Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Sibylla Trelawneyová

Sibylla Trelawneyová

Profesorka jasnovidectví v Bradavicích.

Sezóny 3
2004 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Sibylla Patricia Trelawneyová
Datum narození: 9. března 1952
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Havraspár
Pracovní postavení: Profesorka jasnovidectví

Filmy

Sibylla Trelawneyová je…

  • prapravnučkou Cassandry Trelawneyové

Sibylliny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Lískové dřevo Žíně z jednorožce 24,13 cm Garrick Ollivander

Jasnovidka

Profesorka Sibylla Trelawneyová je učitelkou jasnovidectví v Bradavicích. Je prapravnučkou Cassandry Trelawneyové, která byla též prorokem jako Sibylla. Většina Sibylliných předpovědí se nevyplnila, ale i přesto známe dva případy, kdy se proroctví vyplnilo. Nejdřív předpověděla Harryho a Voldemortův osud, což prorokovala během pracovního pohovoru s Brumbálem, a poté předpověděla návrat lorda Voldemorta za pomoci věrného služebníka Petera Pettigrewa.

Harry, Ron a Hermiona ji od první hodiny jasnovidectví, na které byli, považovali za pouhou šarlatánku. Když byla v Bradavicích Dolores Umbridgeová, tak Sibyllu propustila a chtěla ji vyhostit i z pozemku školy, takovou pravomoc měl však pouze Brumbál, a tak mohla Sibylla zůstat v Bradavicích. Účastnila se závěrečné bitvy o Bradavice, kterou přežila.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Stardos

Škoda, že ve filmu nebyla scéna z knížky, ve které hází po smrtijedech věštecké koule :D

1.10.2016 | 22:19:11

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama