Game of Thrones (Hra o trůny) Šedý červ

Šedý červ

Šedý červ

Eunuch, velitel Neposkvrněných, kapitán armády Daenerys Targaryen.

Sezóny 6
2013 - 2019

Šedý červ byl jako malý kluk odveden do armády Neposkvrněných, kteří vycvičují své bojovníky už od dětství, aby byla zajištěna jejich absolutní poslušnost. Každý člen Neposkvrněných poté dostal speciální jméno, v tomto případě Šedý červ.

Šedý červ nezná nic jiného než službu, protože jej nic jiného u Neposkvrněných nenaučili. Jako každý jejich člen, tak i on musel podstoupit kastraci. Tím došlo ke změně hormonů, což dokazuje i fakt, že Šedému červovi nerostou vůbec žádné vousy.


Původ Šedého červa musíme hledat na Letních ostrovech. Je to eunuch. U Neposkvrněných jej výborně vycvičili, takže velmi dobře ovládá bojová umění. I přes svou kamennou tvář je schopen citů.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Daenerys Targaryen získá velkou armádu Neposkvrněných, ale nehodlá se k nim chovat jako jejich předešlí páni. Tím, že se stala jejich majitelem, je osvobodila a Neposkvrnění se tak stali svobodným lidem.

Po osvobození tak velké armády si Daenerys přeje mluvit s velitelem Neposkvrněných, proto za ní přijde Šedý červ. Daenerys mu řekne, ať si všichni zvolí nová jména a nemají ta, která jim přidělili předešlí páni. Šedý červ říká, že si je nechají, protože nemohou být nikým jiným, není k tomu důvod.

Daenerys společně s Jorahem Mormontem a Šedým červem špehuje Druhé syny. Po získání této skupiny spolu vymyslí plán na dobytí města Yunkai. Plán je takový, že tři nejlepší bojovníci – Daario Naharis, Jorah a Šedý červ sami zaútočí v noci na stráže. Útok se povede a Daenerys získává město.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Šedý červ soupeří s Daariem o to, kdo bude moci být po boku Daenerys při jejich další cestě. Daenerys se to nelíbí, a tak jim soutěž zatrhne.

Daenerys dala za úkol své překladatelce Missandei, aby naučila Šedého červa mluvit jinak, než jeho rodným jazykem. Další den při jedné z koupelí Šedý červ špehuje nahou Missandei a poté se jí jde omluvit. Missandei to nevadilo, spíše mu řekne, že je ráda, že ji viděl nahou. Tím se Missandei s Šedým červem čím dál víc sbližuje.

Ukáže se, že Šedý červ už umí velmi dobře mluvit všeobecným jazykem. Následně je svědkem toho, jak Daenerys zavírá své tři draky, protože páchají mnoho škod.

pátá série (Hostina pro vrány)

Šedý červ přináší Daenerys zprávy o tom, že v místním nevěstinci byl zabit jeden z Neposkvrněných. Společně s Daariem pak pátrá po Synech harpyje a jednoho z nich se jim podaří najít. Mossador, jeden z členů Malé rady Daenerys, požaduje jeho okamžitou smrt, ale ostatní jsou pro spravedlivý soud. Mossador to však nevydrží a dotyčného Syna harpyje chladnokrevně usmrtí.

V ulicích Meereenu dojde k údajné vraždě. Když se Neposkvrnění objeví na místě, tak je přepadnou Synové harpyje. Strhne se bitka, ve které dojde ke spoustě smrtí. Jedním z padlých je Barristan Selmy, který přišel Neposkvrněným na pomoc. Šedý červ vyšel z boje velmi zraněn, proto byl upoután na lůžko, kde se o něj Missandei stará. Šedý červ je však tvrdohlavý a stále touží po tom stát po boku Daenerys. Missandei mu však říká, že se nejdřív musí vyléčit a poté ho i políbí.

šestá série (Tanec s draky)

Šedý červ je po boku Missandei, Tyriona Lannistera a Varyse v Meereenu, kde se stará o chod města. Fakticky město spravuje Tyrion, jehož způsoby se Šedému červovi vůbec nezamlouvají. Když se koná setkání s otrokáři, tak se to Šedému červovi nelíbí. Tyrion však díky své chytré mluvě dokáže s otrokáři vysmlouvat poměrně dobrou dohodu. Vše dělá kvůli tomu, aby se zbavil Synů harpyje, kteří pustoší celý Meereen.

Během dlouhých chvil se Tyrion vybavuje s Šedým červem a Missandei, které se snaží poznat. Zprvu oba dva moc nespolupracují, ale později už jsou jejich konverzace mnohem lepší a zábavnější. Vše však překazí nečekaný útok otrokářů. Do Meereenu se brzy vrátí Daenerys, která celé město zachrání. Dany nařídí, aby byl jeden ze tří otrokářů ušetřen, a proto Šedý červ zabíjí Razdala mo Eraza a Belicha Paenymiona a nechává žít Yezzana zo Qaggaza.

sedmá série (Vichry zimy)

Daenerys a všichni její spojenci se vyplaví na Dračím kameni, ostrově, který patřil Targaryenům po generace. Šedý červ sleduje, jak se Daenerys seznamuje se svým novým domovem, a poté je připraven na dobývání Západozemí.

Šedý červ dostane za úkol dovést armádu Neposkvrněných ke Casterlyově skále, kterou má za pomoci Tyrionovy speciální taktiky dobýt. Den před odplutím se setká s Missandei, které se nelíbí, že musí odejít, a proto se s ním vyspí. Šedý červ pak splní svůj úkol, dobude Casterlyovu skálu, ale uvědomí si, že šlo o poměrně lehkou bitvu.

Šedý červ zůstane se svou armádou na Casterylově skále a poté se přesune ke Královu přístaviště, kde má čekat, nikoliv útočit. V Králově přístavišti totiž probíhá důležité vyjednávání, na kterém je i Daenerys.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Řízkáč

When you don't have a dick, so you become one :D

28.7.2019 | 13:23:25
KaraSnowAllen

Tak ten mě pekelně sral v samotném finále. Škoda, že nechcíp on namísto

chudinky Missandei.

27.5.2019 | 10:35:21
WILLIAM_MOINSPIELD

Nu slabej Teal'c, ten aspon vedel jak používat svůj dick a byl zábavnější, o hodně..

1.10.2016 | 21:22:14
Trepy

Jak říká Socirel, celej Teal'c, ale moc se mě nezískal.

3.7.2016 | 1:57:06
Messpeerless

Nevím proč mi to tak přijde, ale někdy mi jeho postava přijde celkem vtipná, jinak průměrný.

26.6.2016 | 10:05:39
Adya

Takto som si ho nepredstavovala, aj ked sa chlapec snazi. Neviem preco, ale pride mi taky zzenstily.

20.6.2016 | 8:09:24
Socirel

Tak trochu mi připomína Teal'ca

24.5.2016 | 10:51:30
buldi

Ten nás ještě překvapí.

25.4.2016 | 18:33:33
Scathius

Spíš black worm? =D

9.3.2016 | 13:31:38
Venom81

tak to určitě ne strejdo

31.12.2015 | 16:45:44

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás