Doom Patrol Silas Stone

Silas Stone

Silas Stone

Otec Victora Stonea, který jej přeměnil v Cyborga.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Silas Stone
Výška: 1,75 m
Váha: 70 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Phil Morris
Poprvé se objevil v: DC Comics Presents #26 (říjen 1980)

O Silasovi

Silas Stone patří mezi nejdůležitější postavy Cyborgových komiksů a coby vrchní zaměstnanec S.T.A.R. Labs dokáže svému synovi pomoci při hrdinských činech.


Komiksy

Silas se v komiksu poprvé objevil v rámci originu hrdiny Cyborga už v roce 1980, vždy hrál podpůrnou roli. To se změnilo poté, co spojil síly s týmem Teen Titans, a pomohl mu postavit strážní věž. Díky tomuto činu se usmířil se svým synem a do rebootu roku 2011 působil v Titans v roli poradce.

Po nastolení kontinuity New 52 se ze Silase stal zaměstnanec S.T.A.R. Labs, kde opět přeměnil svého syna v hrdinného bojovníka a v Johnsově sérii Justice League absolvoval několik střetů s Darkseidovými Parademony. Během crossoveru Forever Evil pomohl Batmanovi a Lize zastavit zlotřilého Grida, člena Zločineckého syndikátu ze Země-3.

Silas v objetí se synem Victorem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Silas se objevil v seriálu Young Justice, kde mu hlas propůjčil Khary Payton a také v animovaných filmech Justice League: War či The Death of Superman. Joe Morton si jej pak zahrál celkově ve dvou filmech vesmíru DCEU.

Cyborgův origin v rámci DCEU. Foto: Warner Bros.

Doom Patrol

Se Silasem jsme se poprvé setkali ve druhé epizodě, kdy nám byl představen jeho syn Victor alias Cyborg. Z flashbacku jsme zjistili, ze Silas spolupracuje s Nilesem Caulderem, který jim oběma pomáhá. Victor zjistí, že v Clovertonu došlo k mimořádné situaci a vydává se pomoci Nilesovi a seznamuje se s celým týmem. Spolu po Nilesovi pátrají, ale nejsou úspěšní. Silas pro syna přijede a chce, aby se vrátil k potírání zločinu v Detroitu, aby si ho všimla Justice League a on se tak mohl stát jejím členem. Victor chce ale pár dnů zůstat v Doom Manor a posílá otce pryč.

Victor a Silas Stoneovi v Doom Patrol. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás