Doom Patrol
83/100 - 68×

Doom Patrol

Tým renegátů, který se stará spíše o tu špinavější práci ve světě DC Comics, se poprvé dostává na obrazovky v hraném seriálu.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Joivan Wade (Victor Stone), Timothy Dalton (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Diane Guerrero (Kay Challis), April Bowlby (Rita Farr), Alan Tudyk (Eric Morden), Phil Morris (Silas Stone), Devan Long (Flex Mentallo), Mark Sheppard (Willoughby Kipling),

Silas Stone

Silas Stone

Otec Victora Stonea, který jej přeměnil v Cyborga.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Silas Stone
Výška: 1,75 m
Váha: 70 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Phil Morris
Poprvé se objevil v: DC Comics Presents #26 (říjen 1980)

O Silasovi

Silas Stone patří mezi nejdůležitější postavy Cyborgových komiksů a coby vrchní zaměstnanec S.T.A.R. Labs dokáže svému synovi pomoci při hrdinských činech.

Komiksy

Silas se v komiksu poprvé objevil v rámci originu hrdiny Cyborga už v roce 1980, vždy hrál podpůrnou roli. To se změnilo poté, co spojil síly s týmem Teen Titans, a pomohl mu postavit strážní věž. Díky tomuto činu se usmířil se svým synem a do rebootu roku 2011 působil v Titans v roli poradce.

Po nastolení kontinuity New 52 se ze Silase stal zaměstnanec S.T.A.R. Labs, kde opět přeměnil svého syna v hrdinného bojovníka a v Johnsově sérii Justice League absolvoval několik střetů s Darkseidovými Parademony. Během crossoveru Forever Evil pomohl Batmanovi a Lize zastavit zlotřilého Grida, člena Zločineckého syndikátu ze Země-3.

Silas v objetí se synem Victorem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Silas se objevil v seriálu Young Justice, kde mu hlas propůjčil Khary Payton a také v animovaných filmech Justice League: War či The Death of Superman. Joe Morton si jej pak zahrál celkově ve dvou filmech vesmíru DCEU.

Cyborgův origin v rámci DCEU. Foto: Warner Bros.

Doom Patrol

Se Silasem jsme se poprvé setkali ve druhé epizodě, kdy nám byl představen jeho syn Victor alias Cyborg. Z flashbacku jsme zjistili, ze Silas spolupracuje s Nilesem Caulderem, který jim oběma pomáhá. Victor zjistí, že v Clovertonu došlo k mimořádné situaci a vydává se pomoci Nilesovi a seznamuje se s celým týmem. Spolu po Nilesovi pátrají, ale nejsou úspěšní. Silas pro syna přijede a chce, aby se vrátil k potírání zločinu v Detroitu, aby si ho všimla Justice League a on se tak mohl stát jejím členem. Victor chce ale pár dnů zůstat v Doom Manor a posílá otce pryč.

Victor a Silas Stoneovi v Doom Patrol. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama