Dark Ohlédnutí za epizodou Secrets: Kam zmizel Mikkel?

Ohlédnutí za epizodou Secrets: Kam zmizel Mikkel?

Ohlédnutí za epizodou Secrets: Kam zmizel Mikkel?

1. prosince roku 2017 nám streamovací služba Netflix přinesla nový sci-fi seriál s horrorovým nádechem. My vám dnes shrneme, co se stalo v první epizodě a kdo se poprvé objevil na scéně.

10 0
20.5.2019

„Věříme, že čas je lineární. Že je věčný, jednotný. Až do nekonečna. Ale rozdíl mezi minulostí, přítomností a budoucností je jen iluze. Včerejšek, dnešek a zítřek nejsou postupné, jsou spojené v nekonečném kruhu. Všechno je propojené,“ tímto začátkem si seriál získal titul a nezaměnitelnou atmosféru, byť častokrát zabrousili do jiných žánrů.

První epizoda otevírá nový status a představuje nám všechny postavy, které později uvidíme v seriálu. Všechny zmíněné postavy jsou obyvatelé města Winden a jejich fotografie z dob mládí a dospělosti jsou přišpendlené na zdi, která se nachází v nějakém jeskynním úkrytu kdesi ve Windenu. Kdo postavy vzájemně propojil a jaký k tomu měl důvod, ale nevíme. A přesně v takovém tajemném duchu se seriál bude odehrávat.


21. červen, 2019

První dějová linka nám představí Michaela Kahnwalda, který zavírá obálku s dopisem na rozloučenou. Samotný dopis je prazvláštní a skrývá několik tajemství, neboť si jej nikdo nemůže přečíst před 4. listopadem, 22. hodinou a 13. minutou. Michael se poté postaví na židli, nad kterou visí oprátka, a bez delšího váhání si vezme život. Jaký k tomu měl důvod, zatím nevíme, ale s jistotou můžeme říct, že tento čin bude mít dopad na jeho rodinu – Hannah, Jonase a Ines.

4. listopad, 2019

O pár měsíců později se setkáváme s Jonasem, který se nedávno vrátil z dvouměsíčního léčení, jež mu mělo pomoci přijmout a pochopit otcův čin. Jeho otec ho však stále straší ve snech. Po dlouhé době se vrací do školy, kde na něj čekají spolužáci Franziska, Magnus, Bartosz a jeho vysněná láska Martha. Cestou do školy projíždí kolem vyvěšených plakátů, které oznamují o zmizení dítěte, Erika Obendorfa, zrzavého chlapce, který se ztratil a je dva týdny nezvěstný.

Jonas má z návratu do školy strach. Přijde mu, že se na něj každý kouká skrz prsty a směje se mu. Zhostí se ho obavy, že nebude schopný se znovu začlenit. Najednou narazí na svého nejlepšího přítele Bartosze, který ostatní děti odhání a ujišťuje Jonase, že nikomu neřekl, kde přesně byl, a že odcestoval na dva měsíce do Francie. Jonas mezitím zjišťuje, že Bartosz se dal dohromady s Marthou.

Zmizení Erika Obendorfa

Celé město se zapojuje do pátrání po Eriku Obendorfovi, který se před necelými dvěma týdny nevrátil domů. Jeho rodiče jsou na podobné situace zvyklí, neboť Erik měl ve zvyku z domu utíkat a vracet se po třech dnech, avšak když se tentokrát nevrátil, jeho rodiče na policii oznámili jeho zmizení a po 13 dnech je stále nezvěstný. Policie prohledává lesy, domy a sklepy v okolí, ale marně, bez úspěchu. Erikovi rodiče začnou vinit policii, že nedodržuje správné postupy při hledání, což ztěžuje práci dvěma nejlepším policistům na stanici – Ulrichovi a Charlotte. Ti si uvědomí, že podobný případ se ve Windenu řešil před třiatřiceti lety, kdy zmizel Ulrichův bratr Mads. Podle Charlotte by tento případ mohl souviset se zmizením nezletilého Erika Obendorfa.

Erikovo zmizení má dopad na celou komunitu, která je svolaná na školní shromáždění, na kterém se probírají nové aspekty a metody vyšetřování a návrhy, jak by obyvatelé mohli podobným incidentům v budoucnosti předejít. Na shromáždění dohlíží Katharina, ředitelka tamní školy a Ulrichova manželka.

Ulrich a Hannah

První epizoda nám také představí osobní problémy čtyř ústředních rodin. Několik minut nám odhalí první problém, jež se věnuje vztahu, který se potají rozvíjí mezi Hannah a Ulrichem, přestože Ulrich je ženatý a má tři děti – Marthu, Magnuse a Mikkela. Ulrich svou manželku podvádí, ale brzy ho začne užírat svědomí a začnou ho dohánět stíny minulosti. Katharina má jisté podezření, že něco není v pořádku, když na Ulrichově mikině, kterou si brává na ranní běhání, najde dlouhý hnědý vlas.

Průzkum jeskyně

Bartosz se baví s Jonasem o Erikově tajné drogové skrýši, která se nachází poblíž windenských jeskyní, a rozhodnou se, že se večer vydají na průzkum, aby zjistili, jestli se tam Erikův poklad stále nachází, aby jej mohli rozprodat po škole. Erik jej přece potřebovat nebude, když v očích většiny obyvatel je dávno po smrti. Hledání pokladu se zúčastní Bartosz, Hannah, Jonas, Magnus a malý Mikkel, kterého nemohla hlídat chůva kvůli nemoci, a proto se její práce zhostí Mikkelovi starší sourozenci. Parta u jeskyně narazí na Franzisku, která ve škole zaslechla, co mají v plánu, a zároveň nalezne drogovou skrýš.

Během toho, co parta postává před jeskyní, všem mladistvým zničehonic začnou blikat baterky a z jeskyně se ozve hrůzostrašný zvuk, kvůli kterému se všichni dají na útěk a rozutečou se do různých směrů. Mikkel se drží u Jonase, jenže Jonas najednou zakopne a Mikkela ztratí z dohledu. Když se postaví na nohy, uslyší hluboký hlas, který volá jeho jméno. Hlas patří jeho otci, který se mu zjeví. Jonas ve strachu utíká za kamarády, kteří čekají na silnici, která se nachází před vstupem do lesa. Všichni se opět shledají až na Mikkela, který nenašel z lesa cestu ven. Policie přijíždí za dětmi a vyhlašuje nové pátrání. Po Mikkelovi se slehla zem.

Nález těla

Další den brzy ráno všechny jednotky obdrží hlášení, že na konci lesa v Neuweiheru, na vyvýšenině F026 u druhého milníku, bylo nalezeno tělo dítěte. Na místo se sjíždí všechny jednotky včetně Ulricha, kterého se zmocní obavy, že by mohlo jít o jeho syna. Když dorazí na místo činu, po zběžném ohledání zjistí, že nalezené tělo nepatří jeho synovi. Jde o jiného chlapce, který má na sobě oblečení z 80. let a u pasu připnutého walkmana. Co je to za chlapce? Proč má spálenou tvář v oblasti očí a uší?

Vedlejší dějové linky

Z vedlejších dějových linek se dozvídáme, že město Winden nemá z ekonomického hlediska žádný pozitivní horizont, upadá. Seznamujeme se s Reginou, která vlastní tamní hotel, ve kterém se nikdo nechce ubytovat kvůli nedávným zmizením. Její manžel Aleksander je současným ředitelem tamní elektrárny, která pro obyvatele představuje jedinou pracovní příležitost. Bohužel i on musí v jaderné elektrárně čelit komplikacím, které před svými kolegy a veřejností zatajuje, aby nedocházelo k panice a neopakoval se černobylský scénář. Několik minut si ukradne Ines, která čeká na 22. hodinu a 13. minutu, aby si mohla přečíst Michaelův dopis na rozloučenou. Na samotném konci epizody máme možnost zahlédnout živého Erika, který se stále pohřešuje. Erik je nedobrovolně zavřený v pokoji. Stěny pokoje jsou oblepeny veselou dětskou tapetou a hlasitě v něm hraje hudba ze staré televize. Sedí uprostřed pokoje na kovové židli z magnetického materiálu omotaného cívkou a neznámá osoba mu v oblasti hlavy spojí kovové pláty. Jaký osud potká Erika a co má neznámá osoba za lubem?

Použitá hudba:

Foto: Netflix

NÁSLEDUJÍCÍ REKAPITULACE>>

Diskuze /2

perteus

Fotka u jeskyně tří dětí a psa je až z pozdější epizody.

#2 Kubc6a
21.5.2019 | 9:23:35
Kubc6a

#1 perteus: To přece nevadí, ne? Připravujeme další shrnutí, takže se správného zařazení jistě dočkáš. ;)

webmaster
21.5.2019 | 12:04:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Překlad druhé série

Epizoda S02E08: Endings and Beginnings

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Annie2809, @Parzival a @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O druhé řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Dark

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky z Windenu

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

Cestujte časem v berlínském metru s 33letou jízdenkou

V rámci světové premiéry druhé série seriálu Dark si německá dopravní společnost BVG připravila pro všechny cestující využívající berlínské metro speciální jízdenku, pomocí které mohou cestovat časem. Kde si můžete jízdenku zakoupit a jak ji využívat, vám shrneme v našem článku.

Reklama

Recenze první série

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Jak se Edňákům líbilo temno v seriálu Dark?

Německá novinka nám dokázala, že i v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Jak seriál zapůsobil na naši redakci, se dočtete v naší recenzi.

Narozeniny