Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Benjen Stark

Benjen Stark

Mladší bratr Eddarda Starka, který se stal členem Noční hlídky.

Sezóny 3
2011 - 2017

Benjen je nemladším synem Rickarda Starka, tudíž je mladším bratrem pána Zimohradu, Neda Starka. Jeho sourozenci Brandon Stark a Lyanna Stark byli zabiti při povstání Roberta Baratheona, proto se rozhodl stát členem Noční hlídky.

Díky svému působení na Zdi si vysloužil velké úznání, proto je na něj jeho synovec Jon Sníh náležitě upjatý a obdivuje jej. Kvůli své svaté přísaze také nemůže mít žádné potomky, ostatně jako každý strážce na Zdi.

Benjen Stark je…

první série (Hra o trůny)

Když král Robert Baratheon přijíždí na Zimohrad pro nového pobočníka krále, Benjen se rozhodne jej také přivítat, proto opouští Zeď a přijíždí domů. Zde podává Nedovi zprávu o dezertérovi. Prý to byl dobrý muž, ale každý dezertér si zaslouží smrt.

Jon Sníh jeho přítomnosti využívá a společně se domlouvají na své cestě na Zeď, aby se Jon mohl konečně přidat ke strážcům. Benjen mu v poslední chvíli domlouvá, že život strážce není lehký, Jon to ale odmítá. Při odjezdu se tedy odtrhují od Nedovy skupiny a pokračují na sever ke Zdi a to společně s Tyrionem Lannisterem.

Na Černém hradu Benjen oznamuje Jonovi, že se chystá za Zeď. Jon chce okamžitě odjet s ním, ale Benjen mu vysvětluje, že ještě není připraven. Po nějaké době se z oblasti za Zdí vrací pouze samotný kůň, ale Benjen a ani jeho skupina nikde nejsou. To nedá veliteli spát, a proto se rozhodne vydat za Zeď a zjistit, co se stalo s celou skupinou.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Daleko za Zdí se objeví Brandon Stark a Meera Reed, kteří prchají před nemrtvými. Když už jde do tuhého, tak je zachrání neznámý muž, ze kterého se později vyklube Benjen. Ten brzy odhaluje, co se s ním stalo – jeho průzkumná skupina byla přepadena a Benjen skončil s velmi vážným zraněním. Naštěstí ho ale nalezly děti lesa, kterého vyléčily. Udělaly z něj však napůl člověka a napůl bílého chodce, a proto se Benjen nemohl vrátit zpátky na Černý hrad – protože by mu to magická Zeď nedovolila.

Benjen vezme Brana a Meeru a jede s nimi ke Zdi. Kousek od ní se s nimi rozloučí a odejde zpátky do divočiny. Ještě před odchodem řekne Branovi, že ho čekají velké věci.

sedmá série (Vichry zimy)

Po záchraně Brana a Meery se Benjen vydal zpátky na sever, aby přežíval v těchto zamrzlých končinách. Po nějaké době však uviděl draky, kteří proletěli nad jeho hlavou, a proto se je rozhodl následovat, aby zjistil, proč sem přiletěli a kam letí.

Když Bejen dojel na místo, kam letěli, tak se nestačil divit. Na zamrzlém jezeře bojovala skupina odvážlivců s nemrtvými a mezi nimi byl i jeho synovec Jon. Benjen se rozhodl počkat, jak se celá situace vyvine. Když draci odletěli s muži, kteří tu bojovali, tak si všiml, že tu Jona nechali. Ten spadl do ledové vody, ale podařilo se mu přežít. Benjen se mu rozhodl pomoci, přijel za ním, věnoval mu svého koně a sám se postavil nemrtvým, aby dal Jonovi čas na útěk. Benjen však nemrtvým podlehl.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Bol super, škoda že nemal viac priestoru.

webmaster
12.11.2022 | 19:07:35
linhe

Skvělá postava a sympatický herec :). Mrzí mě, že se neobjevoval častěji a že neměl víc prostoru…

19.8.2021 | 7:48:55
petra444

je fajn

26.7.2018 | 9:44:09
mar.st

Hmm, zbytečná smrt…

19.8.2017 | 15:23:47
Germaister

Může dostat více prostoru , ale jinak dobrý že se tam aspon ukázal

22.7.2017 | 11:14:19
BixB

Hlavně v první sérii dost velký frajer! V šesté sérii už mi přišel pouze jako takový WOW efekt, coby doprovodná postava, nic víc…

24.9.2016 | 6:57:58
UnLuckyRickon

Dlouhou dobu tam neni, pak se objeví a pak odejde :D mám pocit, že ho už neuvidíme

9.8.2016 | 20:21:18
Trepy

Je fajn..

30.6.2016 | 17:58:21
Nikolperse

Potomkov mať môže, ale ženu nie. Ako raz povedal Sam, prísaha im nezakazuje mať deti.

31.5.2016 | 17:28:42
ObiSnow

Paráda že se vrátil :)

30.5.2016 | 16:22:51
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama