Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Druhý film je oficiálně potvrzen, uvidíme ho o Vánocích

Po čtyřech letech od konce seriálu se naše oblíbené postavy vrátily v celovečerním filmu, který zaznamenal velký úspěch. Už tehdy tvůrce Downtonu Julian Fellowes zmínil, že by se nebránil dalšímu filmu. A ten byl právě nyní potvrzen.

11 0
20.4.2021

Jestliže jste už filmové pokračování z roku 2019 viděli, víte, že konec filmu nám naznačil, že by se beze všeho dalo v příběhu o rodině Crawleyových pokračovat a nemusí to být tudíž naposledy, co se s našimi oblíbenými postavami setkáme. Už více než před rokem oznámil tvůrce seriálu a scenárista filmu Julian Fellows, že pracuje na případném filmovém pokračování, kterému nyní filmové studio Focus Features dalo zelenou.

Můžeme se těšit na návrat všech herců v čele s Maggie Smith, Michelle Dockery a Hughem Bonnevillem. Produkce filmu začala už před týdnem a film budeme moct v kinech očekávat letos o Vánocích, přesněji 22. prosince 2021. Kromě návratu nám již známých postav se dočkáme i několika nových přírůstku, do kterých byli obsazeni herci Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye a Dominic West. Bližší informace o jejich postavách a vůbec o ději filmu zatím nebyly prozrazeny.

(Crawleyovi se opět vrátí na plátna kin.)

O scénář filmu se opět postaral Julian Fellows a společně s Garethem Neamem a Liz Trubridgeovou bude film i produkovat, což společně dělali už v případě prvního filmu. O režii filmu se postará Simon Curtis, který má na svém kontě například filmy Můj týden s Marilyn (2011), Dáma ve zlatém (2015) či Umění tančit v dešti (2019).

Zdroj: Deadline
Foto: Focus Features

Těšíte se na další pokračování Panství Downton?

  • downton-abbey-2-poster-f1a85ca99c68c157254dd9ee1db90940.jpg

Diskuze /1

Svjatogor

Možná vlastní projekce, možná spoiler. Scénář napsal samotný princ Philip, vévoda z Edinburghu. V Downtonu se bude pohřbívat ( R.I.P. pro babičku Violet? ) a Tom se ožení s nějakou tou (nedejbože) republikánkou z IRA nebou ruskou „von něco“. ;-)

20.4.2021 | 13:10:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama