Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Euron Greyjoy

Euron Greyjoy

Pirát, který si přijde pro Slaný trůn.

Sezóny 3
2016 - 2019

Euron Greyjoy je mladším bratrem Balona Greyjoy, který nyní stojí v čele rodu Greyjoyů a Železných ostrovů. Během povstání Greyjoyů vedl odvážný útok na Lannisport, díky čemuž zničil velkou část flotily Tywina Lannistera.

Aktuálně je pirátem, který procestoval mnoho končin. Ve Východních zemích si všiml, že Daenerys Targaryen potřebuje lodě na cestu do Západozemí, proto se vrátil na Železné ostrovy, aby jí je věnoval.

Euron je bystrý a mazaný. Má svůj plán, kterého se hodlá držet. I kdyby mu měl stát v cestě člen rodiny, tak se ho nepustí.

Euron Greyjoy je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Euron se vrací na Železné ostrovy a ihned se postaví do cesty svému bratrovi Balonovi, kterému začne tvrdit, že na Železných ostrovech je potřeba nového krále. Balon mu odporuje, proto se pustí do souboje, během kterého Euron shodí Balona z mostu, čímž ho zabije.

Euron se objevuje na královolbě, kde vznáší svůj nárok na Slaný trůn. Jeho jedinou konkurentkou je jeho neteř Yara, která však proti němu nemá šanci. Během svého proslovu tu Euron odhaluje svůj plán. Hodlá vybudovat flotily, které věnuje Daenerys Targaryen, vezme si ji za ženu a stane se právoplatným králem osamocených Železných ostrovů. To všechny ohromí, proto ho zvolí za krále.

Během přijímání však Železné ostrovy opustili Yara a Theon, kteří zároveň ukradli všechny lodě. Euron dává povel na stavbu novým lodí, díky kterým je doženou a zabijí.

sedmá série (Vichry zimy)

Euron zjistí, že se Cersei stala novou královnou Sedmi království, a proto ji navštíví, aby jí nabídl své služby. Výměnou za svou pomoc chce, aby se stala jeho ženou. Sám Euron ale ví, že každá žena má ráda dárky, a proto se rozhodne jí nejprve nějaký donést, než mu na jeho žádost odpoví.

Se svou flotilou se vyplaví na Úzké moře, kde přepadne lodě rodu Greyjoyů a Martellů. Hravě své nepřátele porazí a podaří se mu zajmout Ellarii Písek, Tyene Písek a svou neteř Yaru. Do Králova přístaviště se proto vrátí jako hrdina, protože ho místní lidé tak oslavují. Cersei je z jeho daru nadšena, ale odmítne si ho vzít, tedy dokud neskončí válka. Euron je s její odpovědí spokojen, a proto to dává jasně najevo.

Když se koná jednání v Dračím doupěti, tak u toho nechybí ani Euron, který se ihned posmívá jak Theonovi, tak i Tyrionovi. Poté ho vyděsí oživlá mrtvola, kterou sem Jon Sníh dovezl kvůli uzavření spojenectví. Když zjistí, že tito nemrtví neumí plavat, tak se sbalí a vrátí se na Železné ostrovy.

osmá série (Sen o jaru)

Euron se ve skutečnosti vydal pro Zlatou společnost, kterou přivezl Cersei do Králova přístaviště. Ta byla sice potěšena tím, co dokázal, nicméně Euron od ní čekal mnohem větší vděk, a proto jí řekl, že se jí chce zmocnit v posteli. Cersei nemá na výběr a vyspí se s ní, přičemž Euron jí řekne, že doufá, že se jim narodí společné dítě.

Následně Euron splnil další královnin příkaz – poctivě s Qyburnem připravoval balisty, které umístil na své lodě. Následně s nimi doplul k Dračímu kameni, kde přepadl armádu, která sem směřovala. Konkrétně se Euronovi podařilo usmrtit draka Rhaegala, díky čemuž zbýval dračí královně už jen jeden drak.

Po návratu do Králova přístaviště Euron informoval Cersei o svém skutku a dovezl jí Missandei, kterou se mu podařilo zajmout. Cersei mu na oplátku poví, že s ním čeká dítě, i když ho ve skutečnosti čeká s Jaimem Lannisterem. Euron tomu uvěří a je ještě připravenější na nadcházející bitvu, protože má za co bojovat.

Když vypukne bitva o Královo přístaviště, tak se Euron snaží sestřelit dračí královnu, ale nedaří se mu to. Následně se dostane k tajnému vstupu do Rudé bašty, kde narazí na Jaimeho. Oba se pustí do vzájemného souboje, ze kterého nakonec vzejde jako vítěz Jaime. Když však Jaime odchází, tak na něho Euron křičí, že bude pamatován jako muž, který ho zabil, protože se mu Jaimeho podařilo zranit. Jaime však nebyl zraněn tak vážně jako Euron, a proto nakonec ten umírá jako první.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
QueenintheNorth

Asi nejlepší Greyjoy :D

18.3.2018 | 9:41:58
WindomEarle

bude kraken :)

25.7.2017 | 21:51:39
Wolfinator1

Po bitvě s07e02 jasně šílenej zabiják roku, ten jeho nástup do bitvy byl neuvěřitelnej , jako by se na vás hrnul Satanáš :D

24.7.2017 | 23:15:25
BixB

Zatím se záporák jeden moc neukázal. Tak snad v dílech budoucích. :)

1.10.2016 | 11:25:39
Ladme

V knihách je mnohem lepší, ale stejně mu fandím i tady.

17.7.2016 | 11:12:08
Alethea

Hodně dlouho mě nikdo neviděl, ale máte mě tady a chci být vaším králem. Nevím co si o něm myslet, snad je trošku blázen, ale jsem zvědavá na jeho osud, podle mě je až moc ambiciózní a to by se mu mohlo vymstít.

9.7.2016 | 20:04:31
komcus

Uvidíme, jestli se ještě objeví.

čestný člen redakce
9.7.2016 | 12:29:41
Copysan

Mě celkově královolba v knihách dost obtěžovala a sem rád že v seriálu to tak nepropírali, ale Euronova tichá flotila má něco do sebe a ještě by se mohl stát dost důležitou postavou, no necháme se překvapit.

Taky mě teď napadlo, přes všechny draky, lodě a Dothraky který Daenerys má, kdyby se proti ní postavila železná flotila na moři, nemuselo by to pro ní dopadnout dobře. S Dothrakama na lodích by nebyl problém a draci?

Záleží jestli bude mít ten roh zmiňovaný v knihách nebo ne, na ten by sice teoreticky mohla zatroubit bez újmy jen Dany, ale i tak by to mohlo mít dopad

6.7.2016 | 9:24:08
Trepy

Knížku jsem ještě nečetl, ale jsem si na 100% jist, že bych ho tam měl radši…

5.7.2016 | 12:35:34
dfx

Nechce sa nahodou stat pravoplatnym kralom Westerosu na Zeleznom trone s Daenerys ako kralovnou?

5.7.2016 | 8:51:00
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama