Doom Patrol
83/100 - 68×

Doom Patrol

Tým renegátů, který se stará spíše o tu špinavější práci ve světě DC Comics, se poprvé dostává na obrazovky v hraném seriálu.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Joivan Wade (Victor Stone), Timothy Dalton (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Diane Guerrero (Kay Challis), April Bowlby (Rita Farr), Alan Tudyk (Eric Morden), Phil Morris (Silas Stone), Devan Long (Flex Mentallo), Mark Sheppard (Willoughby Kipling),

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

16 0
23.6.2019

@DarthRevan

Dlouhá léta jsem se na nějaké to hrané zpracování komiksové Doom Patrol, tedy těch původních X-Menů, jak jim mnozí přezdívají, těšil. Když se následně její členové ukázali v Titans, má očekávání výrazně stoupla. Mrknul jsem na pár zásadních komiksových děl o DP a možná bohužel i na onu sérii od Granta Morrisona, kterou byl seriál značně inspirován.

Seriál nabízí fantaskní dobrodružství o partě naprostých nul, jež se dá díky únosu milované osoby dohromady a obsáhl téměř všechny důležité reálie zmiňovaného komiksu, díky čemuž jsme viděli souboj s šíleným Mr. Nobodym i příchod Ničitele a dalších religiózních zmetků. Kdybych měl vypíchnout jeho hlavní klady, tak je to rozhodně skvělé obsazení hlavních rolí, hlavně pak Chiefa, jehož Timothy Dalton vystihl v plné parádě a dal zapomenout na titánského Bichira, jenž byl jednoduše příšerný. Dále je třeba vyzdvihnout velmi dobré flashbackové scény, jež vysvětlují záměry i historii důležitých postav a přichází ve velmi dobrých prostřizích. A v neposlední řadě je třeba pochválit unikátní styl vyprávění, který má na svědomí Alan Tudyk, protože něco podobného v komiksových seriálech zoufale chybělo. Odhlédneme-li od Ticka, berou se komiksy setsakra vážně, až to někdy působí zoufale směšně, zde však díky Tudykovu charismatu a humoru, konečně získáváme vybroušený diamant v podobě kvalitní parodické komiksové show.

Abych jen nechválil, musím showrunnerovi Carverovi vytknout některé zbytečné dějové linky, které dokázal zbytečně natáhnout na několik epizod a nakonec ani nějak dobře neukončit. Taky mi trochu vadila absence ostatních padouchů z Brotherhood of Evil, ale vzhledem k tomu, že nás čeká další série, má Carver příležitost tenhle nedostatek napravit. Tak snad to bude fajn.

85 %

Timothy Dalton jako Niles Caulder.

@Lucifrid

Na Doom Patrol jsem byla dost zvědavá, ale nedá se říct, že bych nemohla dospat premiéry. Už první epizoda hodila veškerá má očekávání do koše, protože tohle se fakt čekat nedalo. S takovými šílenostmi, které každým dílem nabíraly na obrátkách a někdy i nechutnostech, asi počítal jen málokdo. Ač mám komiksové seriály ráda, až teď s Titans a hlavně Doom Patrol mi přijde, že se tohle téma na seriálovém poli konečně probouzí k životu. Každý díl se něco děje a pokaždé něco úplně jiného. Neřeší se tu romantické vztahy, hrdinové se mezi sebou hádají, a dokonce se i nemají rádi. A jací hrdinové!

Nejlepší scény měli Cliff Steele a Jane, ať už spolu nebo ne. Dost se mi líbil Larryho boj s Přízrakem a také sama se sebou. Právě on si asi prošel největší změnou. Slabost mám pro Ritu, nejnudnější postavou byl pro mě Victor a tou nejoriginálnější a jednou z nejlepších v seriálové historii pak Mr. Nobody. Jeho hlášky a boření čtvrté stěny bez problémů překonávají i Deadpoola. Mr. Nobodyho rekapitulace, obzlášť u poslední epizody, mi způsobovaly záchvaty smíchu. Ano, některé díly se maličko rozplizly, ale já v tom viděla záměr na rozvíjení postav a taky aby si z toho Mr. Nobody mohl dělat srandu: „Konečně. Po třinácti zbytečných, utahaných epizodách, fušersky zaměřených na postavy, se konečně dostáváme k seriálu, kvůli kterému tohle sledujeme.“

90%

Největším vývojem si prošli Larry a Rita.

@twister78

Seriálový hit roku na poli komiksových zpracování? Po úspěchu Titans, kteří se prostě povedli, jsem se na Doom Patrol, jež podle trailerů vypadalo víc švihle a akčně, velice těšil. Navíc takový malý comeback obtloustlého Brendana Fraisera, který už naštěstí nenatáčí další díly Mumie a nemusí se tak bát uvěznění v pyramidě svým pupkem, to se prostě nedá ignorovat.

Bohužel realita je trochu někde jinde. Seriál začíná neskutečně nabušeně a vtipně. Robotman hází jednu hlášku za druhou, a když neví, co říct, přihodí to své „The Fuck?“. Výtečné. Ostatní postavy jsou také poměrně zajímavé. Časem se ale všechny ty zajímavé linky upozadí a nejvíc se řeší gay vztah Larryho Trainora. Nic proti, ale bylo toho až moc a nudilo to. Stejně tak začne nudit i to různé lezení někoho do někoho jiného. A tak tu máme Doom Patrol v oslovi, krysu v Robotmanovi a tak dále. Pro začátek skvělé, ale časem stereotypní a nudné.

Příběh se vlastně ani tak nějak moc neposouvá, superhrdinové, kteří jimi vlastně ani nejsou, řeší víceméně nenavazující příběhy a hlavní linka se sem tam lehce mihne. Celkově tedy přes slibný rozjezd hodnotím první řadu jako poměrně nevyváženou, což je pro mě velkým zklamáním.

60%

Brendan Fraser sázel jako Cliff Steel jednu hlášku a nadávku za druhou.

@MadyDollar

Ač nerad, musím přiznat, že při prvním setkání ve čtvrté epizodě Titans mě „patrolácká banda“ vůbec ničím nezaujala. Přišli mi nudní, ničím nezajímaví, jako někdo, kdo svůj seriál asi neutáhne, opravdoví Super Zeros. Když ale Doom Patrol začal, byl jsem k němu – díky bohu (Lucifrid) za to – jistým způsobem dokopán. Už od prvních minut ale dostane člověk nálož toho nejlepšího ze všech stran. Vezměme si ty originální postavy (pro nečtenáře komiksů) se zajímavými povahami, načnutí jejich dojemných a tajuplných příběhů a neobyčejnou zápletku vystavěnou neobyčejným padouchem.

Eric Morden aka Pan Nikdo byl pro mě naprosto obdivuhodnou novinkou, kterou jsem v životě nikde neviděl a byl to pro mě esenciální prvek v seriálu – jak po stránce záporácké, tak komické, protože jeho kecy typu „už to nebudu opakovat, uvidíš to příště v „V předchozích dílech…“, mě dostávaly do kolen. Postavy jsem miloval úplně všechny – ať jejich přesvědčení, podání nebo jejich příběhy. Kdybych seriál popsal jedním slovem, jednoznačně bych volil „absurdní“. Absurditě se tady opravdu meze nekladou a z mého pohledu to byl hlavní prvek komické stránky seriálu. Koneckonců to krásně popsal Eric Morden v posledním díle, „… tohle prostě nevymyslíš.“

90 %

Mr. Nobody bořil čtvrtou stěnu snad v každém díle.

@Kubc6a

Doom Patrol seriálový svět nabírá podivných rozměrů, a pokud jste tento komiksový skvost stále neviděli, měli byste mu dát šanci. Seznámíte se s pěti hrdiny, kteří ve skutečnosti žádnými hrdiny nejsou. Svět jimi opovrhuje, hází jim klacky pod nohy a oni samotní netuší, kam vlastně patří, dokud nepotkají Nilese Cauldera, jejich Chiefa, který vrátí jejich životům smysl. A tady to začne být zajímavé. Na scéně se objeví zlotřilý Mr. Nobody v podání talentovaného Alana Tudyka, jenž si celý seriál začne krást pro sebe. A právem, neboť je jeho strůjcem, vypravěčem, jenž se touží pomstít nevinnému Chiefovi. Chief se posléze ztratí a Doom Patrol, jejíž členové si nestihli urovnat myšlenky v hlavě a své schopnosti vnímají jako prokletí, které je připravilo o život, jej musí najít a čelit tak vypravěči, jenž zná každý jejich krok. Seriál jsem si oblíbil až po druhé epizodě a nedočkavě vyhlížím pokračování. Doom Patrol na vás vytasí komplikovaný příběh, jenž je ve své podstatě naprosto jednoduchý a který míchá dramatické a akční prvky, jež si neberou servítky, s precizními komickými perlami. Vřele doporučuji.

100 %

Eric Morden si kradl všechny scény pro sebe.

Foto: DC Universe

Jak se líbila Doom Patrol vám?

Diskuze /8

xflori01

Souhlasím s @twister78 a jejím konečným hodnocením. Hodně kvalitně nevyvážený seriál, který se pak začal opakovat a postupně nudit. Postavy Jane a Robotmana dokonalé, Rita v pohodě, ostatní hrůza. Už z Titans jsem nebyl odvařenej jak ostatní, a u Doom Patrol jsem to měl podobně. Hezké rozšíření knihovny superhrdinských seriálů, ale osobně zatím DC Universe doporučovat nebudu. PS: Jsem zvědavý, jaký budu mít pocit z Bažináče, do kterého jsem se ještě nepustil. :)

#2 DarthRevan
webmaster
23.6.2019 | 23:01:42
DarthRevan

#1 xflori01: twister78 je on ;)

#3 xflori01
webmaster
23.6.2019 | 23:26:38
xflori01

#2 DarthRevan: Díky za upozornění :)

#5 twister78
webmaster
24.6.2019 | 8:37:20
Lex Luthor

Souhlasím s twister78. Nejlepší postavou v Doom Patrol pro mě byla Jane.

24.6.2019 | 14:03:49
twister78

#3 xflori01: potvrzuji, ze jsem opravdu on :)

čestný člen redakce
24.6.2019 | 17:21:34
CoRnDuCK

Souhlasím se všemi kromě twister78, seriál jsem si ihned oblíbil, i když mohli by si odpustit nějaké ty vedlejší dějové linky, ale jinak dávám 85%, jsem velmi spokojen.

24.6.2019 | 20:39:22
skalloo

ja tiež súhlasim so všetkými okrem twister78. Bola to super jazda :) moja oblubena postava jane, cyborg, cliff a samozrejme top zaporak :)

25.6.2019 | 10:44:18
DC Expert

Já souhlasím s Twisterem ale nelíbilo se mi ten homouš a ta jeho homouská minulost. A také ten Cyborg ten mi přišel až moc dětinskej.

5.11.2019 | 23:26:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama