Doom Patrol
83/100 - 68×

Doom Patrol

Tým renegátů, který se stará spíše o tu špinavější práci ve světě DC Comics, se poprvé dostává na obrazovky v hraném seriálu.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Joivan Wade (Victor Stone), Timothy Dalton (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Diane Guerrero (Kay Challis), April Bowlby (Rita Farr), Alan Tudyk (Eric Morden), Phil Morris (Silas Stone), Devan Long (Flex Mentallo), Mark Sheppard (Willoughby Kipling),

Flex Mentallo

Flex Mentallo

Hrdina, který ovládá sílu svalů a spolupracuje s týmem Doom Patrol.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Flex Mentallo
Výška: 1,93 m
Váha: 117 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Richard Case, Grant Morrison
Představitel: Devan Long
Poprvé se objevil v: Doom Patrol #35 (srpen 1990)

O Flexovi

Jemná parodie na kulturisty z počátku minulého století patří mezi nejúspěšnější postavy slavného tvůrce Granta Morrisona a také širší členy Doom Patrol už od devadesátých let. Flex navíc zazářil i ve své vlastní minisérii.

Komiksy

Stejně jako většina dalších postav ze seriálu Doom Patrol je i Flex Mentallo výtvorem proslulého komiksového scenáristy Granta Morrisona a poprvé se na stránkách komiksu objevil v roce 1990. Morrison Flexa pojal jako milou parodii na italoamerického kulturistu Angela Siciliana, který od dvacátých let vystupoval pod přezdívkami Skinny a Charles Atlas.

Už v dobách svého debutu byl Flex prezentován jako frajer. Foto: DC Comics

Flex se coby pomocník Ulice Danny brzy zařadil mezi stálé spolupracovníky Doom Patrol, oficiálně však nikdy nevstoupil do jejích řad. V pozdějších komiksech odhalil Morrison i původ nového hrdiny a představil jej jako malé ořezávátko, jež po kurzech posilování získalo obrovskou sílu. Osvalený bijec se brzy přidal k bezejmennému týmu hrdinů, ve kterém jej doplnili Zipper, Atomic Pile, Dr. 45 a Romantic Rick a spolu s nimi bojoval proti Brotherhood of Evil. Později byl ale Flex chycen padouchy Men from N.O.W.H.E.R.E. (seriálový Úřad normálnosti) a dlouhé měsíce mučen v jejich zařízeních. Odtud jej pak zachránila až Ulice Danny.

V pozdějších komiksech Flex objevil pravdu – tedy, že je ve skutečnosti komiksovým výtvorem šíleného padoucha Wallace Sage –, a byl uvězněn v Pentagonu, odkud jej zachránila Doom Patrol. Flex následně Sage zdolal a na konci série z komiksů zmizel. Roku 1996 se vrátil na scénu ve vlastní minisérii, řádný návrat mezi komiksové stálice však zažil až v roce 2017 v rámci kontinuity DC Rebirth. V současnosti tak opět působí jako spolupracovník Doom Patrol a neváhá týmu okolo Chiefa pomoci v řešení případů, u kterých je třeba velké síly.

Mentallo se objevil i v crossoveru se Scoobym. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Flex se objevil v krátkém cameu v epizodě The Last Patrol v seriálu Batman: The Brave and the Bold.

Doom Patrol

S Flexem se v seriálu poprvé setkáváme v epizodě S01E12 Cyborg Patrol, kde jej poznáváme jako vězně 722. Jeho origin je nám pak představen v dalším dílu, v němž se dozvídáme, jak ho zajal Úřad normálnosti. Flex žil dlouhá léta na Mravenčí farmě, kde mu byl jednu dobu sousedem i Larry Trainor. S ním si moc nerozuměl, ovšem s jeho druhým já dokonce komunikoval. Ze zajetí Flexe osvobodila Doom Patrol, když se tým vydal do Úřadu zachránit Cyborga. Naše parta chtěla po Flexovi, aby jim pomohl najít Nilese, protože je na něj navedla Ulice Danny, ovšem svalnatý hrdina za ta léta přišel o své já a zapomněl, kdo je. Týmu se nakonec jeho paměť podaří obnovit.

Flex Mentallo v podání Devana Longa. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
HellTsuku

Ten který k orgasmu přivede celou ulici :D

21.5.2019 | 6:33:10

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama