Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Lyanna Stark

Lyanna Stark

Sestra Neda Starka a skutečná matka Jona Sněha.

Sezóny 2
2016 - 2017

Lyanna se narodila do severského rodu Starků, kde byla vychovávána podle tamních tradic. Je třetím potomkem tehdejšího lorda Rickarda, přičemž jeho jedinou dcerou. Původně si měla vzít za muže Roberta Baratheona, který ji hluboce miloval, nicméně Lyanna si ho nechtěla vzít.

Osudovou chvílí v jejím životě se stal turnaj v Harrenově, kde byla i ona. Princ Rhaegar Targaryen ji tu totiž korunoval královnou lásky a krásy, a to místo své manželky, což způsobilo poměrně velký poprask. Rok poté se Lyanna zničehonic vypařila, přičemž rok poté zemřela na Věži radosti.

Lyanna Stark je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Skrze pohledy do minulosti, kterou navštěvovali Brandon Stark a Tříoká vrána, jsme se mimo jiné mohli podívat i na události, ke kterým došlo během Robertovy rebelie na Věži radosti, kam byla Lyanna údajně unesena princem Rhaegarem. Její bratr Ned ji tu tehdy skutečně našel, nicméně nebyla sama.

Když se Nedovi podařilo dostat do místnosti, ve kterém se Lyanna nacházela, tak zjistil, že Lyanna právě rodí. V tu chvíli se jí narodil chlapeček, kterého pojmenovala jako Aegon. Jednalo se o Rhaegarova syna, kterým byl ve skutečnosti dnešní Jon Sníh. Lyanna následně zemřela na následky porodu, přičemž Ned nikdy neřekl nikomu pravdu o Lyannině dítěti. Místo toho začal tvrdit, že Jon, jak ho nově pojmenoval, je jeho vlastním synem.

sedmá série (Vichry zimy)

Skrze Brana jsme opět nahlédli do minulosti, a to do chvíle, která předcházela pobytu Rhaegara a Lyanny na Věži radosti. Když tehdy Lyanna zničehonic zmizela, tak ve skutečnosti nebyla unesena. Zmizela dobrovolně, a to s mužem, do kterého se zamilovala.

Láska mezi Rhaegarem a Lyannou byla tak velká, že se Rhaegar rozhodl zrušit své současné manželství s Eliou, a místo toho si nově vzal samotnou Lyannu. Díky tomu Bran zjistil, že dítě, které se těmto dvěma narodilo, je právoplatným panovníkem Sedmi království. Rhaegar a Lyanna se vzali a o rok později se jim ve Věži radosti narodil syn Aegon, který byl později přejmenována na Jona.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
madcat

opavdu by mě zajímalo co se se jí honilo v hlavě když nechala všechny myslet že ji Rhaeghar unesl :D

21.6.2019 | 13:48:47
SaDiablo

„promise me, ned.“ –– „don't worry, nobody's gonna give a fuck about it.“ :D

20.6.2019 | 22:26:31

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama