Game of Thrones (Hra o trůny) Jeden z režisérů Hry o trůny se vyjádřil k nelegálnímu stahování

Jeden z režisérů Hry o trůny se vyjádřil k nelegálnímu stahování

Jeden z režisérů Hry o trůny se vyjádřil k nelegálnímu stahování

Během australské diskuze s jedním z režisérů Hry o trůny – Davidem Petrarcou, bylo zodpovězeno několik otázek ohledně seriálu. Nejzajímavější je ale pravděpodobně Petrarcova odpověď ohledně toho, že Hra o trůny je nejstahovanější seriál na internetu.

0 0
28.2.2013

Když moderátorka pořadu zmínila, že Hra o trůny je nejstahovanějším seriálem současnosti a že 10% z těchto stažení je v Austrálii, tak Petrarca jen pokrčil rameny a řekl, že na nelegálním stahování nezáleží, protože takový seriál jako je Hra o trůny kolem sebe vytvoří kulturní šum a vydělává na tom, jak se o něm mluví a jak si lidé kupují předměty se seriálem související. „Takhle ty seriály přežívají,“ řekl skupince lidí, která se shromáždila u Západoaustralské Univerzity.

Většina fanoušků by zajisté měla stejný názor, ale je zajímavé slyšet tento výrok od někoho, kdo je se seriálem přímo spjat.


Petrarca později na stejné téma promluvil i v rozhovoru pro rádio, kde doplnil, že pirátství nepodporuje, ale že fakt, že je seriál dostupný tolika lidem, je skvělý. Doufá prý, že legální cesty jak se k takovýmto materiálům dostat budou lepší a že televizní průmysl neskončí jako ten hudební.

HBO později vydalo k Petrarcovým výrokům své vlastní prohlášení:

Hra o trůny je prodávána celosvětově a je legálně dostupná na celé škále legálních platforem. Zároveň je nejúspěšnějším seriálem HBO a hlavně díky tomu vzniká celý ten kulturní šum, díky čemuž nevnímáme nelegální stahování jako výhodu.

Diskuze /9

LordStark

Z ulozta zmizli všechny GofT. Nevíte jak to budete prosím dělat tentokrát. Jestli se to tam bude házet pod zaheslovanou složku. Diky moc Martin

28.2.2013 | 11:26:40
bechr05

S tím nemáme nic společného. A jak to bude letos opravdu nevíme.

redaktor
28.2.2013 | 11:46:54
bechr05

Sorry Adjim a prunus12 za smazání. Nezlobte se, ale nechceme tu v komentářích mít tenhle druh obsahu

redaktor
28.2.2013 | 12:55:32
mark9th

Myslim, ze vacsina z vas vie ako si stahovat najnovsie veci :), ale ok nebudem to pisat pretoze tato tema je na takychto strankach urcitym tabu…If you know what I mean :D

28.2.2013 | 13:08:56
dAw3

U nás je stahování pro vlastní potřebu pořád legální, tak není co řešit. :)

28.2.2013 | 16:59:42
aiphee

Je vůbec možný sledovat v ČR legálně GoT v původním dabingu?

28.2.2013 | 17:00:13
Marcik

Nojo, ale co mají holt fanoušci např. v ČR dělat, když ti naši neschopové odvysílají jakýkoliv film/seriál s několikaletým spožděním? Není jiná volba, nevim o tom, že by to bylo někde na iTunes, amazonu či tak…

#8 Asenad
28.2.2013 | 17:28:14
Asenad

#7 Marcik: Tak třeba seriál Revenge(Pomsta) má u máš zpožděná jen jeden rok. v USA dávají 2 řadu na Prima Love běží asi 5 epizoda 1 řady(ponděli cca 21:25)

28.2.2013 | 20:07:50
Faramir15

GoT davaji na HBO takze ze by byl s nejakym spozdenim rict nejde, samozrejme jelikoz vetsina lidi jako ja HBO nema tak jeho dostupnost hleda jinde :) a osobne mam rad jak dabing tak puvodni verzi jen mi nesedi ze jaime se vyslovuje chajme :D to mi proste dela jeste problem :D

28.2.2013 | 23:11:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás