Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

S05E13: Project Reborn

S05E13: Project Reborn

Tommy musí čelit své největší výzvě. Erica přijímá drastická opatření, aby její plán uspěl. Malina se snaží naplnit proroctví své prababičky, aby zachránila svět s pomocí Lukea a Quentina. Mezitím Emily a Ren zoufale hledají Miko. Carlos bude muset volit mezi životem a smrtí.

21.1.2016
3 830 000
43 minut

Carlos, Farah, Micah

Carlos doráží okamžitě do nemocnice s postřelenou Farah. Nemocnice je ale totálně prázdná, protože všichni lidi před apokalypsou už jí dávno opustili. Micah díky své schopnosti dokáže zprovoznit elektřinu a José zvládne vyndat Farah kulku a zachránit ji. Všichni se teď rozhodnou jít na pomoc Malině, ale zničehonic se v nemocnici objeví spoustu dalších lidí, kteří potřebují pomoct. Jelikož vždy chtěl být Carlos hrdinou, rozhodne se zůstat a pomoct obyčejným lidem.

Miko, Ren, Emily

Ren s Emily nacházejí místnost, kde jsou drženi výjimeční lidé. Ren pomocí klíče, který mu daroval Hachiro, deaktivuje sedativa a všichni výjimeční se probouzejí. Mezi nimi je už i Hachiro, kterého sem odvedla Erica. Hachiro Renovi říká, že byl nucen uvěznit do Evernow Tommyho a nyní toho lituje. Nikdo nezná Evernow lépe než Ren, a proto se do hry musí vydat on a Tommyho zachránit. Hachiro mezitím z přístrojů odpojí svou pravou dcerou Miko.

Když se Ren vydává do hry, potkává tam svou lásku Miko, která se tam přemístila po souboji s Harrisem. Hra je ale nyní u svého konce a pakliže zanikne, zanikne i Miko. Ren tak Miko ještě naposledy prosí, aby se s ním vydala do věčné pevnosti a pomohla mu zachránit Tommyho.

Luke

Konec světa se blíží a první erupce slunce přichází. Luke s Malinou a Quentinem nedokázali najít Tommyho a Malina nedokáže sama zachránit svět. Luke si ale uvědomí, že pomocí své schopnosti dokáže absorbovat sluneční erupci. Odvede tedy Malinu a Quentina do bezpečí a sám se vydává vstříc svému osudu. Luke zvládne absorbovat sluneční erupci, ale zaplatí za to svým životem.

Malina, Quentin, Phoebe

Malina s Quentinem se vydávají k hodinové věži, kde by se měl objevit Tommy. Cestu jim ale zkříží Phoebe, která stále věří, že pro ní má Erica uplatnění. Phoebe, ačkoliv jí už nikdo nedává rozkazy, se rozhodne zabít Malinu. Quentin pořádně neví, co má dělat. Ví ale, že svou sestru dávno ztratil a zabije jí.

Bohužel není příliš času, aby někoho oplakával. Druhá sluneční erupce se blíží. Nyní se tomu Malina už nemůže vyhnout. Quentin se proto schovává v budově a Malina se vydává pomocí své schopnosti ovládat živly zastavit sluneční erupci. Je na to ale příliš slabá a potřebuje Tommyho, který zatím není nikde k nalezení.

Angela, Haiťan

Tommy je stále uvězněný v pevnosti času, ale zničehonic potká sám sebe, který mu řekne, že jediné, co musí, je si vzpomenout. Tommy tak vzpomíná na své dětství, kdy mu Anna řekla, že jeho matkou je Claire Bennetová. Zároveň vidí vzpomínky, na které měl díky Haiťanovi zapomenout. V Primatechu byl malý Tommy vystaven testům společně s Malinou. Na celý proces dohlížela samotná Angela.

Tam se Tommy dozvídá, že Angela je celou dobu připravovala na záchranu světa. Když se totiž Tommy Maliny dotkne, dokáže absorbovat její sílu a pomoct jí tak zachránit svět. Ale aby jejich schopnost fungovala, potřebují vodič. Někoho, koho budou držet oba dva za ruce, a kdo přenese jejich energii. Tommy si tak konečně uvědomuje, co musí udělat. Evernow se hroutí a Ren dokáže s Miko osvobodit Tommyho ze hry.

Tommy, Erica

Když se Tommy vrátí do reality, čeká ho nepěkné překvapení. Erica uvěznila Emily, Annu, Rena, Hachira a Miko a vyhrožuje jim, že je zabije, pokud Tommy všechny nepřenese do budoucnosti. Zároveň mu také Erica říká, že jakmile se vrátí do přítomnosti zachránit svět, všechno v budoucnosti, co vybudovala a všechny lidi, které sem přenesla, přestane existovat ve chvíli, kdy zachrání svět.

Tommy si ovšem uvědomí skvělou věc, na kterou si měl vzpomenout – dokáže být na dvou místech zároveň a zachránit tak obě časové linie. Tommy tak zastavuje čas a posílá Emily, Annu, Hachira, Rena a Miko do přítomnosti. Sám se poté vydává do přítomnosti k hodinové věži v Odesse, aby pomohl Malině.

Noah

Tommy se chytne Maliny a společně se pokusí zastavit sluneční erupci, ale nejde jim to. Tommy si je vědom, že potřebují vodič, ale aktuálně nikdo nikde není k mání. Tommy se proto vrací v čase do dne, kdy Malina s Noahem narazili na obrovské tornádo. Tommy Noaha zachrání před jistou smrtí a přenese ho do Primatechu, kde Tommymu byly dělány testy.

Tommy Noaha obeznámí s Angely plánem a s potřebným vodičem. Noah je ochotný přistoupit na tento plán a pomoci zachránit svět. Tommy tak přenese Noaha zpět do přítomnosti. Ačkoliv to všem láme srdce, Tommy a Malina se oba chytnou Noaha a přemístí svou energii do něj. Díky tomu jsou schopný odrazit sluneční erupci a zachránit svět. Noah jim následně v náručí umírá.

O tři měsíce později

Tři měsíce uplynuly a Carlos pokračuje v L.A. ve své hrdinské cestě. Ren se mezitím učí bojovat s katanou a asistuje mu Miko. Quentin je za své činy zavřený ve vězení a navštíví ho dva agenti, kteří chtějí vědět, kdo zachránil svět. Quentin se ale zachová férově a nikomu nic neprozradí.

Tommy a Malina dostanou podivné pohlednice od neznámého muže. Malina proto navštíví svou babičku Angelu a ptá se jí, co to má znamenat. Angela jí poví, že je to vzkaz od jejího otce. Od muže, který je hledá, a před kterým je nikdy nikdo neochrání…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AliSh

Padlo tu že by otec mohl být Sylar – moc si neumím představit jak by k tomu došlo ale odpovídalo by to, že je totální magor, Peter – ten snad totální magor nebyl (???) a uniklo mi kdo je Hammer?

31.1.2016 | 18:19:34
karlospajdos

Začátek série byl hooodně o ničem,ale konec se mi líbil. A teď čekejme jeslti to bude pokračovat, když nakousli další děj…

25.1.2016 | 17:03:53
VampKošilka

Je mi jedno, zda budu jediná, ale mě se Heroes Reborn líbil a určitě mě mrzí, že nebude pokračovat. Finále sice mělo jisté díry a někdy zbytečná úmrtí nemluvě o tom, že byl příběh celou dobu soustředěný na Noaha, Nathana a Malinu a zbytek postav by byl tím pádem postradatelný, ale určitě se to povedlo. Nešetřilo se tu s emotivníma scénama a finále bylo zakončeno v takovém klasickém Heroes stylu. No zakončena,ten obrovský cliffhanger tam visí. Já určitě budu ráda, když to bude podle Kriegových slov pokračovat.

24.1.2016 | 10:43:30
Kothy

Zajimave finale. Skoda trochu otevreneho konce…

23.1.2016 | 21:22:16
legoxxx

Bylo to super

23.1.2016 | 14:47:42
tom99

Pokud epizoda něco zvládla na jedničkou, jsou to emotivní scény – vzpomínání s Tommym v Evernow byla jedna z nejsilnějších scén z celých Heroes. Celý příběh (a finále to potvrdilo) bylo pouze o Tommym, Malině a Noahovi, zbytek postav byli pouze placení komparzisti, kteří prakticky nemuseli ani v seriálu být – Carlos, Micah, Emily, zkrátka všichni. Poslední dvě tři epizody byly o ničem a Kring se snažil vše prodat ve finále, ale nevyšlo mu to, protože zkrátka 40 minut je málo. Carlos tak dostal minimálně prostoru, Matt se ani do epizody nevešel… Kdyby Kring udržel laťku jako na začátku seriálu, byl bych nesmírně spokojený. Bohužel v posledních dílech opět sklouzl ke svým typickým chybám a finále na to doplatilo…

webmaster, grafik
23.1.2016 | 13:59:52
Ulmanak

Hodně dobrý scény střídali scény hrozně stupidní, nicméně alespoň trošku finále překvapilo a i trošku potěšilo.

23.1.2016 | 0:43:57
Gradencz

https://twitter.com/…188944375808 Podle této zprávy by měl seriál pokračovat… aneb The volume ends, the saga continues! – série skončila, seriál pokračuje! :D jinak finále nic moc čekal sem od toho víc…

22.1.2016 | 23:47:44
barahir

Nebudeme plivat na poslední díl seriálu, ale dobrý to nebylo.

čestný člen redakce
22.1.2016 | 22:56:15
teracs

Poslední díl překvapil a zklamal zároveň. Srdcervoucí scéna s Tommyho vzpomínkami, Noah a rozdvojení, to tleskám :) Nicméně na finále slabé, krátké, konec světa narvaný do 40 minut i s následujícími 3 měsíci po. Chceme vědět o ostatních postavách. Otce tipuju na 99% Sylar. (1% Hammer je novej záporák) Kring počítal s tím, že nakonec dostane seriál 2. řadu se Zacharym v hlavní roli. Nebylo by to na škodu.

22.1.2016 | 22:48:01
1

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama