Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Oberyn Martell

Oberyn Martell

Rudá zmije, princ z Dorne, mistr boje, dychtí po pomstě své sestry.

Sezóny 1
2014 - 2014

Princ Oberyn Martell pochází ze slavného rodu Martellů z Dorne. Je mladší bratrem svého slavnějšího bratra Dorana Martella a sestry Elii Martell. Přezdívá se mu Rudá zmije, díky jeho neobvyklé znalosti jedů, které používá pro souboje.

Oberyn je známý svým bojem a sexuálním apetitem. Se svou milenkou Ellarií Písek se mu povedly zplodit čtyři nemanželské dcery, které nesou označení Píseční hadi. Když nepočítáme Elllariiny děti, tak má Oberyn ještě další čtyři dcery.

Když byl malý, tak jel se svou sestrou Eliou do Casterlyovy skály, kde se těšil, až uvidím monstrum, které se narodilo rodu Lannisterů. Po zhlédnutí Tyriona Lannistera byl ale zklamaný, protože se jednalo jen o prosté dítě.

Studoval v Citadele, ale školu opustil. Jednu dobu byl členem Druhých synů. Nejvíce nenávidí rod Lannisterů a Gregora Cleganea, protože kvůli nim zemřela jeho sestra Elia.

Oberyn Martell je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

V Králově přístavišti se má brzy konat královská svatba a rod Martellů přijede zastupovat Oberyn Martell, i když každý čekal jeho staršího bratra Dorana. Oberyn nepřijede do města klasickým způsobem, ale už den předem a ihned jej stráví v místním nevěstinci se svou milenkou Ellariou. Za Oberynem přijde do nevěstince Tyrion Lannister, se kterým Oberyn diskutuje o tom, jak nenávidí Gregora Cleganea, který zabil jeho sestru.

Oberyn je na královské svatbě a je svědkem hrůzostrašné smrti krále Joffreyho Baratheona. Následující dny opět tráví v nevěstinci, kam ho přijde navštívit Tywin Lannister. Tyrion byl obviněn z otrávení krále Joffreyho, proto Tywin Oberyna žádá, aby byl u Tyrionova soudu jedním ze tří soudců.

Tyrionův soud se blíží a Oberyn tráví čas v zahradách Králova přístaviště psaním poezie. Zde jej navštíví Cersei Lannister, aby se ujistil, že je její dcera Myrcella Baratheon v Dorne v pořádku. Oberyn se stává dočasným členem Malé rady a účastní se jako soudce Tyrionova procesu. Výsledkem je boží soud, který Oberyna zaujme.

Božího soudu se má zúčastnit Gregor Clegane, proto Tyrion za sebe hledá vhodného zástupce. Po několika nepovedených pokusech se jím stane Oberyn, který se Tyrionovi sám nabídne. Za několik dní se koná souboj, kde se Oberyn předvádí divákům a ukazuje jim, jak to umí s kopím. Boj se vyvíjí příznivě pro Oberyna, který Horu mnohokrát probodne. Oberyn se ale dychtivě soustředí na pomstu a chce po Gregorovi, aby mu do očí řekl, že zabil jeho sestru. V tom se děj souboje obrátí – Gregor shodí Oberyna na zem a rozdrtí mu rukama lebku. Oberyn je mrtev a tím je Tyrion odsouzen k smrti.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Luciz

Skvělá postava, ale za prohru v souboji si mohl tak trochu sám.

15.6.2016 | 20:53:47
wendol

Jediný co se mi na tom buzíkovi líbilo, jak mu krásně puknul kokos.

6.6.2016 | 22:04:24
Blejzr

nejlepsi postava

27.5.2016 | 15:18:53
rockysiburger

pomi pomelo

24.5.2016 | 11:41:00
Socirel

Neměl váhat a mohl žít.

24.5.2016 | 9:48:04
Spiker

Největší bourák a archetyp pro GoT. Když někoho milujem, šup s nim dle HBO pryč.

14.5.2016 | 21:16:41
buldi

Ten tam měl vydržet déle,sympaták a borec

25.4.2016 | 18:44:36
scroller

škoda, škoda, škodaa :'c

3.4.2016 | 16:48:03
mikulasforet

borec, škoda že skapal rukou Hory :(

24.3.2016 | 15:58:58
Cabelkab

Moc velkej sympaťák, škoda ho. :(

18.3.2016 | 16:16:22

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama