Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Aemon Targaryen

Aemon Targaryen

Nejstarší, slepý člen rodu Targaryenů, který upadl v zapomnění.

Sezóny 4
2011 - 2015

Nejstarší žijící člen rodu Targaryenů a zároveň nejstarší člověk v Sedmi královstvích. V mladém věku se rozhodl opustit svůj rod a připojil se k mistrům Černého hradu na Zdi. Tím, že se vzdal svého rodu, upadl do zapomnění a příliš se o něm nevědělo.

I přes svůj věk, což je právě neuvěřitelných 102 let, je velice moudrý a stále se má k životu. Bohužel během svého života oslepl, není přesně známo kdy se to stalo, ale když proběhlo povstání Roberta Baratheona, tak už byl slepý.

Aemon Targaryen je…

  • synem Maekara I. Targaryena (†) a Dyanny Dayne (†)
  • bratrem Aeriona Targaryena (†) a Aegona V. Targaryena (†)
  • strýcem Duncana Targaryena (†), Aeryse II. Targaryena (†) a Rhaelly Targaryen (†)
  • prastrýcem Rhaegara Targaryena (†), Viseryse Targaryena a Daenerys Targaryen
  • praprastrýcem Rhaenys Targaryen (†), Aegona Targaryena (†) a Rhaega
  • ve skutečnosti praprastrýcem i Jona Sněha

první série (Hra o trůny)

Aemon se poprvé objevuje na Černém hradu, kde se setkává s Jonem Sněhem a Tyrionem Lannisterem. Právě Tyrionovi oznamuje, že bude potřeba více rekrutů, protože se blíží velká zima. Na jeho zvěsti reaguje Jeor Mormont tím, že posílá průzkumnou patronu za Zeď v čele s Benjenem Starkem. Při rozřazování povinností nových rekrutů dostane Aemon jako svého majordoma Sama Tarlyho.

Po zatčení Eddarda Starka si Aemon k sobě volá Jona, aby mu pomohl s pracemi. Když Jon právě krmí vrány, Aemon se s ním baví o povinnostech strážců a také o jeho otci. Poté, když je na něj Jon naštvaný, mu odhaluje své těžké rozhodnutí, které kdysi udělal, a svou pravou tvář, když mu říká své jméno. Po odjezdu strážců za Zeď Aemon zůstává na Černém hradu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Samwell Tarly se vrátí na Černý hrad a ihned si to s Fialkou namíří k mistru Aemonovi. Ten není nadšen příchodem ženy mezi bratry Noční hlídky. Aemon se začne vyptávat, kdo Fialka je, a když zjistí, že má syna, tak obviní Sama z toho, že složil přísahu, kterou porušil. Sam se ale brání tím, že to není jeho dítě.

Mistr Aemon povolí Fialce zůstat na Černém hradu, aby byla v bezpečí. Sam mu poté říká, že se vrátili bílí chodci, a tak se Aemon o tom rozhodne informovat všechny panovníky Západozemí. Aemon začne diktovat a Sam píše. Poté má s tímto vzkazem vyslat všechny havrany, které mají na hradě.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Mistr Aemon je v radě, která soudí Jona Sněha. Všichni by jej nejraději vyhnali, ale jediný Aemon věří tomu, co Jon říká, proto ho nechají být.

Chlapec Olly přichází na Černý hrad a říká, že jeho vesnice byla napaden divokými. Bratři Noční hlídky jim to chtějí oplatit, ale mistr Aemon říká, že nikdo nepůjde, protože je důležité, aby byli na Černém hradu a bránili jej.

Během bitvy o Černý hrad je Aemon v bezpečí v útrobách hradu a do boje pochopitelně nezasahuje. Bitvu vyhrají bratři Noční hlídky a zajmou Tormunda, o kterého se Aemon stará. Poté pronese slavností slova a zapálí se všichni mrtví bratři, kteří během bitvy padli.

pátá série (Hostina pro vrány)

Mistr Aemon se účastní volby 998. lorda velitele Noční hlídky. Volba skončí nerozhodně, protože jak Alliser Thorne, tak i Jon Sníh získají stejný počet hlasů. Aemon však ještě nehlasoval, proto dá svým hlasem rozhodne. Díky němu se tak Jon stává novým lordem velitelem.

Na dalších schůzích Noční hlídky se Aemon nevyskytuje, protože je čím dál více nemocný. Jeho pokoj pravidelně navštěvují Sam a Fialka, kteří si všimnou, že je to s ním čím dál horší. Jednoho dne Aemon požádá Fialku o to, aby mu ukázala malého Sama. Když ho Aemon vidí, tak vzpomíná na svého mladšího bratra Aegona. Brzy poté Aemon umírá.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Výborná a milá postava.

webmaster
20.9.2022 | 19:49:11
Germaister

Hodnej Děda … :) Eggu , Eggu jsi to ty ?

22.7.2017 | 11:17:17
BixB

Dnes umřel herec Peter Vaughan, představitel Mistra Aemona. „And now his watch has ended…“

6.12.2016 | 15:17:48
UnLuckyRickon

Byl skvělý.

10.8.2016 | 11:11:17
Trepy

proč nemá 100%

3.7.2016 | 2:26:10
wrong

Kto by ho nemal rád :-)

26.5.2016 | 22:26:40
Socirel

Takový hodný dědeček.

24.5.2016 | 9:26:25
rockysiburger

Chybí mi :-)

19.5.2016 | 15:06:17
StrejdaCZ

Jsem rád, že měl v seriálu důstojnější smrt a pohřeb, než v knize :)

7.7.2015 | 23:46:54
Khardoom

85% (Egg… I dreamed, that i was old.. ) Jsem rád jak to v seriálu udělali

5.7.2015 | 17:35:37
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama