Game of Thrones (Hra o trůny) Zemřel herec Max von Sydow, mimo jiné představitel Tříoké vrány z Hry o trůny

Zemřel herec Max von Sydow, mimo jiné představitel Tříoké vrány z Hry o trůny

Zemřel herec Max von Sydow, mimo jiné představitel Tříoké vrány z Hry o trůny

Na konec své cesty přišel další známý herec, tentokrát je řeč o Maxi von Sydowovi, který si zahrál i v seriálu Game of Thrones.

1 34
9.3.2020

Max von Sydow se začal filmové kariéře věnovat roku 1949, tedy od doby, kdy mu bylo pouhých dvacet let. Od té doby se objevil v obrovském množství filmů, ve kterých si většinou zahrál větší či nějak výrazné role. Díky tomu se z něj stal jeden z nejznámějších švédských herců všech dob.

Všichni však jednou dojdeme na svůj konec, přičemž ten Sydowův přišel 8. března, kdy zemřel ve svých nedožitých 91 letech. Zemřel v Paříži, kde žil se svou druhou manželkou Cathrine Brelet. Po sobě však nezanechal pouze ji, se svou první ženou Christinou Olim měl dva syny Clase a Henrika.


Kdybychom měli vyjmenovat všechny jeho významné role, tak bychom tu strávili pěkně dlouhou dobu. To však jen ukazuje, jakým velkým přínosem byl herec pro filmový průmysl. Zmiňme však například jeho známé role z filmů Sedmá pečeť, Vymítač ďábla či Flash Gordon. Seriálům se Sydow moc nevěnoval, jen ke konci své kariéry se například objevil v seriálech The Tudors či Game of Thrones. V posledním zmiňovaném projektu si zahrál Tříokou vránu.

Herec se dožil úctyhodného věku, a proto jeho skon nemůže nikoho překvapit. Díky kterým rolím znáte tohoto švédského herce vy?

Zdroj článku: EW

Diskuze /3

Makavelina

Ať žije Ming! :(

9.3.2020 | 16:36:08
shootx

Myslim ze to tusil :)

9.3.2020 | 17:59:20
CoRnDuCK

Zemřel na moje narozeniny :/

13.3.2020 | 15:09:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás