The White Princess (Bílá princezna)
95/100 - 34×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)


Hra o trůny brzy započne

Hra o trůny brzy započne

Již v nadcházející epizodě se opět dočkáme řinčení mečů, když se Jindřich VII. střetne v bitvě o trůn. Také mladá ambiciózní královna bude sváděj boj o vlastní postavení a záchranu své rodiny. Přečtete si rozhovor s představiteli Bětky a jejího údajného bratra Richarda.

4 0
19.5.2017

V první epizodě jsme viděli malého Richarda uprchnout. Ale přežil? Bětka nevěří, že „chlapec“, kterého Vévodkyně Burgundská prohlašuje za následníka trůnu, by mohl být jejím bratrem. Tentokrát však nejde jen o nějakého sedláka, ale okouzlujícího mladíka s vychováním. Jak o něm bude smýšlet, až mu stane tváří v tvář?

Patrick Gibson prozrazuje o své postavě:


Abych mohl věrohodně hrát Richarda, musel jsem opravdu věřit, že je to Richard. Ale na druhou stranu to chci nechat otevřené. Myslím, že je tu spousta pochybností. Možná přece jen vyšel z ničeho a byl dobře trénován. Ale z mého pohledu, jsem Richard.

Jodie Comer, představitelka Lizzie, prozradila o první společné scéně s „chlapcem“:

Jen jsem se na něj podívala a bylo to jako: „Toto je můj bratr.“ Bylo to zvláštní, opravdu zvláštní. Uvidíme scénu, kde spolu půjdou ulící a on k ní bude mluvit, říkat věci, které by nemohl jinak vědět. Z toho vyprávění jsem cítila, že ona věří, že je jejím bratrem, i když to bude skrývat. Také si o něm trochu myslí, že je arogantní, protože přijde do jejího domova a nárokuje si na trůn.

Showrunnerka Emma Frost má na situaci vlastní pohled:

Kdyby byl podvodníkem, určitě by tvrdil, že je princ Edward. Tvrdil by, že je starším bratrem, dědicem trůnu. On ale přišel a říká, že je ten druhý bratr, princ Richard. To je pro mě opravdu zajímavý detail, protože to vyvolává otázku: „Dobře, proč nejsi ten starší?“ Není pro to žádný logický důvod. Celá Evropa v té době věřila, že je tím pravým. Jediní, kdo nevěřili, byli Angličané pod vládou Jindřicha Tudora. Philippa Gregory tvrdí, že probíhá zkoumání, ale nebude s námi zatím sdílet detaily.

(Bílá princezna. Foto: Starz)

Zdroj: Collider.com

Diskuze /1

JS

To je ozaj dobrý detail. Aj keď v reáli bol zajatý a po vypočúvaní priznal, že nie je Richard, ale myslím Perkin Warbeck. Samozrejme najskôr po mučení, takže otázna je dôveryhodnosť.

19.5.2017 | 15:32:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama