Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 287×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

George R. R. Martin dříve prosil stanici HBO, aby pro Game of Thrones vytvořila více sérií

George R. R. Martin dříve prosil stanici HBO, aby pro Game of Thrones vytvořila více sérií

Seriál Game of Thrones skončil po dlouhých osmi řadách, nicméně autor jeho knižní předlohy původně chtěl, aby trval o něco déle. Kolika řad se Martin vlastně dožadoval?

22 0
2.1.2022

Čím víc řad měl seriál Game of Thrones, tím víc byl ve světě populární, a tak nikoho nepřekvapil fakt, že jeho poslední série měla rekordní sledovanost. Seriál nakonec skončil na osmi řadách, ale dle spisovatele George R. R. Martina měl mít seriál o něco více sérií. Bohužel však nepochodil u tvůrců ani u představitelů stanice.

Nejnovější informace odhalily, že se Martin dříve setkal s představiteli stanice a údajně je prosil o to, aby seriálu věnovali co nejvíce sérií. Dle jeho názoru měl seriál dostatek materiálu k tomu, aby měl třináct řad po deseti epizodách, ale prý i deset sérií po deseti dílech by byly dostatečné. Tak by prý došlo k maximálnímu uspokojení diváků.


(Uspěchali tvůrci konec seriálu? Foto: HBO)

Představitele stanice možná spisovatel přemluvil, ostatně v jejich zájmu bylo to, aby se seriál vysílal co možná nejdéle, ale tvůrce Davida Benioffa a Dana Weisse již nikoliv. Ti byli z práce na seriálu už velmi unavení, a tak ho chtěli zkrátit co možná nejvíce. Nakonec došlo ke kompromisu, že seriál bude mít osm řad, přičemž poslední dvě série budou mít menší počet epizod.

V tuto chvíli je pochopitelně otázkou, která verze by dopadla lépe. Ta, které jsme se dočkali, nebo ta, ve které by měl seriál celkem deset řad o desíti epizodách? Martin měl jednoznačnou pravdu v tom, že předloha je natolik bohatá, že by seriál udělala i po dobu deseti řad zajímavým. Možná tedy nebylo na místě konec uspěchat?

Zdroj článku: Winter is Coming; Zdroj anotačního obrázku: HBO

Diskuze /15

mirako

No určitě nebylo na místě konec uspěchat, ale to by to hold nesměli mít na starost ti dva ocasi, David Benioff a Dan Weiss. Co už, s někým jiným ve vedení, jsme mohli mít propracované linky rodů Greyjoyů, Martellů, linku Jona Sněha s rekonstrukcí hradů na Zdi, Lady Kamenosrdce atd. a finální série by byla třeba až letos. Škoda, ale nikdo to už v nejbližší době přetáčet nebude. Jinak tuhle informaci, že GoT mělo mít přes deset sérií, Martin říkal už několik let zpátky.

2.1.2022 | 13:52:50
Stardos

Neskutečná chyba seriál uspěchat. Například vystřihnutí Martellů bylo signálem, že ti dva to už nějak chtějí dokopat bez nějaké hloubky. Samozřejmě je ale otázka, jak moc byli obeznámeni s plány Martina; materiálu mají sice současně vydané knihy dost, ale pořád bychom se dostali do situace bez knižní předlohy – stále nejsou dvě poslední knihy. Ač Martin může mít hlavní dějové body už rozvrhnuty, pochybuji že by to dopadlo o něco lépe, kdyby je znali a měli více epizod. A zastavit natáčení na dobu neurčitou by se nestalo.

2.1.2022 | 14:24:42
mia28

Asi by bylo lepší mít víc sérií, na druhou stranu se ale D a D nedivím, že už to chtěli ukončit. Ono pokračovat bez předlohy prostě bylo těžké (což je vidět i na pozdějších sériích) a myslím si, že nečekali, že GRRM to za osm let nezvládne dopsat. Je to škoda.

2.1.2022 | 14:47:00
ori

A potom by sa zase nadávalo že je to zbytočné naťahovanie a epizódy sú plné vaty :D

webmaster
2.1.2022 | 16:26:56
Fat Tony

Keby radšej dopísal ešte počas povedzme 6. série Winds of Winter, mohla 7. a najmä 8. séria mať úplne inú kvalitu. Pretože pokiaľ sa D&D viacmenej držali kníh, bolo to perfektné. Takže vina je aj na bedrách GRRM

2.1.2022 | 16:51:38
Evan

Možná by to dopadlo ještě hůř. Pokud by na tom pracovali ti dva z donucení… měli to předat někomu jinému. Třeba samotnému Martinovi :-D třeba by se mezitim dokopal i k dopsání předlohy ;-) ono je to těžké, když na Vás fanoušci ze všech stran tlačí. abyste to už honem honem dopsali. A u seriálu to bylo naopak, točte co nejvíc a nejdýl, nakonec to chtěli všichni nechat přetočit :-) ono dělat něco jen proto, aby se zavděčilo čtenářům a divákům není docela snadný…

2.1.2022 | 17:35:22
Camaris

Tohle je hodně stará informace. Psalo se o tom už v roce 2019

http://www.appocalypse.co/…on-11-12-13/

Vedení HBO. s podporou Martina, jim nabízelo pokračovat do desáté řady, ale oni to odmítly.

2.1.2022 | 18:45:58
Camaris

Jinak Martin se před Silvestrem vyjádřil na svém blogu ohledně House of the Dragon. Prý viděl sestřih první epizody a je nadšený. "Je to temné, silné a drásavé. Přesně tak, jak mám epické fantasy rád. " „Ryan a Miguel odvedli úžasnou práci a herecké obsazení…, stejně jako u Hry o trůny bude většina diváků znát jen pár z nich, ale myslím, že si jich mnoho zamilujete. (Jen aby vám zlomili srdce později, když… Ale ne, to bych moc prozrazoval),“ říká spisovatel.

2.1.2022 | 18:54:18
Zilwicky

Ked chcel viac sérií tak mal dopísať knihy :D Adaptovanie im išlo dobre, hold ked zdrojový material došiel tak to dopadlo jak to dopadlo.
Od začiatku im muselo byt predsa jasné ze toto celé bol risk, robiť adaptáciu knižnej série ktorá nie je dopísaná. Dúfali ze to George stihne dopísať ale nestihol. Kto je na vine? Obidve strany :)

#10 ori
3.1.2022 | 15:13:46
ori

#9 Zilwicky: No, mali predlohu na linku Železných ostrovov aj Dorne a ako to dopadlo :D

#11 Zilwicky
webmaster
3.1.2022 | 15:33:15
Zilwicky

#10 ori: Knihy som nečítal (chcel som počkať kým to vyjde celé) takze neviem – boli tam tie linky dopísané komplet? Lebo ak nie tak je docela logické ze si povedali „tak ak to budeme musieť dopísať sami tak to rovno napíšme celé“ alebo nieco na ten štýl.. kto vie :)

#12 ori
3.1.2022 | 15:39:25
ori

#11 Zilwicky: Nebolo to ukončené, ale bolo toho oveľa viac. Dorne: v seriáli sa tam vydali Jaime s Bronnom aby zachránili Myrcellu, zajali ich, pohovorili si s Doranom, ten ich pustil ale Elaria ju otrávila. V knihe sme sledovali Arysa Oakhearta (rytiera kráľovskej gardy ktorý tam bol poslaný chrániť Myrcellu) ktorý sa zamiloval do Doranovej dcéry Arianne. Ona mala v pláne vyhlásiť Myrcellu za kráľovnú a pomáhali jej v tom aj Elaria a jej dcéry, ale Doran im to zarazil, Myrcellu poslal živú naspäť Cersei a poslal do Meereenu svojho syna Trystana aby našiel Daenerys uzavrieť spojenectvo a vziať si ju za ženu (ale ona ho odmietla a potom ho spálili draci keď ich chcel vypustiť). A seriál tiež úplne vypustil linku Aegona (syna Rhaegara ktorého údajne ako bábätko zabil Hora). Ten je nažive a teraz sa so svojim ochrancom Jonom Conningtonom vráti vziať si trón. Najprv chcel ísť tiež prosiť Daenerys o ruku, ale potom sa rozhodol že to ona by mala prosiť jeho a vydal sa do Západozemia, kde začal inváziu do Búrlivých krajín a plánuje zaútočiť na Búrlivý koniec. A Theonova sestra skončila ako zajatec Stannisa, zatiaľ čo Euron poslal svojho brata Victariona (v seriáli nie je) aby mu priviedol Daenerys a uzavrel s ňou spojenectvo, ale Victarion si ju chce nechať pre seba. A vystrihli aj ich brata Aerona a jeho snahu anulovať Euronovo korunovanie.

#13 Zilwicky #14 Ann Taylor
webmaster
3.1.2022 | 16:45:21
Zilwicky

#12 ori: Tak v knihach je tolko dejových liniek ze uz v tom má bordel samotný George takze tomu sa zase nečudujem ze toho vela vystrihli. Stale tam toho ostalo viac než dost (myslim hlavne serie 1 – 4) Ale hej, Dorne doj*bali riadne no :)

3.1.2022 | 17:55:23
Ann Taylor

#12 ori: + celé představení na Severu, Eruonovy útoky na Rovinu a jeho manipulaci se Železnými, lordy deklaranty a krizi v Údolí, ekonomickou krizi na Zdi vedle té existenční, k tomu Ellaria Arianne nepomáhala, ale byla pravý opak seriálové Ellarie a protiváha hlasu Oberynových dcer (ne Ellariiných dcer, ty jsou ještě malé), atd atd.

#15 Ann Taylor
redaktor
4.1.2022 | 9:00:51
Ann Taylor

#14 Ann Taylor: Chápu, že pro TV bylo třeba zápletky osekat, filmování zkrátka má svá omezení (leda by to dělali animovaný asi), ale ať pak neříkají, e neměli co adaptovat, když ze dvou knížek udělali dvě stránky a zbytek „nám kreativně dával smysl, protože jsme prostě chtěli, ať to tak je“.

redaktor
4.1.2022 | 9:13:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama