Haven (Městečko Haven)
88/100 - 53×

Haven(Městečko Haven)

Haven je seriál od stanice Syfy, založený na románu The Colorado Kid od známého autora Stephena Kinga. Seriál sleduje agentku Audrey Parkerovou, která přijíždí do malého městečka Haven za běžným případem. Z obyčejného případu se však stává něco jiného a Audrey je vtažena do středu prapodivného dění, za které mohou obyvatelé Havenu. Haven totiž už dlouhá léta slouží jako útočiště lidem s nadpřirozenými schopnostmi.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Detektivní, Mysteriózní, Romantický
hrají
Emily Rose (Audrey Parker), John Dunsworth (Dave Teagues), Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Richard Donat (Vince Teagues)

S04E04: Lost and Found

S04E04: Lost and Found

Nathan s Dwightem pracují na případu pohřešovaných dětí a zdá se, že tento případ by mohl mít spojitost s dávnou legendou. Duke hledá za pomoci Jennifer Audrey.

cz sk
4.10.2013
1 490 000
43 minut

Čtyřletá Harper mizí ze svého pokoje a ráno její matka a Dwight s Nathanem, které zavolala, nacházejí jen pyramidu z hraček, která vede k ventilaci, s jejíž pomocí dívka nejspíš zmizela.

Lexie mezitím opět vede starou dobrou konverzaci s williamem, který jí říká, že stodola je těžce poškozena a jestli brzy neodejde, zemře. Prý musí najít skutečné dveře do Havenu. Lexie se podivuje, jak to, že všichni ostatní zmizeli, ale William ne a ptá se ho, kdo je. Ten jí ale říká, že jí to říct nemůže, může jí jen pomoct. A přinutí ji vidět pravdu, takže vidí, jak se stodola rozpadá. A když nenajde ty dveře do Havenu, přestane existovat.

Nathan mezitím vyšiluje, když mu Duke a Jennifer řeknou o tom, co Jennifer právě slyšela a tudíž ho ani moc nevzrušuje, že se ztratilo další čtyřleté dítě. Ale jelikož Nathan Jennifer stresuje a ona Audrey slyší jen, když je uvolněná, Duke ho přesvědčí, aby šel hledat ty děti a je nechal se dál snažit něco zjistit.

Druhé děcko zmizelo v obchodě a vše je natočené na video, takže vidí, koho hledají. Desetiletého chlapce s opravdu divnými zuby. V lese, kam viděli ta děcka jít, nacházejí čtvery otisky nohou, takže se zdá, že mají co dočinění se čtyřmi desetiletými únosci. Hlavní stopou je to, že ty stopy mají drápy. A Vince a Dave ze svých materiálů zjistí, že hledají cosi zvaného Douens. Zdá se, že něčí potíž tato stvoření vytváří.

Nathan a Dwight zjišťují, že problémovou osobou, která ta stvoření vytvořila, je ředitelka školy, která se marně snaží o dítě a její sestra opět otěhotněla – to spustilo její potíž a teď si s těmi dětmi hraje v lese. Děti kolabují zimou, ale kdykoli se to stane a ona je chce vzít domů, ovládnou je ona stvoření a oni na všechno zapomenou a dál si hrají. Nathan s Dwightem je za pomoci jejího manžela najdou, ale ty potvory je napadnou. Ovšem nenapadnou jejího muže. Takže jim dochází, že je to jeho potíž, ne Carmenina. To on je vytvořil, protože je to jeho vina, že nemohou mít děti. A opět zasahuje Nathan a zachraňuje situaci tím, že ho přiměje si přiznat pravdu, díky čemuž ty potvory zmizí a mohou děti dostat pryč.

Duke zkouší na Jennifer všechny možné relaxační techniky, aby se uvolnila a znovu Audrey slyšela. Při jedné z nich Jennifer vypadne z ruky miska a ránu z jejího nárazu uslyší Lexie ve stodole. Což jí William vysvětlí tím, že ji někdo hledá. Nakonec z Williama vypadne, že jedny dveře musí najít a otevřít Lexie a druhé musí najít a otevřít její přátelé.

A pak začne Jenniferinu soustředěnost rušit lodní siréna. Ale Duke ji neslyší, což znamená, že musí vycházet odněkud od stodoly, takže musejí tuhle sirénu najít, aby našli ty dveře. Stejně tak tu sirénu slyší Lexie a William jí říká, ať ji poslouchá a vzpomíná, že jí pomůže najít ty dveře. A skutečně – Lexie nachází své dveře. A otevírá je. Za nimi je něco jako bouřková mračna.

Jennnifer slyší, jak je otevírá a s Dukem si uvědomují, že oni jejich dveře zatím ani nenašli.. Lexie obvinuje Williamam, že jí lhal, protože tam není cesta, kudy by mohla odejít, ale William jí říká, že je to hranice mezi dvěma světy a že ji může přejít. Jen musí věřit a skočit. A to i přesto, že netuší, zda její přátelé otevřeli dveře na druhé straně.

Duke s Jennifer nacházejí jejich dveře, ale nemohou je otevřít. Dle Jennifer proto, že Audrey/Lexie zavřela dveře na své straně. Nathan tam dorazí a chvilku po něm se objeví Jordan se Stráží, jež ho sledovala a odzbrojí je. Chce se ujistit, že se Nathan nechá zabít.

V tom Jennifer zaslechne Audrey/Lexie, která se rozhodla, že skočí. A všem se zjeví i dveře na straně Havenu. Nathan se je hned snaží důležitě otevřít, ale nejde mu to. Jennifer říká, že to možná musí být ona. A ve chvíli, kdy to chce zkusit, naběhne tam Dave s pistolí a říká jim, ať ty dveře neotvírají, protože to může uvolnit síly, které nedokáží kontrolovat.

Lexie se ptá Williama, zda chce jít první, ale ten jí říká, že s ní jít nemůže. Ale že všichni budou v pořádku a určitě se znovu setkají.

Jordan sejme Davea svou schopností a Jennifer otevře ty dveře. Lexie se ptá Williama, kým bude, až se dostane na druhou stranu. A William jí říká, že bude tím, kým chce být nejvíc. A pak Lexie slyší, jak na ni někdo volá Audrčey. Když Lexie vystoupí ze dveří na její straně, vytvoří se energetická vlna, která smete všechny na straně Havenu. Když se probudí, Audrey/Lexie tam také leží.

Když se probudí, nikdo jí pořádně ani nepřivítá a Nathan už jí strká pistoli do ruky a chce, aby ho zabila, aby ukončila potíže. Pak jí políbí a prosí ji, aby ho zabila. Ale Lexie ho setře a říká mu, že nikoho nezabije, rozhodně ne někoho, koho nikdy předtím nepotkala. A pak přijde nejlepší zakončení: „Kdo je Audrey? Jmenuju se Lexie.“

Foto: Syfy

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zizas

Koniec je… boží!

11.10.2013 | 23:01:55

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Filtr seriálů
Reklama