The Defenders
83/100 - 138×

The Defenders

Svět Marvel Cinematic Universe se stále rozrůstá, a to už dávno ne jenom na stříbrném plátně. Po mnoha úspěšných celovečerních filmech ze světa superhrdinského týmu Avengers a dvou televizních seriálů ze stanice ABC začíná nová kapitola Marvel Cinematic Universe na streamovací službě Netflix, která pro nás připravuje hned šest vzájemně propojených seriálů.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Krysten Ritter (Jessica Jones), Charlie Cox (Matt Murdock), Mike Colter (Luke Cage), Jon Bernthal (Frank Castle), Finn Jones (Danny Rand), Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Foggy Nelson), Rachael Taylor (Trish Walker), Simone Missick (Misty Knight), Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth), Eka Darville (Malcolm Ducasse), Rosario Dawson (Claire Temple), Jessica Henwick (Colleen Wing), Vincent D'Onofrio (Wilson Fisk), Amber Rose Revah (Dinah Madani)

Matt Murdock

Matt Murdock

Ve dne právník, v noci Ďábel strážný nazývaný Daredevil, muž beze strachu, který i přes svou slepotu chrání Hell's Kitchen.

Sezóny 4
2015 - 2018

Matt Murdock se narodil do chudých poměrů v newyorské části Hell's Kitchen. Svého otce měl velmi rád, a proto se chtěl po jeho vzoru stát boxerem, ale jeho sen mu zhatila nehoda. Když mu bylo devět let, tak uviděl na silnici postaršího pána, na kterého se řítil kamion. Matt starého pána sice zachránil, ale kamion, který je málem připravil o životy, převážel chemikálie, které popálily Mattovy oči natolik, že oslepl.

Tato nešťastná nehoda mu však nečekaně dala jisté superschopnosti. Matt sice není schopen vidět, ale jeho všechny ostatní smysly se vylepšily natolik, že i jako slepec dokáže vidět lépe než všichni ostatní.

Po vystudování právnické školy si společně se svým nejlepším kamarádem Foggym Nelsonem založil právní kancelář, díky které chce Matt potlačit newyorskou kriminalitu. Tato forma spravedlnosti však pro něj nebyla dostatečná, a proto se rozhodl po nocích chodit do ulic jako maskovaný hrdina, který bojuje se zločinci nejrůznějšího kalibru. Díky tomu bojuje za spravedlnost jak ve dne, tak i po nocích.

Díky svému nočnímu strážcování si vysloužil přezdívku Daredevil. Jeho činy však nezůstanou bez povšimnutí, a proto si ho již brzy všimli jak pán podsvětí Wilson Fisk, tak i zločinecká organizace jménem Ruka.

Matt Murdock se objevil v…

  • první řadě seriálu Daredevil (13 epizod)
  • druhé řadě seriálu Daredevil (13 epizod)
  • první řadě seriálu The Defenders (8 epizod)
  • třetí řadě seriálu Daredevil (13 epizod)

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Charlie Cox sa pre rolu Daredevila narodil. Matt Murdock je neskutočne dobre napísaná postava, má hĺbku, má osobné problémy a je zraniteľný. Milujem ho so všetkým všade. Najlepší z najlepších.

10.8.2020 | 13:46:31
queensreeves

24.12.2019 | 13:35:29
darweyd

Mučedník trpící za práva ostatních, nikdy jsem na obrazovce neviděl lepšího komixového hrdinu, než kterým je právě matthew murdock, neznámý rytíř bojující proti tyranii, a lidem kteří věří, že jsou víc než ostatní, jak ve dne, v právnickém obleku, v soudní síni, Tak v noci s maskou na hlavě, a krví svých nepřátel na rukou. Zcela oddaný své víře v boha, a myšlence že si i ten největší padouch zaslouží šanci napravit sám sebe, zcela popírá frankovu ideologii být soudcem a popravčím zároveň, věří že takovou autoritu má pouze a jenom bůh, miluje své přátele, a jeho vytrvalost v boji s bezprávím je nekonečná. Jednoduše moje nejoblíbenější postava MCU a i všech dob.

21.2.2019 | 14:57:41
LAZARUS111

Daredevil je najlepsi

24.1.2019 | 13:43:58
CaptainDeadpool

Není nic co bych dodal…

5.11.2018 | 23:49:19
WolverineCzE

S Wilsonem Fiskem nejlepši postava v serialů

3.11.2018 | 11:40:26
NIGHTMARE022

Můj nejvíce oblíbený komiksový hrdina

21.10.2018 | 22:51:45
Kalam

nejlepší defender

1.12.2017 | 12:23:05
majlo83

Je tak užasni že som si musel precitať 50 komixov o Daredevil a kupit si 4 omnibus knihy Daredevil strašne som sa namotal na Daredevila :)

18.11.2017 | 18:30:30
Wolfinator1

Nejlepší Defender

1.10.2017 | 0:01:04

Konec Defenderů

Roku 2015 Netflix položil základy novému komiksovému vesmíru v rámci MCU, nicméně jej roku 2019 nečekaně ukončil. Všechny seriály, které do Defenderů patří, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher, jsou proto u konce. 

Jak sledovat Defendery

Defenderové jsou tvořeni několika seriály, a proto se každý nový divák začíná ptát, v jakém pořadí sledovat jednotlivé série. Proto v tomto článku naleznete tabulku, díky které zjistíte, v jakém pořadí si jednotlivé série máte pouštět. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama