The Defenders
83/100 - 136×

The Defenders

Svět Marvel Cinematic Universe se stále rozrůstá, a to už dávno ne jenom na stříbrném plátně. Po mnoha úspěšných celovečerních filmech ze světa superhrdinského týmu Avengers a dvou televizních seriálů ze stanice ABC začíná nová kapitola Marvel Cinematic Universe na streamovací službě Netflix, která pro nás připravuje hned šest vzájemně propojených seriálů.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Krysten Ritter (Jessica Jones), Charlie Cox (Matt Murdock), Mike Colter (Luke Cage), Jon Bernthal (Frank Castle), Finn Jones (Danny Rand), Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Foggy Nelson), Rachael Taylor (Trish Walker), Simone Missick (Misty Knight), Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth), Eka Darville (Malcolm Ducasse), Rosario Dawson (Claire Temple), Jessica Henwick (Colleen Wing), Vincent D'Onofrio (Wilson Fisk), Amber Rose Revah (Dinah Madani)

The Defenders

O webu Defenders

Fanweb edna.cz/defenders jsme pro vás připravili jako centrální zdroj informací ze seriálů streamovací služby Netflix, které se odehrávají ve světě Marvel Cinematic Universe (stejně jako celovečerní filmy ze série Avengers a televizní seriály Agents of S.H.I.E.L.D. a Agent Carter stanice ABC).

Seriály od Netflixu (House of Cards, Orange Is the New Black aj.) se od těch klasických liší tím, že tato služba vydává všechny epizody dané série v jediný den. Zatímco tento centrální web tak bude sloužit jako centrum novinek a přehledů konkrétních postav či herců, profily epizod a jednotlivé titulky k nim budou k dispozici na základních seriálových kartách k daným seriálům.


Netflix pro nás v průběhu několika následujících let připravuje zatím šest seriálů, které měly původně status jednorázových minisérií. Později se rozhodlo o jejich pokračování.

Daredevil (2015–2018)

Matt Murdock byl jako malý chlapec oslepen, ale se svými mimořádnými smysly bojuje proti nespravedlnosti ve dne jako právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorské čtvrti Hell's Kitchen. Hlavní roli Matta Murdocka alias Daredevila ztvárnil britský herec Charlie Cox (Hvězdný prach, Boardwalk Empire), producentem seriálu byl Steven S. DeKnight (Buffy the Vampire Slayer, Spartacus), ve druhé sérii ho nahradili Douglas Petrie a Marco Ramirez. Poslední řadu zpracoval tvůrce Erik Oleson.

Premiéra první řady: 10. dubna 2015
Premiéra druhé řady: 18. března 2016
Premiéra třetí řady: 19. října 2018

Jessica Jones (2015–2019)

Bývalá superhrdinka Jessica Jones, která trpí posttraumatickou stresovou poruchou, si otevře detektivní kancelář, aby mohla pomáhat ostatním lidem, a to včetně i jiných superhrdinů. Za seriálem, který se začal natáčet v únoru roku 2015, stojí Melissa Rosenberg (Dexter, filmová série Twilight) a hlavní roli Jessicy Jones ztvární třiatřicetiletá americká herečka Krysten Ritter (Breaking Bad, Don't Trust the B---- in Apartment 23).

Premiéra první řady: 20. listopadu 2015
Premiéra druhé řady: 8. března 2018
Premiéra třetí řady: 14. června 2019

Luke Cage (2016–2018)

Se supersílou a velkou odolností, získanou díky experimentům, Luke Cage, neprávem obviněný muž, uprchne z věznice a stane nájemným superhrdinou.. Titulní roli Lukea Cage ztvární americký herec Mike Colter (The Good Wife, The Following), který se v této roli poprvé objevil už v seriálu Jessica Jones. Za seriálem stojí tvůrce Cheo Hodari Coker.

Premiéra první řady: 30. září 2016
Premiéra druhé řady: 22. června 2018

Iron Fist (2017–2018)

Superhrdina a mistr bojových umění Danny Rand se po patnácti letech vrací zpátky do New Yorku, kde se snaží získat svou rodinnou firmu a přijít na to, proč jeho rodiče zemřeli. Hlavní role se ujal herec Finn Jones (Game of Thrones), seriál si pod svou taktovku vzal producent Scott Buck. Toho ve druhé řadě nahradil Raven Metzner.

Premiéra první řady: 17. března 2017
Premiéra druhé řady: 7. září 2018

The Defenders (2017–2017)

Jednotliví superhrdinové z předchozích seriálů: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist se spojí, aby bok po boku ochránili New York City. Seriál The Defenders značí završení komiksového projektu na Netflixu a spojí se v něm hlavní postavy ze všech předchozích seriálů.

Premiéra první řady: 18. srpna 2017

The Punisher (2017–2019)

Nečekaně si postava Punishera, která se objevila ve druhé řadě Daredevila, vystřílela svůj vlastní seriál. V něm se podíváme, jak po vraždě své rodiny je Frank Castle pronásledován a loven. Hlavní role se opět zhostil herec Jon Bernthal (The Walking Dead, Mob City). Produkce se ujal Steve Lightfoot.

Premiéra první řady: 17. listopadu 2017
Premiéra druhé řady: 18. ledna 2019

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Poolverine

Celkom bavilo, ale mohlo byť lepšie.

redaktor
8.1.2021 | 19:37:46
choudys

Moje hodnocení The Defenders je na 60%, ale díky Matovi, Elektře a Stickovi dám 68%. Víc nic. Převeliká škoda, očekával jsem hodně, ale dostalo se mi málo.

Více jsem se rozepsal v diskusi o Defenders, na to že to měla být stmelovačka, hrůza. Nedivím se že to Netflix předem odpískal. Hlavně mě mrzí že není DD a Punisher.

20.9.2019 | 21:07:08
PRINC180

Jessica Jones pro mě osobně velice dobrý seriál

9.12.2018 | 12:25:59
Kamil8

Druhá série opět pecka Jessica Jones opět nezklamala a je vidět že Marvel a Netflix nemají konkurenci .Vřele doporučuji a dávám 100 procent

17.3.2018 | 11:34:34
Billy the Kid

bylo to akorát

20.1.2018 | 18:45:15
Rider S.R.Q

Mě se tam hlavně libíl ten začátek… takové originální zpracování… opravdu dobré… Jsem zvědavý co dál s daredevilem. :O

7.11.2017 | 23:20:15
slayerrrr

Zklamání. Tohle má být epické završení na které jsme čekali roky? Daredevil měl vše. Skvělý casting, soundtrack a záporáky. Jessica se mohla pochlubit noir detektivním nádechem a skvělým Tennantem. Luke nudil svou roztříštěností a Iron Fist byl přiblblým originem pro děcka. Defenders jsou mixem výše zmíněného. Přičemž z Daredevila a Fista si bere to nejlepší. JJ a LC jsou jaksi do počtu. Defenders měli být televizním milníkem, ale díky stupidní, průhledné, šestákové zápletce se tak nestalo. Naštěstí to rychle utíká a Sigourney si svůj part náležitě užívá. Televizní odnoš Marvelu po skvělem startu upadla do stejně bezbřehého, milióny vynášejícího bahna, jako jejich filmový vesmír.

24.9.2017 | 15:01:58
dohnal04

Průměr, ruku na srdce, jednotlivé postavy mají spoustu charisma, ale jsou drženi spíše u země, aby žádný z nich nevyčníval, protože tohle je přeci teamovka a nelze, aby někdo zaostával. Spíš mě setkání postav přišlo jako dosti křečovité. Teamovka plní spíše očekávání managerů a producentů, než fanoušků a diváku. Průměr, který neurazí, zároveň však ani nenadchne. Pravděpodobně oslím můstkem pro „něco“ dalšího :). Při dlouhých večerech, když není nic jiného jednoznačně doporučuji, jestli máte něco nadprůměrného, pak toto nechte až na pozdější dobu.

16.9.2017 | 21:28:16
Blahar

Příběh průměr, televizní look, málo epizod, uspěchanost, ale hrozně zábavné interakce mezi postavami a výborné první čtyři díly, ve kterých si k sobě hrdinové pomalu hledají cestu, připadalo mi, že se všechno odvíjí hrozně přirozeně a mé nadšení vyvrcholilo bitkou v restauraci, pak to šlo hrozně dolů, hlavně kvůli tomu, (SPOILER) že se tam všechno děje jen proto, aby záporaci udělali z mrtvýho draka pod New Yorkem lektvar na nesmrtelnost :D, což je fakt odfláknutá práce scénaristů, rozhodně jsem měl větší očekávání, když v Daredevilovi ukázali tu díru. 7/10 P.S. akční scény jsou lepší než v Iron Fistovi, scéna v restauraci i v chodbě jsou hodně fajn, ale zbytek nuda, hlavně ta závěrečná bitka. Přijde mi, že Netflix trochu šetří, protože ví, že na to lidi stejně budou koukat.

8.9.2017 | 16:39:08
Hifex

Jedním slovem „Pecka“ Harmonická vyváženost v aktivnosti všech členů Defenders a velmi zajímavý příběh!

1.9.2017 | 11:46:39
1

Konec Defenderů

Roku 2015 Netflix položil základy novému komiksovému vesmíru v rámci MCU, nicméně jej roku 2019 nečekaně ukončil. Všechny seriály, které do Defenderů patří, tedy Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Punisher, jsou proto u konce. 

Jak sledovat Defendery

Defenderové jsou tvořeni několika seriály, a proto se každý nový divák začíná ptát, v jakém pořadí sledovat jednotlivé série. Proto v tomto článku naleznete tabulku, díky které zjistíte, v jakém pořadí si jednotlivé série máte pouštět. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama