Game of Thrones (Hra o trůny) Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

Spolu se svým bratrem jediný potomek rodu Targaryenů. Matka draků, která se rozhodne dobýt Západozemí.

Sezóny 7
2011 - 2017


Daenerys Targaryen nazývaná někdy rovněž Daenerys za bouře zrozená je spolu se svým bratrem Viserysem posledním přeživším členem starobylého dračího rodu Targaryenů.

Daenerys Targaryen je dcerou Aeryse II., zvaného Šíleného krále, který vládl Sedmi královstvím před takzvanou Robertovou rebelií, na jejímž konci byl Šílený král zabit Jaimem Lannisterem a na Železný trůn Sedmi království dosedl Robert Baratheon.


Po sesazení jejího rodu z pozice vládců Západozemí uprchla Daenerys spolu se svým bratrem Viserysem do exilu na Východ. Právě tam nyní Viserys Targaryen hodlá uplatnit svůj dědický nárok na Železný trůn a vrátit se do Západozemí s početnou armádou khala Droga, mocného vládce tamního dothrackého lidu.

Daenerys Targaryen je…

  • dcerou Aeryse II. Targaryena (†) a Rhaelly Targaryen (†)
  • sestrou Rhaegara Targaryena (†) a Viseryse Targaryena
  • manželkou Droga
  • matkou Rhaega
  • tetou Rhaenys Targaryen (†) a Aegona Targaryena (†)
  • ve skutečnosti tetou i Jona Sněha
  • vnučkou Aegona V. Targaryena (†)
  • pravnučkou Maekara I. Targaryena (†) a Dyanny Dayne (†)
  • neteří Duncana Targaryena (†) a Daerona Targaryena (†)
  • praneteří Aeriona Targaryena (†) a Aemona Targaryena

první série (Hra o trůny)

Viserys plánuje provdat svou krásnou sestru Daenerys vůdci klanu Dothraki, khalovi Drogovi. Když se na ni Drogo přijede podívat, tak je velmi spokojen a uspořádá se svatba. Na svatbě Daenerys dostává mnoho darů a jedním z nich jsou i tři zkamenělá vejce draků. Po svatbě jede Daenerys se svým novým manželem na svatební lóže a je z něj velmi nešťastná.

Daenerys má několik zásadních problémů, se kterými se jen těžko vypořádává: neumí jazykem klanu Dothraki a bojí se svého manžela. Společnost jí dělá Jorah Mormont, který umí její jazyk, protože pochází ze Západozemí. Daenerys se ale nenechává odradit a díky svým služkám se učí jejich jazyku a také se učí, jak sexuálně uspokojit Droga.

Během jejich cesty začíná být Viserys nekontrolovatelný, protože o sobě neustále prohlašuje, že je králem Západozemí a myslí si, že mu Drogo nechce věnovat jeho armádu, což bylo v podmínkách sňatku. Jednou kvůli oblečení dokonce udeří Daenerys, ale ta mu to vrátí, protože už nyní není jen jeho sestra, ale je khaleesi (manželka khala).

Dany začíná Droga uspokojovat a ten ji začíná milovat. Daenerys zjistí, že čeká dítě, a proto ji Drogo ještě více chrání. Na počest svého nového dítěte musí Dany sníst srdce koně. Když to zvládne, tak se rozhodne pojmenovat svého syna Rhaego.

Viserys se nadále vzteká a přijde na jednu z hostin opilý a požaduje po Drogovi korunu Sedmi království. Drogo se svolení Daenerys vylévá na Viseryse roztavené zlato jako symbol zlaté koruny. Daenerys prohlásí, že kdyby byla ve Viserysovi ukryta dračí krev, tak by ho to nezabilo. Ví to, protože ji samotnou nemůže nic popálit.

Daenerys se rozhodne pokračovat v bratrově plánu, ale Drogo její požadavky odmítá. V jednom z měst je ale na Daenerys spáchán pokus o vraždu (zosnované králem Robertem Baratheonem a Varysem), a tak se rozčílený Drogo rozhodne, že se vydá do Sedmi království a celé to tam vybije za pokus zabít Daenerys.

Aby mohli přeplout Úzké moře, tak potřebují otroky, kteří postaví lodě. To se ale nelíbí Daenerys, a tak se snaží zastavit svého manžela. Drogo ji sice poslouchá, ale ztrácí morálku ve svém klanu.

Drogo po čase podlehne svým zraněním a umírá. Daenerys se rozhodne přivolat jednu z otrokyň – čarodějnici Mirri Maz Duur, která jej dokáže oživit. Musí ale zaplatit velkou cenu a to život svého syna. Když je kouzlo dokonáno, tak je Drogo sice živí, ale bez smyslů, a tak jej Daenerys zabíjí.

Skleslá Daenerys se rozhodne vést svůj klan, ale ten už je dávno rozpadlý a zůstalo jen pár věrných včetně Joraha Mormonta. Daenerys uspořádá rituál ohně, ze kterého když druhý den ráno vyjde, tak je nepopálená a má na sobě tři živé draky, kteří se vylíhli ze zkamenělých vajíček.

druhá série (Střet králů)

Daenerys se svými třemi draky a hrstkou svých věrných putuje pouští a nemohou stále nic najít. Dany se rozhodne využít své tři poslední koně. Vyšle tři zvědy do tří různých stran, aby zjistili, co je v okolí. Jen jeden zvěd se vrátí a to z města Qarth, které je ochotno přijmout Daenerys. Tam také ihned putují.

Po příjezdu jsou přivítáni radou starších. Daenerys ale pustí jedině v tom případě, že jim ukáže své draky. Daenerys to odmítá, a tak chce jít pryč. Daenerys naštěstí zachrání Xaro Xhoan Daxos, jeden z rady, který se pokrevně za Daenerys zaručí, a tak je Dany vpuštěna do města.

Xaro se o Daenerys musí starat, a tak jsou všichni Xarovými hosty. Daenerys se poté účastní hostiny, kde jsou jí představeni všichni členové rady a také jejich umění. Daenerys se rozhodne přemluvit jednoho z rady, aby jí dal své lodě, čímž by se dostala do Západozemí. To se jí ale nepovede.

Xaro začne Dany přemlouvat, aby si jej vzala za muže, čímž by získala celé jeho jmění a měla by dost na zaplacení lodí a armády. Daenerys to prozatím odmítá. Když se poté vrací zpátky domů, tak jsou překvapeni pobitými strážemi. To ale není vše, protože Daenerys zjišťuje, že jí byli odcizeni všichni draci.

Dany začíná zuřit a jde za radou pro vysvětlení. Zde zjišťuje, že jí je odcizil Pyat Pree, kouzelník, který je umístil do Domu Neumírajících. Jorah v tomhle cítí past, a proto se tam s Daenerys vydává. Když dojdou na místo, tak ale vidí jen věž, která nemá žádný vstup. Daenerys se rozhodne celou věž obejít a během toho se ztratí z Jorahova dohledu. Daenerys se záhadným způsobem dostala dovnitř, ale Jorah netuší jak.

Daenerys začíná prozkoumávat vnitřek Domu Neumírajících, najednou se objeví v síni s Železným trůnem, pak za Zdí a poté se objeví u Droga ve stanu. S ním se rozhodne zůstat, ale uvědomí si, že je to jen iluze, a tak od něj a od svého nenarozeného syna odchází.

Přichází do místnosti, kde jsou její draci. Najednou se tam ale objeví Pyat a připoutá ji. Daenerys už ale dávno draky naučila chrlit oheň, a tak jim rozkáže, ať zabijí Pyata. Ten shoří v plamenech a Daenerys má zpátky své draky. Ihned se vydává za Xarem, ale vidí, jak ten spí s jednou z jejích služek. Tak se mu pomstí tím, že jej zavře do jeho trezoru. Poté z jeho bohatství mají dostatek na zaplacení lodí.

třetí série (první část Bouře mečů)

Loď Daenerys dorazí do Astaporu, kde je otrokář, který vlastní armádu Neposkvrněných. Draci už jsou celkem velcí, ale Daenerys to stále nestačí. V Astaporu jdou za majitelem Neposkvrněných Kraznysem mo Naklozem, který mluví valyrijštinou, čemuž Dany nerozumí, a tak jí to překládá Kraznysova otrokyně Missandei.

Dany požaduje všech 8 000 Neposkvrně­ných, a tak dostává pár dní na rozmyšlenou. Když se vrací ke své lodi, tak je napadena čarodějkou. Zachraňuje ji až cizinec, kterým je starý známý Barristan Selmy. Díky tomu, že ji zachránil, si ho Dany najala jako svého osobního strážce.

Dany přijde znovu za Kraznysem a nabízí mu jednoho ze svých draků za armádu Neposkvrněných a jeho otrokyni Missandei. Kraznys to přijímá, a tak je další den vše připraveno k výměně. Daenerys dává Kraznysovi draka a ona si bere žezlo, kterým se ovládají Neposkvrnění.

Dany najednou na všechny Neposkvrněné začne volat plynulou valirijštinou, což překvapí všechny. Valirijština je totiž rodný jazyk jejího rodu, takže celou dobu rozuměla všemu, jak jí Kraznys sprostě nadával. Dany rozkáže drakovi, ať zabije Kraznyse a poté všichni její Neposkvrnění zabíjí své mistry. Dany ale nechce vládnout otrokům, ale svobodným lidem, a tak jim to dává najevo. Všichni Neposkvrnění jsou nyní svobodní a rozhodli se sloužit Daenerys.

Dalším cílem je město Yunkai. Zde nastává problém se skupinou Druhých synů, kteří by bránili toto město. Dany si prvně pozve představitele Moudrých pánů z Yunkaie, který ale odmítne přistoupit na její podmínky. Dále si pozve tři velitele Druhých synů. Ti také nechtějí spolupracovat.

Toho večera se ale jeden z nich objeví ve stanu Daenerys, protože ji měl zabít. Jedná se o Daaria Naharise, který se ale do Dany zakoukal, a tak zradil svůj lid, zabil ostatní velitele a přišel k Daenerys, aby jí sloužil.

Druhý den plánují všichni útok na Yunkai. Daario navrhne, ať on, Jorah Mormont a Šedý červ projdou v noci do města zadní bránou. Tak vyřadí stráže a obrana města bude oslabena. Jak řekl, tak se i stalo. Po bitce se všichni vracejí zpět za Daenerys a město Yunkai je její. Ta předstupuje před své nové lidi a oznamuje jim, že již nyní nejsou otroky, ale svobodnými lidmi.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Daenerys si poprvé uvědomuje, že nemůže plně kontrolovat své draky – jsou už velcí a dělají příliš povyku. Se svou armádou Neposkvrněných pokračuje do města Meereen. Cestou naráží na značky, na kterých jsou pověšeny malé děti, což Daenerys velmi zhnusí.

Daario čím dál víc bojuje o Daeneryino srdce. Před cestou do Meereenu uspořádal soutěž s Šedým červem o to, kdo bude moci být celou cestu po jejím boku. Během cesty dává Daenerys kytici, ale ta ji zrovna nadšeně nepřijímá. Nejvíce si vyslouží její pozornost u bran Meereenu – o dobytí města má rozhodnout souboj muže proti muži, a tak je vybrán Daario, který svého protivníka jasně a bez potíží poráží. Když vydá Daenerys rozkaz k palbě katapultů, tak místo obrovských balvanů do města padají rozbité okovy jako znamení, že všechny otroky osvobozuje.

Daenerys, díky tajnému proniknutí Šedého červa do města, získává celý Meereen. Usídlí se v nejvyšší pyramidě, kde vede rozhovory se svými rádci o dalším postupu. Nechce zaútočit na Západozemí, protože si nedokáže ani udržet dobytá území, proto se prvně bude soustředit na svou říši.

Po celou dobu svého pobytu přijímá svůj lid v pyramidě a vyslýchá prosbu každého člověka. Některé příběhy jsou smutné, jiné zase veselé. Jednoho večera přijde Daenerys do svých komnat a nachytá Daaria, který se tam potají dostal. Konečně se Daariovi povede získat Daenerys, alespoň na jednu noc. Když druhý den ráno přijde za Daenerys Jorah, tak z toho není dvakrát nadšený.

Ser Barristan Selmy zjistí, že Jorah kdysi dávno špehoval Daenerys pro Královo přístaviště. Když se to Daenerys dozví, tak si Joraha předvolá a chce slyšet pravdu. Jorah se přizná, že to dělal, ale už to pro ně nedělá, protože se do Daenerys zamiloval. Ji to nezajímá a řekne mu, ať odjede z města.

Během doby, kdy Daenerys strávila svůj čas v pyramidě poslouchající prosby lidu, zjistila, že její draci si dělají, co chtějí a zabíjejí nevinné lidi. Daenerys už to nevydrží a zavře své draky do útrob pyramidy, aby už nepáchali takové škody.

pátá série (Hostina pro vrány)

Daenerys se pomalu hroutí její plán. V ulicích Meereenu řádí Synové harpyje a obyvatelé požadují znovuotevření bojových jam, o kterých Daenerys nechce ani slyšet. Alespoň v jejím osobním životě se jí daří, protože si stále užívá s Daariem.

Drogon je stále někde pryč, proto jde Dany navštívit své dva zbývající draky, kteří jsou uzavřeni v útrobách pyramidy. Kromě toho ji trápí další věc – Mossador, jeden ze svobodných otroků, chce, aby byl zajatý Syn harpyje, kterého Daario polapil, zabit. Ostatní mu však oponují a říkají, že by měl mít spravedlivý soud. Mossador se proto rozhodne celou situaci vyřešit po svém a Syna harpyje zabije. Daenerys ho odsoudí a na veřejnosti vydá rozkaz k jeho popravě, což pobouří celé obyvatelstvo.

Hizdahr zo Loraq přichází za Daenerys a opět ji prosí o znovuotevření bojových jam, aby si tak získala přízeň svého lidu. Brzy poté je zdrcena smrtí svého poradce Barristana Selmyho, který padl rukou Synů harpyje. Dany to už nevydrží, vezme Hizdahra spolu s ostatními šlechtici ke svým drakům a poté je zavře do kobek. O několik dní později se vydá za Hizdahrem a oznámí mu, že si ho vezme za muže a znovuotevře bojové jámy.

Daenerys jezdí se svým snoubencem po okolí a sleduje boje v arénách. Dany tím nadále opovrhuje, ale Hizdahr jí stále říká, že tímto znovuotevřením si získala oblibu svého lidu. V jedné bojové aréně ji překvapí velmi zkušený bojovník, který později odhalí svou identitu. Dany se tak opět setkává s Jorahem Mormontem, který jí dovedl Tyriona Lannistera.

Tyrion a Daenerys spolu diskutují a Dany se snaží zjistit, za jakým účelem Tyrion připlul do Východních zemí. Tyrion jí oznámí, co v Králově přístavišti napáchal a poté chce vstoupit do jejích služeb. Dany ho později přijímá.

Když se konají boje ve velké bojové jámě, ve které bojuje i Jorah Mormont, kterým Daenerys stále opovrhuje, tak celé boje překazí Synové harpyje, kteří chtějí zabít Daenerys. Při útěku je zabit její snoubenec a všichni přeživší se shromáždí uprostřed arény. V tom jako na zavolanou přiletí dlouho ztracený Drogon, na kterém Daenerys odletí.

Po odletu Daenerys zjišťuje, že s ní Drogon odletěl někam daleko. Drogon už nechce nikam letět, proto jde Daenerys po svých a narazí na obrovsky početnou skupinu Dothraků, která ji obklíčí.

šestá série (Tanec s draky)

Jak se dalo čekat, Daenerys se stala otrokem Dothraků, kteří ji převážejí za khalem Morem. Když ji khal Moro poprvé vidí, tak si ihned usmyslí, že si s ní užije. Dany mu však začne říkat, že je Matkou draků a vdovou po khalu Drogovi. Když to Moro uslyší, tak ihned změní své plány. Vyspat se s vdovou po khalovi je špatná věc, a proto se rozhodne, že ji odveze do Vaes Dothrak, kde ji přidá k ostatním vdovám.

Když se Dany setkává s vdovami, tak jim říká, že k nim nepatří, protože je mocnou ženou. Ostatní vdovy to jen ignorují, protože si uvědomují, že to stejné kdysi říkaly i ony. Dany to však myslí vážně a rozhodne se to všem ukázat.

Jorah Mormont a Daario Naharis celou dobu hledali Daenerys a konečně se jim povedlo ji najít. Když se tajně dostanou do města a najdou Daenerys, tak ta je pošle pryč, protože má svůj vlastní plán.

Zanedlouho se koná velký sraz khalů, kam je Dany předvedena. Jednotliví khalové si z ní utahují a říkají jí, co s ní mají v plánu dělat. Na tomto setkání jsou všichni současní khalové, čehož si Dany všimne a rozhodne se toho využít. Khalům představí svůj plán – všichni se jí podrobí a poplují s ní do Západozemí. Khalové se jí hned vysmějí, a proto je Daenerys všechny zabije. Ve velkém stanu převrhne podstavce s ohněm, čemuž khalové podlehnou. Když všichni Dothrakové vidí, že velký stan hoří, tak se běží podívat, co se děje. Daenerys jako jediná vyjde ze stanu, čímž všem ukáže svou sílu. Když to všichni vidí, tak před ní poklekají.

Celá armáda Dothraků se vydává s Daenerys do Meereenu. Cestou Dany vycítí, že se kousek od nich nachází Drogon, a proto jede napřed, osedlá si ho a během toho, co na něm sedí, se ptá všech Dothraků, zda ji budou následovat.

Daenerys se do Meereenu dostává pozdě. Město je pod útokem otrokářů, a proto se hned vyptává Tyriona, co provedl. Ten však město vedl k lepším zítřkům, ale otrokáři s ním bohužel nehodlali spolupracovat. Když Daenerys slyší, co říká, tak je spokojena s tím, jakou práci dovedl.

Druhého dne ráno se Dany setkává s představiteli otrokářů. Celá debata trvá jen chvíli a hned poté odlétá pryč a ničí flotily otrokářů. Po bitvě se setkává s Theonem Greyjoyem a Yarou Greyjoy. Ti jí říkají, že s ní přišli uzavřít spojenectví, na které jim Daenerys nakonec kývne.

Dany si uvědomuje, že jsou před ní poslední dny, které stráví v Meereenu. Nejprve oznámí Daariovi, že musí zůstat v Meereenu a že se s ní nesmí plavit do Západozemí. Během toho si Dany uvědomí, že Daaria nikdy nemilovala. Poté jde za Tyrionem, kterého jmenuje svým pobočníkem. Brzy poté se konečně po dlouhé době plaví do Západozemí, které plánuje dobýt. Má na své straně jak armádu Dothraků, tak i draky a rody Greyjoyů, Martellů a Tyrellů.

sedmá série (Vichry zimy)

Když se Daenerys vrací do Západozemí, tak si jako své nové sídlo vybere Dračí kámen, ostrov, na kterém kdysi dávno sídlil i její předek Aegon Dobyvatel. Tato stará pevnost, která byla po generace v držení Targaryenů, byla její jedinou volbou. Po připlutí a seznámení se s novým trůnem pověří své spojence, aby zahájili přípravy na dobývání.

Část spojenců je přesvědčena o tom, že by všichni měli napadnou Královo přístaviště, aby had přišel o svou hlavu. Proti zásadně stojí Tyrion, který navrhuje, aby při dobývání nebylo zmařeno příliš velké množství lidských životů. Dany ho poslouchá, a proto Greyjoye pošle společně s Ellarií Písek do Dorne, zatímco Olenna se vydá do Vysoké zahrady. Na konci porady se ještě baví s Olennou, která ji upozorňuje, aby nedávala na slova mužů.

Dany se brzy dozví, že lodě rodu Greyjoyů byly přepadeny, kvůli čemuž přišla o část svých spojenců. Během toho však za ní připlul Jon Sníh, nový král Severu, který jí nabídl své spojenectví výměnou za dračí sklo, kterého se na Dračím kameni nachází mraky. Dany mu těžbu nejprve nechce povolit, ale nakonec si to díky Tyrionovi rozmyslí. Nadále ho však má na Dračím kameni jako svého zajatce, protože před ní odmítá pokleknout.

Zanedlouho jí Tyrion představí svůj plán, a proto Neposkvrněné pošle na Casterlyovu skálu, aby ji dobyli. To Tyrionovi nakonec vyjde, ale během toho ztratí Vysokou zahradu, kterou mezitím napadl Jaime Lannister. Daenerys je naštvaná, že ve válce prohrává, a proto nasedá na svého draka a letí porazit lannisterskou armádu.

V bitvě má proti Jaimemu jasnou převahu, ale šíp vystřelený z balisty ublíží Drogonovi natolik, že společně s Daenerys spadne na zem. Ta se mu snaží pomoci, ale v tu chvíli se ji pokusí Jaime zabít. Nepovede se mu to však, protože ho zastaví Drogonův oheň, který ho ale díky Bronnově zásahu nesežehne.

Po bitvě se snaží na svou stranu získal vazaly a vojáky Lannisterů, někteří jí však odporují, a proto je usmrcuje. Když se poté vrátí na Dračí kámen, tak ji Jon prosí, aby ho pustila pryč. Dany ho má stále jako svého zajatce, tedy do doby, kdy Tyrion navrhne spojenectví mezi Cersei a dračí královnou. Toho by mohli dosáhnout díky nemrtvému, kterého by Jon přivedl z oblasti za Zdí do Králova přístaviště. Dany v tom uvidí potenciál, a proto Jona pošle za Zeď.

Výprava za Zeď nejde podle plánu, a proto Jon požádá skrze havrana Dany o pomoc. Ta za ním letí společně se svými draky. Jonovy společníky se jí sice podaří zachránit, ale během bitvy ji Noční král připraví o draka Viseriona. Zároveň ztratí i Jona, který za Zdí zůstal.

Dany na Jona čeká na Východní hlídce a ten se nakonec skutečně vrátí. Na lodi plující do Králova přístaviště jí během dojemného rozhovoru řekne, že ji uzná za svou královnu. Dany je z jeho rozhodnutí potěšena. Společně pak čelí Cersei, která jim kývne na spojenectví pouze v případě, když před ní bastardí král ze Severu poklekne. Jon to však nemůže udělat, protože přišlíbil svou věrnost Daenerys, a proto Cersei nehodlá souhlasit s nabídkou spojenectví.

O svém umu ji však zanedlouho přesvědčí její pobočník, který Cersei přemluví ke spolupráci. Dany a Jon proto plují na sever, aby se postavili nemrtvým. Během toho za ní Jon přijde do kajuty, kde se s ní vyspí. Dany však neví, že Jon je ve skutečnosti její synovec.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
unikátní Nick1

Za mě nejlepší postava. Nejvíce by si zasloužila železný trůn. Jednak za následnictví, jako dcera posledního krále z rodu Targaryenu. Dále sama se dokázala vypracovat z ničeho. Navíc má dobré srdce a pak taky není unáhlená a mnohdy dá i na rady rádců, nechá si poradit, ale na druhou stranu nebojí se ani rozhodnout sama za sebe. Nicméně obávám se, že ani ona železný trůn nezíská.

26.11.2018 | 16:16:43
Uzasna

neskutečně přeceňovaná postava.

překladatel
20.11.2018 | 21:44:21
WolverineCzE

v 1.serii dobra postava od 4.serié nejhorši postava

3.11.2018 | 11:44:43
StydiaShipper

Hezká a dobře zahraná, ale nikdy mě moc neoslovila

20.9.2018 | 21:28:24
Lord Okakek

Vždycky jsem ji měl rád, pak se mi nějak zhnusila tím že jsem narazil na lidi co ji neměli rádi. Jinak je super, dávám v 100% (skrytých 95%)

16.8.2018 | 20:39:52
BottleOfWater

Někdy mě pěkně štve, zvlášť v posledních sériích, ale zas na druhou stranu by to asi byla dobrá královna.

překladatel
7.8.2018 | 21:18:16
Zira

Je to pro mě nejoblíbenější postava ze seriálu. Mám ráda Game of Thrones obecně, ale Targaryenská královna s dráčky tomu dodává ten správný říz. Navíc jí hraje famózní herečka. Nemám, co bych dodala

webmaster
24.7.2018 | 1:59:29
Doctor Baelish

Takový trapný moralista

15.6.2018 | 19:32:58
RobzzDaBitch

my queenie! ❤❤❤❤❤ Dany je jedny z mých největších girl crush. A Em je láska prostě!

13.6.2018 | 18:52:39
Froldini

Nej!

21.5.2018 | 22:49:21

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Soutěžte o knihu 200 nejlepších seriálů všech dob

Mějte ve své knihovně přehled těch nejlepších seriálových skvostů. Tři z vás mají šanci vyhrát knihu 200 nejlepších seriálů všech dob. Zapoj se do soutěže i ty.

Reklama

Osmá série

21 teorií, ke kterým v poslední sérii pravděpodobně dojde

21 teorií, ke kterým v poslední sérii pravděpodobně dojde

Určitě jste již přemýšleli nad tím, co všechno se v osmé řadě seriálu Game of Thrones stane. Jeden fanoušek sepsal své teorie, které nezní vůbec šíleně. Však se o tom přesvědčte sami.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK