Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Zemřel herec Max von Sydow, mimo jiné představitel Tříoké vrány z Hry o trůny

Zemřel herec Max von Sydow, mimo jiné představitel Tříoké vrány z Hry o trůny

Na konec své cesty přišel další známý herec, tentokrát je řeč o Maxi von Sydowovi, který si zahrál i v seriálu Game of Thrones.

1 35
9.3.2020

Max von Sydow se začal filmové kariéře věnovat roku 1949, tedy od doby, kdy mu bylo pouhých dvacet let. Od té doby se objevil v obrovském množství filmů, ve kterých si většinou zahrál větší či nějak výrazné role. Díky tomu se z něj stal jeden z nejznámějších švédských herců všech dob.

Všichni však jednou dojdeme na svůj konec, přičemž ten Sydowův přišel 8. března, kdy zemřel ve svých nedožitých 91 letech. Zemřel v Paříži, kde žil se svou druhou manželkou Cathrine Brelet. Po sobě však nezanechal pouze ji, se svou první ženou Christinou Olim měl dva syny Clase a Henrika.

Kdybychom měli vyjmenovat všechny jeho významné role, tak bychom tu strávili pěkně dlouhou dobu. To však jen ukazuje, jakým velkým přínosem byl herec pro filmový průmysl. Zmiňme však například jeho známé role z filmů Sedmá pečeť, Vymítač ďábla či Flash Gordon. Seriálům se Sydow moc nevěnoval, jen ke konci své kariéry se například objevil v seriálech The Tudors či Game of Thrones. V posledním zmiňovaném projektu si zahrál Tříokou vránu.

Herec se dožil úctyhodného věku, a proto jeho skon nemůže nikoho překvapit. Díky kterým rolím znáte tohoto švédského herce vy?

Zdroj článku: EW

Zdroj: HBO

Diskuze /3

Makavelina

Ať žije Ming! :(

9.3.2020 | 16:36:08
shootx

Myslim ze to tusil :)

9.3.2020 | 17:59:20
CoRnDuCK

Zemřel na moje narozeniny :/

13.3.2020 | 15:09:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama