Doom Patrol
83/100 - 68×

Doom Patrol

Tým renegátů, který se stará spíše o tu špinavější práci ve světě DC Comics, se poprvé dostává na obrazovky v hraném seriálu.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Joivan Wade (Victor Stone), Timothy Dalton (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Diane Guerrero (Kay Challis), April Bowlby (Rita Farr), Alan Tudyk (Eric Morden), Phil Morris (Silas Stone), Devan Long (Flex Mentallo), Mark Sheppard (Willoughby Kipling),

Willoughby Kipling

Willoughby Kipling

Caulderův starý přítel, který na čas spojí síly s Doom Patrol, aby pomohl odvrátit apokalypsu.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Willoughby Kipling
Výška: 1,83 m
Váha: 64 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Richard Case, Grant Morrison
Představitelka: Mark Sheppard
Poprvé se objevila v: Doom Patrol #31 (duben 1990)

O Kiplingovi

I v sérii Doom Patrol se najde místo pro okultní vědy a mysticismus. Tyto obory v ní symbolizuje alkoholik Willoughby Kipling, jenž přichází pomoci zachránit svět a odvrátit apokalypsu.

Komiksy

Tento antihrdina se v komiksu poprvé objevil už v roce 1990, kdy jej v jednatřicátém čísle své série Doom Patrol v rámci DC Vertigo představil Grant Morrison, jenž tak učinil poté, co po tvůrčích neshodách nemohl do svého komiksu obsadit čaroděje Johna Constantina. Kipling je inspirován Richardem E. Grantem, respektive jeho postavou ze snímku Withnail and I a jedná se o velmi mocného čaroděje s vazbou na slavný Templářský řád. Kipling často propadá alkoholu a depresím. Kromě Doom Patrol se před rebootem New 52 několikrát mihnul i v sérii JLA.

Kipling se v komiksu neobjevil od rebootu New 52. Foto: DC Comics

Doom Patrol

Kipling je kamarád Nilese Caulder, i když slovo kamarád je vzhledem k jejich vztahu trochu přehnané. Je to cynický pragmatik, který neváhá obětovat jiné, aby zachránil svět. V Doom Patrol se objeví v epizodě Cult Patrol, kdy za Nilesem přijede do jeho sídla, aby ho požádal o pomoc v boji proti Kult nedokončeného písma. Niles je ovšem stále nezvěstný, takže do pátrání po ztracené knize zapojí celý tým našich hrdinů.

Kipling zažil s Doom Patrol zajímavé dobrodružství. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Baron Fousek

Za mě jedna z nejzábavnějších postav, které se doufám ještě dočkáme… :)

1.6.2019 | 2:16:54

Stav překladu

Epizoda S04E12: Done Patrol

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama