Dominion Rozhovor s Billem Brownem

Rozhovor s Billem Brownem

Rozhovor s Billem Brownem

Premiéra druhé řady seriálu Dominion je stanovena na 9. července 2015 a oproti první řadě, která obsahovala pouze 8 epizod se nyní dočkáme úctyhodných třinácti epizod. Níže naleznete rozhovor s Billem Brownem o nadcházející druhé řadě, jenž u našeho oblíbeného seriálu působí jako hudební skladatel.


3 0
24.6.2015

Tvorbu skladatele Billa Brownea můžete například znát ze seriálu Kriminálka New York nebo z her jako Ghost Recon: Jungle Storm či Captain America: Super Soldier.

1. Jak se věci rýsují pro druhou řadu co se týká vaší tvorby?


Jde to opravdu velmi dobře! Před několika týdny jsem se sešel s autorem a producentem celého seriálu Vaunem Wilmottem a od té doby jsem doslova snil o mnohých tématech. Hned další den jsem již brzo ráno vyskočil z postele, běžel jsem do studia a začal je doopravdy tvořit. Od té doby se moje tvorba vyvinula do opravdu „epického“ mixu orchestru, etnických nástrojů, rockových kytar, elektrických a akustických čel, atd. a jsem opravdu nadšený tím, jak to zní a celkově vývojem mé hudby pro tento seriál!

2. Co můžou fanoušci očekávat od druhé řady? Můžeme o ní mluvit jako o větší, lepší, odvážnější oproti první řadě?

Myslím si, že záměr uskutečnit druhou řadu mluví za vše. Jde o to povznést celý seriál na novou úroveň, na nový level. A to co jsem prozatím já osobně viděl, je opravdu úžasné!

3. Slyšel jsem, že pro druhou řadu se chystá mnoho nových postav. Můžete nám o nich něco prozradit?

Mohu říci, že to rozhodně není status quo. Ve spisovatelské místnosti, tam, kde se připravuje scénař mění věci opravdu často.

4. Za normálních okolností zůstává stejná skupina lidí s projektem po jeho celou dobu. Jaké to bylo přijít do Dominionu v době, kdy měl už první řadu za sebou? Změnilo to váš přístup?

Přistupuji k Dominionu úplně stejně, tak jako přistupuji k jinému pořadu nebo filmu. Výzva je hledání toho správného tónu. Ta nejzábavnější část na tom všem je to, jak se to všechno vyvíjí v době, kdy na tom všem pracujeme. Jsem opravdu nadšený jak to vše do sebe zapadne.

5. Vaše kariéra je plná herních titulů. Povíte nám o rozdílech ohledně psaní hudby pro hru na rozdíl od filmu nebo televizního pořadu?

Skutečný rozdíl je ten, že u her sám hráč „řídí“ děj, takže hudba musí být přizpůsobivá – říkáme, že reaktivní nebo interaktivní. Takže skončím při psaní různých úrovní intenzity pro herní soundtrack, které reagují na akce hráče. Pak je tu také vytváření atmosféry pro každou úroveň. S televizí nebo filmem je to jiné, děj filmu nebo seriálu je stejný pokaždé, když se na něj díváte, takže psaní hudby pro film nebo seriál je opravdu specifické a musí být kreativní v mnoha ohledech.

6. Existuje konkrétní žánr či téma, který hledáte když se poohlížíte po nových projektech?

Můj styl se s jistotou sám propůjčuje pro filmové, dramatické a emotivní snímky. V případě „Dominionu“ je to také epické a ostré ve stejnou chvíli! Velmi jsem si užil vycházení ze stylů použitém například na nedávno zvěřejněném filmu s názvem „Layover“ napsaný Joshuou Caldwellem. Tam byla skoro úplná scéna kytary pro více emocionální vyprávění. Fungovalo to opravdu dobře, protože herci hráli tyto reálné životní situace velmi přízemně a reálně. Miluji také pracovat na temnějších projektech. Je opravdu zábava dělat tyto epické a moderní věci pro seriál Dominion – opravdu skvělé příležitosti pro hudbu!

7. Kam se obracíte pro získání inspirace pro vaši vlastní hudbu?

V poslední době pro mě byly velcí impressionisti opravdu inspirující. Například Maurice Ravel nebo Erik Satie. V jejich tvorbě je všechno, co potřebuješ vědět o orchestraci a kontrapunktu, přepracování ostatních stylů hudby a tvoření tvoji vlastní. To je to, co dělají. Oni měli tyto hlasy, které byly naprosto unikátní a také vzdávali čest a poctu hudbě, která zde byla před nimi. Myslím si, že máme hudbu zakódovanou někde v naší DNA. Hudba rozhodně prochází našimi životy s našimi vzpomínkami. Je to opravdu silně spojeno – například když slyšíme hudbu, kterou jsme již v minulosti slyšeli. Okamžitě se vám vybaví ten okamžik.

Převzato a přeloženo ze SpoilerTV.

Diskuze /1

mastrx

Hudbu Billa Browna mám rád.Nezapomenu­telnou je hudbou k Wolfensteinové serii.Jsem zvědav jak bude jeho hudba fungovat v seriálu.

24.6.2015 | 11:12:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E13: Sine Deo Nihil

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @DoctorWho^ ,@KlárkaP a @LuAn
Korekce: @LuAn a Dark n´Twisty

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Hlavní postavy

Hlavní postavy

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás