Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Queenie Goldsteinová

Queenie Goldsteinová

Nitrozpytka a mladší sestra Porpentiny.

Sezóny 3
2016 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Queenie Goldsteinová
Datum narození: Mezi léty 1902 a 1909
Místo narození: USA
Čarodějnická krev: Poloviční
Škola: Ilvermony
Pracovní postavení: Úřednice v KOKUSE

Filmy

Queenie Goldsteinová je…

Queeniina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Empatická nitrozpytka

Queenie je americká čarodějnice a mladší sestra Tiny. Když byly sestry mladé, tak přišly o rodiče, kteří v důsledku nemoci zemřeli. Dívky se pak navzájem vychovávaly a vybudovaly si mezi sebou velmi silné pouto.

Queenie pracuje v KOKUSE na oddělení, kam přeřadili i Tinu, když ji KOKUSA degradovala. Spolu se svojí sestrou žije v jednom bytě v New Yorku. Tina k nim domů jednoho dne přivedla magizoologa Mloka Scamandera, který přijel do New Yorku s kufrem plným magických zvířat. Bohužel byl kufr nedopatřením otevřen nečarem Jacobem Kowalskim, a tak pár tvorů uprchlo.

S Jacobem si Queenie ihned padla do oka. I přesto, že byl Jacob nečar bral všechno velmi dobře, a dokonce mu ani nevadilo, že je nitrozpytka, která dokáže nahlédnout hluboko do jeho nitra. Queenie pak pomohla osvobodit Jacoba v KOKUSE a spolu s ním získala zpět i Mlokův kufřík. Poté pomohla trojici uprchnout a přidala se k chytání zbytku kouzelných tvorů, kteří se ve městě nacházeli.

Následovnice Grindelwalda

V roce 1927 se Queenie rozhodla navštívit spolu s očarovaným Jacobem Mloka, aby mu oznámila, že se ti dva budou brát. Mlok však poznal, že Jacoba očarovala a kouzlo zvrátil, aby se Jacob mohl rozhodovat sám, jak se svým životem naloží. Ten si ji následně odmítl vzít ze strachu, co by tomu řekli ostatní kouzelníci, že si vzala nečara.

Utrápená Queenie se rozhodla proto odcestovat do Paříže, protože se tam zrovna nacházela její sestra. Nicméně ji tam nenašla a ocitla se ztracená a rozrušená v cizím městě. V takovémto stavu ji pak našla Vinda Rosierová, která ji oslovila, utěšila a představila Grindelwaldovi, jenž se ji snažil přesvědčit, aby se k němu přidala.

Queenie se však nedala a dokonce na černokněžníka namířila svou hůlku, on ji však přesvědčil, aby se k němu přidala, když využil její milosrdné povahy a vidiny, že by se díky němu mohla vdát za Jacoba. Queenie se na stranu černokněžníka definitivně přidala na shromáždění v mauzoleu Lestrangeových, jelikož věřila, že tak budou moci být s Jacobem spolu.

Grindelwald využíval dar Queenie, aby špehoval své stoupence, a především pak Aureliuse Brumbála. V roce 1932 byla čarodějka přítomna na Mezinárodní konfederaci čarodějů v Berlíně, kde se setkala s Jacobem. Queenie si byla vědoma své chyby přidat se na stranu černokněžníka a zastávala názor, že již provedla mnoho špatných věcí na to, aby se mohla vrátit domů. Jacob ji ale ujistil, že ji stále miluje, těsně před tím, než se na scéně objevili Grindelwaldovi přisluhovači.

Později byla Queenie nucena přihlížet, jak Grindelwald seslal na Jacoba kletbu kruciatus. Když byla ale odhalena Grindelwaldova pravá povaha, rozhodla se udělat správnou věc a vrátit se zpět ke své rodině. Následně si vzala Jacoba za muže.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Allonsy

Ve druhém díle si mě naprosto získala, nejlépe vykreslená postava podle mě.

13.1.2019 | 22:59:06
elpapirus

Po prvním díle byla taková fajn, ale v druhém díle byla naprosto příšerná

9.12.2018 | 1:28:42
Kinny

Roztomile šílená

18.11.2018 | 19:19:19
fanta2pomeranc

Jen výjimečně mám ráda ženské postavy, ale ona si mě získala… Queenie a Jacob = nejhezčí pár

30.1.2018 | 15:04:29
CoRnDuCK

Kočka ;)

28.4.2017 | 18:46:10
Nilly

Naprosto skvělá. Líbí se mi jak je pozitivní a přátelská. Rozhodně dokázala film pěkně oživit. :)

29.3.2017 | 21:59:48
mikessska

Nejvtipnější hláška filmu :„Neboj, každý muž myslí na totéž, když mě poprvé spatří…“ – nebo uvidí – nevím přesnou citaci, stejně mě tím ale dostala a od té chvíle to byl právě tento pár – Queenie a Jacob, co jsem toužila více vidět..

27.11.2016 | 12:11:09
SOADdave

Rozhodně sympatická postava :) a chci jí vidět znovu

26.11.2016 | 16:23:12
Kothy

smypatacka :)

24.11.2016 | 15:05:20

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama