Zoo Shrnutí a postřehy z epizody Murmuration

Shrnutí a postřehy z epizody Murmuration

Shrnutí a postřehy z epizody Murmuration

Devátou epizodu Zoo ovládli ptáci a problém se zvířaty už začínají řešit i média. Chloe s Jamie jsou stíhány za vraždu agenta FBI. Pojďme se teď společně podívat na to, co všechno nám epizoda Murmuration prozradila.


7 0
2.9.2015

Minulá epizoda nám zamotala hlavu mnoha otázkami, a proto se dalo očekávat, že se bude devátá epizoda pokoušet na některé odpovědět. Nakonec nás však nechala jen ještě více zmatené.

Všem se jistě ulevilo, že Mitch nedal mateřskou buňku Reiden Global. Ale díky němu jsme se dozvěděli, že je Delavenne šéfem ochranky u Reiden Global. To, že dal Reiden dohromady celý tým bylo jistě pro mnohé z nás překvapením. Zpočátku se mohlo zdát, že dala organizace tým dohromady, aby jim našel mateřskou buňku, které se předtím zmocnil Leo Butler. Později jsme se však dozvěděli, že Reiden ani nenapadlo, že by mohl tým takovou důležitou věc najít a použít ji proti nim. Teď se ji tedy organizace snaží zoufale získat zpět.


Přesto, že Mitch nenechal mateřskou buňku v Reiden Global, všichni v týmu na něj byli naštvaní, protože si mysleli, že je chtěl podrazit. Je to však nějak pochopitelné, že to udělal pro svou umírající dceru. Rozhodně mu nešlo o to, aby zradil tým. Byl totiž jen otcem, který se zoufale snažil zachránit život své dcery.

V devátém díle se neobjevil žádný vedlejší příběh. Děj se soustředil pouze na postavy, které již známe z předchozích epizod. Tématem této epizody byli ptáci, kteří snad byli ještě horší než krysy v osmém díle. Asi si těžko představíte medvěda ve své kuchyni, vlky ve vězení nebo loď plnou vraždících krys. S ptáky je to však jiné, hrozba totiž vypadá opravdu reálně. Něco je na těch ptácích děsivé a scenáristé v Zoo to jistě ví.

Incidenty se zvířaty si na konci epizody konečně získaly pozornost médii. Teď už bude těžké popírat, že jsou útoky zvířat náhodné a nemají spolu nic společného. To také potvrzuje zvuk, který vydávaly všechny druhy ptáků. Vypadá to tedy, že by se mohla konečně nějak zapojit do tohoto donedávna utajovaného boje i veřejnost.

Napětí v epizodě bylo znatelné. Byl vydán zatykač na Jamie a Chloe za vraždu agenta Shaffera. FBI agenti je nakonec našli a když se Ronnie Brannigan dozvěděl, že byl agent Shaffer dvojitý agent, nebral to velmi dobře a pokoušel se Jamie a Chloe stále zastřelit.

Tým se stále snaží vyřešit, jak využít mateřskou buňku a udělat z ní lék pro nakažená zvířata. Zjistili, že toho lze dosáhnout pouze tak, že najdou zvíře, které nebylo vystaveno žádném z produktů Reiden Global, a přesto vykazuje známky mutace.

Nakonec, s pomocí zápisků Lea, internetu a Robertově zmínce o kočkovitých šelmách, objevil tým oblast v Zambii, kde známky mutace vykazují leopardi. Tým se tedy rozhodl vydat na cestu a najít tyto leopardy. Tady to začíná vypadat, že Reiden za nic nemůže, protože se mutace objevila i v oblasti, kde se produkty od Reiden nepoužívají.

Mitchova rodina se po incidentu s ptáky rozhodla sbalit a odjet do Maine, kde si myslí, že bude ve větším bezpečí. Není jednoduché jen tak přihlížet, jak ptáci rozsápávají svými zobáky mladou maminku před vašima očima. Není však jisté, jestli v Maine zvířata taky nešílí. Jisté je však určitě jedno a to, že Mitch bude Clem vídat mnohem častěji, protože se s Audrou nakonec usmířili.

Tento díl byl vzrušující i strašidelný. Seriál spoléhá na podivné zvířecí útoky, které nechají naši čelist otevřenou až k podlaze, a akce, ze kterých se nám dělá husí kůže. Snad se už brzy dočkáme pořádného rozuzlení celého příběhu a třeba se nám dostane i nějaké vysvětlení ohledně mutace Evana Lee Hartleyho.

Jak se vám líbila tato epizoda? Byli jste překvapení, když jste zjistili, kdo dal tým dohromady? Jak si myslíte, že bude seriál pokračovat? Podělte se s námi o svoje názory v komentářích.

Tato rekapitulace byla inspirována článkem z tvfanatic.

Foto: CBS

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: The Barrier

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Zoo:

  • … S03E13HDTV x264-LOL

Po zhlédnutí dílu nezapomeňte epizodu ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Co nás čeká v 5. - 7. díle?

Jamie se pokouší dopadnout zbývající Pastýře, Mitch se snaží zachránit Clementine a celý tým se vydá osvobodit Isaaca. To a mnohem víc nás čeká v následujících dílech Zoo. Oficiální popisy epizod najdete uvnitř článku.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny