Westworld Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Pokračování Westworldu jedny nadchlo, druhé zase zklamalo, rozhodně se však kolem něj opět vedly bouřlivé diskuze. Už první série ukázala, že toto komplikované dílo není určeno pohodlnějším divákům a druhá řada šla ještě o kus dál. Jak se našim redaktorům líbila?

20 0
19.8.2018

@KevSpa

Druhá série se podle předpokladů nevyhnula kritice ze strany diváků. Z mého pohledu dost nepochopitelně, na druhou stranu chápu, že pro řadu z nich už to bylo příliš zmatené a moc velký zápřah na mozkové závity. Tím rozhodně nechci nikterak urážet inteligenci těch, kteří ne všechno pobrali, ale zkrátka mám pocit, že v dnešní době divák příliš zpohodlněl a jakmile po něm nějaké dílo vyžaduje přemýšlet, je to hned špatně a šmahem to sfoukne slovy „nuda“. Já však složitost Westworldu naopak vítám, jednoduchých seriálů, při kterých není třeba příliš zapojovat mozek, je víc než dost. Druhá série mě ani na okamžik nenudila, líbilo se mi, že hned několik dílů bylo úzce zaměřených na určité postavy, dějové a časové linie či dokonce zcela nové světy mimo Westworld. Týden co týden jsem si s nadšením nechala zavařit mozek a ještě dlouho zpracovávala po vizuální stránce dokonalé dílo, které lze pitvat takřka donekonečna, a přesto divák ne vždy najde jasné odpovědi. Jsem hodně zvědavá, co si na nás tvůrci přichystají ve třetí sérii.

@Lucifrid

První řadu Westworldu jsem sjela skoro na posezení a té druhé se nemohla dočkat. Po tak dlouhé pauze bylo mé natěšení a očekávání obří a Westworld ho dokázal do puntíku naplnit. Jak mě první řada přejela jako parní válec, tak ta druhá ji v tomto ohledu překonala. Takové mindfucky jsem snad nikde jinde nezažila a finále mi mozek rozmašírovalo na totální kaši. I po přečtení článků s vysvětleními, projití časové osy po milionté a zkouknutí nějakých videí z toho mám stejně v hlavě maglajz. Což je ale dobře, protože ten wow efekt jen tak nezmizí. Ale pojďme zmínit pár konkrétních věcí – nové postavy se extrémně vydařily, hlavně ty ze Shogun Worldu a pak taky Akečeta. Jeho epizoda byla nádherná a dojemná, ale o chlup víc se mi líbila změna prostředí a návštěva Shogun Worldu. Dlouhou dobu to pro mě byla nejlepší epizoda druhé řady, ale poté přišlo mindblowing finále, jež nás dostalo na kolena. Co se postav týče, hodně překvapil Muž v černém a následné odhalení, dost se mi znechutila Dolores a ještě víc jsem si zamilovala Maeve. K Bernardovi mám takový vztah nevztah, ale je to každopádně velice zajímavá postava. Tou byl Lee, který fakt bavil a scény s ním jsem si užívala. Vychválit samozřejmě musím i nádherné scenerie, skvělou hudbu a na prvním místě příběh. Westworldu jsem se kdysi trochu vyhýbala, ten hype mě od toho odrazoval, ale teď patří mezi mé nejoblíbenější seriály a ničí mě, že na další řadu budeme muset zase dlouho čekat.


@Erzik

Ještě teď si pamatuji, jak moc jsem se těšil na první sérii. Jak velká očekávání jsem měl od svého oblíbeného tvůrce Jonathana Nolana. Dostal jsem něco jiného, než jsem čekal, a chvílemi jsem i pochyboval, ale nakonec jsem byl maximálně spokojený, byť dost zmatený. U druhé série to bylo už o dost přímočařejší, dával jsem si pozor na to, co bylo v první matoucí, a i když nemohu říct, že jsem se v tom hladce orientoval, tak myslím, že mě to daleko méně iritovalo a více jsem si užíval celý průběh série, který mi přišel daleko akčnější a svižnější než v té první. Zvratů bylo opět mnoho a postavy procházely v krátkém sledu drastickým vývojem, většina linek mne maximálně bavila, nakonec i ta s Dolores. Maeve jako Neo Westworldu místo Matrixu byla úžasná – fakt jsem u těch scén ani nedýchal. Takže za mě osobně to bylo takřka bezchybné, letos zatím asi to nejlepší, co jsem viděl, a přestože netuším kolik potenciálu tam ještě může být, tak se velice těším na další sérii.

@BottleOfWater

První sérii Westworldu jsem zhlédla letos na konci dubna a to během jediného týdne. Zanechala mě naprosto bez dechu, a tak jsem s potěšením přivítala fakt, že můžu rovnou plynule navázat na druhou řadu. Bezesporu to byla zase jedna velká jízda, i když tedy pěkně spletitá. Musím přiznat, že časové linie mi dělaly velké problémy už od začátku, ale tak nějak jsem doufala, že se v nich časem budu trochu lépe orientovat. Bohužel byly moje naděje liché a častokrát se mi z té usilovné snahy všechno si to spojit dohromady málem zavařila hlava. Občas jsem si říkala, jestli není děj zbytečně moc překombinovaný a zažila jsem i chvíle, kdy jsem se trochu ztrácela, ale pak do sebe naštěstí jednotlivé dílky zapadly. Druhá série rozhodně nebyla chudá na překvapivé a silné momenty, já ovšem musím vyzdvihnout příběh Akečety, který mě skoro až dojal. Pomyslnou třešničkou na dortu byly samozřejmě herecké výkony a nelze opomenout ani hudbu. Za zmínku určitě stojí třeba coververze písničky Heart-Shaped Box od Nirvany. Abych to shrnula, tak je pro mě Westworld úžasná a precizní skládačka, jejíž pokračování budu netrpělivé vyhlížet a to nejenom kvůli potitulkové scéně.

Jak se líbila druhá série Westworldu vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi.

Foto: HBO

Diskuze /6

Fifipek

První série Westworldu byla slušná vizuální podívaná, nicméně až druhá série pořádně zatopila pod kotlem a ukázala, jak může vypadat spojení kvalitního tvůrce s předními herci a pořádným rozpočtem. Jasně, spousta lidí může tvrdit, že tu je dost překombinovaného děje, nicméně pokud člověk lehce potrápí hlavu, tak to do sebe krásně zapadá. Zajímavý byl i vývoj jednotlivých postav, ke kterým člověk získával a nebo naopak ztrácel sympatie, což bylo samozřejmě tvůrci zamýšleno. Paradoxně si na sebe Westworld dost ušil bič, protože mně vlastně není jasné s čím v tomhle zběsilém tempu chce přijít ve třetí sérii, aby ještě dokázal překvapit diváky, protože laťka je nastavená proklatě vysoko :)

19.8.2018 | 14:30:57
Deli

Až na díl ze Shogun Worldu jsem byl hodně nadšený z toho, co vidím. Především čtvrtý a osmý díl byly skvěle ohraničené a vyprávěly poutavé příběhy a současně vysvětlovaly i události z první série. Shogun World byl podle mého šlápnutím vedle, protože jednak odflákl vedlejší postavy v této lince – přerod postavy Sizemoora byl podle mě hodně odbytý a navíc ani ta linka nic nepřinesla nového do Westworldu a dalšího jeho směřování. Byla to pro mě zbytečná odbočka. :-(

19.8.2018 | 21:51:27
Liborias

Za mě tedy první série absolutní pecka a krásný překvapivý zvrat na konci 10/10, druhá série je pro mě 7/10 a stále si drží docela nadprůměr a musím říct, že některé epizody, především epizoda 8 se velice povedly. Na druhou stranu scénář byl opravdu trochu překombinovaný zmatený a šitý horkou jehlou, očividně na něj neměli tolik času jako posledně a produkce je asi tlačila do osvědčených vzorů. Ne, opravdu to nebylo tím, že bych děj nepochopil, jak se snaží jeden z redaktorů srážet jiný názor, než je jeho, právě naopak, byl o dost průhlednější, než ten z první série, zhruba od pátého dílů jsem tušil, jak to je a taky to tak bylo. Co pro mě ale pochopitelné nebylo, to jsou motivy postav. Zatímco v první sérii byly postavy, které byly sympatické a člověk se s nimi sžil. V druhé sérii se z nich stávají vraždící nenávistná monstra. Blekotající idioti. Motivy postrádají smysl. Vše to měl být vlastně rafinovaný Fordem předem připravený plán. Buď byl Ford naprosto šílený a zvrhlý psychopat s vražednými sklony, nebo to nedává smysl. V první sérii se zdálo, že sleduje nějaký vyšší cíl. To mi hodně vadilo. Druhá věc, která mi teď vadí skoro všude, takže si raději čtu starší knihy, je současný tvůrčí mor extrémistického post-liberalismu (libtardismu), kterému bohužel i HBO podlehlo. Naprostá většina charakterů jsou ženy všech barev, zbylé mužské charaktery buď nejsou evropského původu a pokud ano, tak jsou to buď záporné charaktery, roztřepaní sralbotkové, nebo v průběhu děje zemřou, případně obojí. Pokud se pletu, tak mi prosím připomeňte nějakého sympatického evropana se světlýma očima, který to přežil a choval se jako chlap. Ok toto je sci-fi a většina charakterů jsou výtvory, takže i žena může mít sílu jako chlap, to mi nevadí. Jen mi nedává smysl ten poměr, oni dokonce dělají idioty i z robotů s nedostatkem pigmentu a ženských rysů. Ale na druhou stranu, pokud ten svět vytvářela společnost vzešlá ze vznikající idiokracie, tak to asi smysl dává. Ano v každém svém příspěvku na to ve vší slušnosti kritizuji a kritizovat budu, protože si myslím, že diskriminace v jakékoliv podobě je stejný mor jako komunismus a čím více lidí si to uvědomí, tím lépe.

#4 KevSpa
21.8.2018 | 22:13:50
KevSpa

#3 Liborias: Dočetla jsem jen do „většina charakterů jsou ženy všech barev, zbylé mužské charaktery buď nejsou evropského původu…“ Aneb jen další kus ze stáda „Nejsem rasista, ale…“ Tím je celý komentář devalvován jen na další xenofóbní výkřik „slušného diskriminovaného bílého muže“.

webmaster
22.8.2018 | 0:35:18
Vencais

Právě jsem dokoukal druhou serii. První serie byla pecka. Druhá už mě tak moc neohromila. Jediné vysvětlení chaotičnosti druhé půlky je, že se odehrává z pohledu Bernarda který má rozházený mozek a je chvíli v budoucnosti, chvíli v minulosti, někdy na dvou různých místech najednou, mrtvý, živý, asi 30× vede rozhovor ve sklepě s Dolores (to asi příště budu rovnou přeskakovat opravdu to tam bylo tolikrát že to až začalo být otravné), což by bylo fajn kdyby to nezabíralo tolik prostoru. Konec byl dost zvláštní, možná to naznačuje že další serie se posune v čase o něco dál – podzemí se proměnilo v ruiny. Mohlo by to být třeba pěkné postapo, to bych se vůbec nezlobil. No těším se na další serii, před ní to sjedu ještě jednou celé od začátku, třeba mi něco uniká. První serii bych dal 9,5/10 druhé tak 7/10.

1.6.2019 | 2:24:41
Iver

Ono nejde o časové linky a o to, že by nad tím člověk nepřemýšlel. Ale spíše o to, že první série byla něco nového, osvěžujícího. Druhá série prostě vyloženě nudí.

25.8.2019 | 20:36:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E04: The Mother of Exiles

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Westworld

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Časová osa

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Druhá série Westworldu je za námi a my už máme jasno v tom, kdy se ta která dějová linie odehrává. V následujícím článku najdete podrobný přehled všech zásadních událostí z první a druhé řady, jak šly chronologicky za sebou.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Recenze

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Pokračování Westworldu jedny nadchlo, druhé zase zklamalo, rozhodně se však kolem něj opět vedly bouřlivé diskuze. Už první série ukázala, že toto komplikované dílo není určeno pohodlnějším divákům a druhá řada šla ještě o kus dál. Jak se našim redaktorům líbila?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás