Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Selyse Florent

Selyse Florent

Oddaná manželka Stannise Baratheona, má silnou víru v Pána světla.

Sezóny 4
2012 - 2015

Selyse Florent je manželkou pána Dračího kamene Stannise Baratheona. Pochází z rodu Florentů, který sídlí na Rovině. Pro Stannise měla Selyse zajistit mužské potomky, což se jí nepovedlo, protože její první tři chlapci zemřeli. Jediné dítě, které přežilo, byla dcera Shireen.

Postavu Selyse Florent si zahrály dvě herečky. V druhé řadě ji v jedné epizodě ztvárnila herečka Sarah MacKeever, od třetí řady ji hraje Tara Fitzgerald.

Selyse Florent je…

  • dcerou Ryama Florenta (†)
  • sestrou Axella Florenta a Imryho Florenta
  • manželkou Stannise Baratheona
  • matkou Petyra Baratheona (†), Tommarda Baratheona (†), Edrica Baratheona (†) a Shireen Baratheon
  • tetou Gendryho
  • neteří Alestera Florent, Melary Crane a Rylene Florent
  • sestřenicí Melessy Florent

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Postava Selyse Florent se objevila již ve druhé řadě seriálu a to při scéně, kdy Stannis Baratheon přijímá nové náboženství Pána světla.

třetí série (první část Bouře mečů)

Po prohrané bitvě u Černovody se Stannis vrací domů a jde za svou manželkou. Selyse až příliš propadla novému náboženství a trvá na tom, aby se šli spolu ihned pomodlit k Pánovi světla.

Stannis se se Selyse baví a přizná se jí, že porušil manželský slib, když se vyspal s kněžkou Melisandrou. Selyse mu to ale ihned odpustí, protože v Melisandru velmi věří a ví, že by bez ní nedokázal porazit svého bratra Renlyho Baratheona. Stannis jde poté navštívit svou jedinou dceru Shireen, z čehož není Selyse dvakrát nadšená.

Selyse se stává posedlá a chce se nestále modlit k Pánovi světla. Není přesně jasné, co způsobilo její posedlost.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Melisandra se rozhodne upálit tři lidi za to, že nemají dostatečně velkou víru v Pána světla. Jedním z upálených je i Axell Florent, bratr královny Selyse. Během upalování Selyse ničeho nelituje a stojí si za tím, že je správně, že byli upáleni, protože neměli dostatečnou víru.

Selyse jde navštívit Melisandru, ta se zrovna koupe, proto chce Selyse odejít. Melisandra ji zastaví a pozve ji k sobě i tak. Spolu se baví o lektvarech a budoucích Stannisových plánech. Melisandra jí řekne, že ji bude Stannis potřebovat na severu. Tak se i stane a vidíme ji na Černém hradě, kde se dívá na všechny mrtvé bratry Noční hlídky.

pátá série (Hostina pro vrány)

Selyse je se svým manželem na Černém hradu, kde není potěšena přítomností své dcery Shireen. Zároveň ji naštve to, že Shireen učí jednu z místních divokých číst. Shireen jí říká, že na tom nic není, ale Selyse to prostě a jednoduše vadí.

Když je Stannisova armáda připravena k odjezdu, tak Selyse i Shireen odjíždí s ní. Všichni se musí cestou utábořit, protože přírodní podmínky jsou tak kruté, že kvůli nim nemohou pokračovat v tažení. Melisandra však Stannisovi navrhne, ať obětuje královskou krev, díky které zima pomine. Stannis si uvědomí, že královskou krev má jeho dcera Shireen, proto ji nechá upálit.

Během upalování se Selyse zhroutí, protože si uvědomí, že přišla o své jediné dítě. Druhý den ráno je už krásné počasí, ale Stannis zjistí, že se jeho manželka Selyse oběsila, protože nedokázala zvládnout smrt své dcery.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Odporná hnusná žena, ktorá ma srala pri úplne každej scéne.

webmaster
25.9.2022 | 20:01:36
fyffy2000

Matka roka… ODPAD!

4.2.2018 | 3:29:56
BixB

Za procitnutí v posledních okamžicích svého života dám 40%.

15.9.2016 | 10:22:20
Trepy

Tupá… nebudu sprostý.

30.6.2016 | 18:02:11
Socirel

Nemám ji rád, neskutečně hloupá postava.

24.5.2016 | 9:07:39
scroller

nuda, nudaa, NUDAAAAA

3.4.2016 | 16:46:19
VampKošilka

Za ztvárnění a finále 5.série dávám 40%, ale i tak jí nemám ráda.

2.4.2016 | 18:29:43
StrejdaCZ

Ukázala, že v sobě má aspoň trošku lidskosti…

7.7.2015 | 23:24:01
szantdanCZ

nesympatická hlúpa a fanatická – najhorsia kombinácia!

10.6.2015 | 20:24:54
Arrow123

Dávam o hviezdu vyššie kvôli tomu že sa spamätala až vtedy ked jej horela dcéra

8.6.2015 | 15:20:00
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama