Doom Patrol Silas Stone

Silas Stone

Silas Stone

Otec Victora Stonea, který jej přeměnil v Cyborga.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Silas Stone
Výška: 1,75 m
Váha: 70 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Phil Morris
Poprvé se objevil v: DC Comics Presents #26 (říjen 1980)

O Silasovi

Silas Stone patří mezi nejdůležitější postavy Cyborgových komiksů a coby vrchní zaměstnanec S.T.A.R. Labs dokáže svému synovi pomoci při hrdinských činech.


Komiksy

Silas se v komiksu poprvé objevil v rámci originu hrdiny Cyborga už v roce 1980, vždy hrál podpůrnou roli. To se změnilo poté, co spojil síly s týmem Teen Titans, a pomohl mu postavit strážní věž. Díky tomuto činu se usmířil se svým synem a do rebootu roku 2011 působil v Titans v roli poradce.

Po nastolení kontinuity New 52 se ze Silase stal zaměstnanec S.T.A.R. Labs, kde opět přeměnil svého syna v hrdinného bojovníka a v Johnsově sérii Justice League absolvoval několik střetů s Darkseidovými Parademony. Během crossoveru Forever Evil pomohl Batmanovi a Lize zastavit zlotřilého Grida, člena Zločineckého syndikátu ze Země-3.

Silas v objetí se synem Victorem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Silas se objevil v seriálu Young Justice, kde mu hlas propůjčil Khary Payton a také v animovaných filmech Justice League: War či The Death of Superman. Joe Morton si jej pak zahrál celkově ve dvou filmech vesmíru DCEU.

Cyborgův origin v rámci DCEU. Foto: Warner Bros.

Doom Patrol

Se Silasem jsme se poprvé setkali ve druhé epizodě, kdy nám byl představen jeho syn Victor alias Cyborg. Z flashbacku jsme zjistili, ze Silas spolupracuje s Nilesem Caulderem, který jim oběma pomáhá. Victor zjistí, že v Clovertonu došlo k mimořádné situaci a vydává se pomoci Nilesovi a seznamuje se s celým týmem. Spolu po Nilesovi pátrají, ale nejsou úspěšní. Silas pro syna přijede a chce, aby se vrátil k potírání zločinu v Detroitu, aby si ho všimla Justice League a on se tak mohl stát jejím členem. Victor chce ale pár dnů zůstat v Doom Manor a posílá otce pryč.

Victor a Silas Stoneovi v Doom Patrol. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E07: Bird Patrol

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Reklama

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás