Arcane
94/100 - 110×

Arcane

Seriál Arcane je zasazen do herního světa League of Legends, který si zamilovala spousta hráčů. Odehrává se konkrétně v utopickém Piltoveru, kde se zaměřuje na dvě soupeřící sestry.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 40 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi), J. B. Blanc (Vander), Mia Sinclair Jenness (Powder), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel Medarda), Mick Wingert (Heimerdinger), Kevin Alejandro (Jayce Talis), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Shohreh Aghdashloo (Grayson), Fred Tatasciore (Benzo),

S01E05: Everybody Wants to Be My Enemy

S01E05: Everybody Wants to Be My Enemy

Caitlyn spojuje síly s Vi a společně pátrají po Jinx. Vývoj magitechniky se Jayceovi a Viktorovi zkomplikoval, ale nevzdávají se naděje.

sk
13.11.2021
41 minutHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tá animácie je naozaj ukážková, s každým novým prostredím prichádza aj unikátna estetika a štylizácia. Dizajn zasneženého lesa vyzeral jednoducho lahodne. Caitlyn potiahne za pár nitiek, aby vyslobodila Vi z Stillwater Holdu. Od tohto bodu sa spoločne vydávajú po stopách Jinx do Undercity. Keď už som u tej Jinx, tak tá je poriadne pomätená, hoci si užívam jej mentálne stavy a blúznenie, to však nemení nič na fakte, že ide o prejav vážneho duševného ochorenia. Po predošlých traumatizujúcich udalostiach sa z Jinx stala stratená a rozpoltená duša. Pri scénach s ňou je cítiť toľko silných vnemov a emócií, a celý tento zážitok je umocnený dravým strihom a prelínaním minulých tragédii so súčasným jej rozpoložením. Záberovanie, prestrihy, či akčné pasáže oplývali nápaditým vizuálnym spracovaním.

3.12.2021 | 21:07:29
akashko12

Každým dielom ma to baví viac a viac. Neskutočne podarený seriál.

redaktor
14.11.2021 | 13:21:32

Nepřehlédněte

Druhá řada je oficiálně na cestě

Druhá řada je oficiálně na cestě

Není asi velkým překvapením, že po masivním úspěchu a konci první série došlo na oznámení řady druhé. V tuto chvíli je aktuálně ve fázi příprav a její vydání je zatím neznámé. Dost možná se jí dočkáme v druhé polovině příštího roku.

První dojmy

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

Reklama

Odkazy a easter eggy

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

Nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Za posledních dvanáct let vyšlo několik skvělých ukázek a krátkých filmečků z herního světa League of Legends, které zkrátka svým vizuálem a častokrát i hudbou berou dech. Je na čase si ty nejlepší opět připomenout.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama