim pouze zřídka. V tomto případě jsme se dočkali té zdaleka nejintenzivnější. Tvůrci i představitelé Ricka a Michonne nám celou dobu tvrdili, že tento seriál bude hlavně epickým příběhem o lásce, a čtvrtá epizoda si za tím stála.

Jizvy

Rick se Michonne zeptal na její jizvu ve tvaru X, kterou má kromě ní také Daryl a které byly předmětem spekulací během deváté série The Walking Dead. Vše bylo vysvětleno ve čtrnácté epizodě Scars, kde jsme zjistili, že jim to provedla Jocelyn, Michonneina kamarádka z doby před apokalypsou. Shodou okolností měla tato epizoda premiéru 17. března 2019, tedy na den přesně pět let před oficiální premiérou čtvrté epizody The Walking Dead: The Ones Who Live, která byla 17. března 2024.

Pád

I když nám scéna, ve které se Rick a Michonne rozhodnou mít žhavé dostaveníčko v budově na pokraji kolapsu, může připadat nelogická, je za ní i skrytý význam. Kolabující budova představovala bortící se zdi, které kolem sebe Rick vybudoval, aby se ochránil před bolestí, o které mluvil. Pád budovy pak značil to, že se Rick nakonec rozhodl z Občanské republiky utéct a všechnu bolest za sebou pohřbil v sutinách budovy, kde to Michonne vyznal.

Vzpomínka na Carla

Dočkali jsme se i vysvětlení snové scény z první epizody, ve které se setkali Rick a Michonne v parku. Byly to Rickovy sny, které měl až do doby, než zapomněl na Michonneinu tvář. Rick jí prozradil, že kdysi míval i sny o Carlovi, na kterého již také zapomněl. Scény s malým Carlem, které jsme viděli, pak byly použity z Rickovy poslední epizody před výbuchem mostu. Nám by se moc líbilo, kdyby tvůrci využili příležitosti, kterou tady promeškali a která se nám snad vyplní později. Podle nás by bylo skvělé, kdyby se třeba v poslední epizodě objevil v Rickově snu Chandler Riggs, který by si zahrál dospělého Carla. Snad se toho jednou dočkáme.

Foto: AMC

Diskuze /3

pidalin

Mě by spíš zajímalo jak bude Rick reagovat na Comonwealth a tyhle věci, přecejenom on neví že teď maj taky armádu, sice asi ne úplně srovnatelnou s CRM, ale určitě tam na ně nemůžou jentak na letět s jednim vrtulníkem jako to maj ve zvyku.

21.3.2024 | 12:13:42
Jacob17

Podle mě to bude Rickovi úplně jedno, protože si prožil to, co žádná jiná postava v twd a je už zvyklý na cokoliv

21.3.2024 | 14:14:27
Jacob17

Je nesmím zapomínat na Maggie, která přišla o matku, otce, sestru, Glenna. V dead city ji unesli syna. Rick přišel o Lori, Carla. Snažil se a snaží dlouhých 8 let dostat domů, přitom Judith není jeho dcera, ale bere ji za svou dceru. RJ vůbec nezná, oba se neznají. Jinak k tomu poslednímu rozboru, dle mě by se s Carlem setkat mohl, ale zaroven by to mohlo znamenat, že Rick zemře a proto Carla uvidí

21.3.2024 | 14:20:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Ricka a Michonne

Seriál The Walking Dead: The Ones Who Live zahájil svou existenci roku 2024 a téhož roku skončil, takže s námi byl jen několik týdnů. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead: The Ones Who Live se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály The Walking Dead, Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a The Walking Dead: Daryl Dixon. Pro fanoušky The Ones Who Live jsou tyto další seriály samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama