Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

S05E12: Company Woman

S05E12: Company Woman

Konec civilizace se rychle blíží a Erica dává své plány do pohybu, k tomu ale potřebuje pomoc od Tommyho. Malina se chce setkat s Tommym, ale plány jí kříží Quentin a Phoebe. Mezitím se Matt Parkman snaží zajistit bezpečnost své rodiny, to ale může stát život Taylor.

14.1.2016
3 830 000
43 minut

Matt, Erica, Taylor

Matt s Taylor přijíždí za Ericou a vynucuje si její pozornost. Vyhoržuje Taylor, že jí zabije. Erica, která má snad jedinou slabinu v lásce ke své dceři, dává Mattovi, co chce – hodinky, pomoci kterých se přesune se svou rodinou do budoucnosti, až bude Tommy znovu napojen na přístroj. Matt tak získává, co chce a odchází. Při cestě autem se ovšem vybourá, končí ve vodě a jeho hodinky a vstupenka do budoucnosti mu uplavou v rozbouřené řece.

Erica a Taylor se po dlouhé době vidí a mají si co vyříkat – obě poslední dobou stály na opačné straně barikády a kopaly za jiný tým. Taylor přesto nedokáže své matce odpustit, co udělala výjimečným a především jejímu milenci Francisovi. Rozhodne se jí proto navždy opustit. Zároveň se také dozví, že dítě, které čeká, má schopnost.

Erica z minulosti, Caspar

Poprvé se také dozvídáme, proč Erica nesnáší výjimečné. Její otec byl těžce nemocný a žádná léčba nezabírala. Jednou se u prahu Ericy dveří objeví doktor se schopností vyléčit všechny možné nemoci a zranění. Svou schopnost ovšem neposkytne zadarmo a chce, aby se s ním Erica vyspala. Jelikož Erica miluje svého otce a udělala by pro něj všechno, udělá to.

Později Erica s doktorem otěhotní a porodí Taylor. Ta je ovšem také velice nemocná a žádá opět doktora o pomoc. Ten samozřejmě chce stále stejnou věc. Když doktor Taylor vyléčí, Erica už to neustojí a doktora zabije. Brzo se u ní doma objeví Caspar Abraham, který ji dá vizitku Primatechu a nabídne, že jí vymaže paměť. Erica si ale chce vše pamatovat a naopak nechává vymazat paměť Taylor.

Luke, Malina, Quentin

Čas ubíhá hrozně rychle a konec světa se blíží. Tommy není nikde k nalezení a Lukea napadá, že by Malina mohla vystoupit v televizi, aby Tommy našel je. Nejdřív je ale potřeba, aby se zbavili Phoebe a Quentina. Luke se je proto rozhodne zabít, ale v osudový moment zaváhá a Phoebe utíká. Quentin, který tuší, že už navždy ztratil svou sestru a nechce být padouchem, zůstává s Lukem a Malinou.

Luke, Quentin a Malina se vydávají na střední školu do Odessy, kde je spoustu reportérů. Malina na sebe upozorní svou schopností a v televizi vzkazuje Tommymu, kde, a ať dorazí co nejdříve. Luke ví, že toto video uvidí i jejich nepřátelé, ale doufá, že Tommy bude se svou schopností rychleji u nich.

Carlos, Farah, Micah

I Carlos je na cestě do Odessy. Když zastaví na benzínce, Farah s Micahou si všimnou ve zprávách Maliny. Farah je ráda, že Malina stále žije. Micah se pomocí své schopnosti postará o to, aby se zpráva vysílala neustále dokola na všech kanálech a Tommy si ji tak určitě všiml. Poté Carlos, Farah, Micah a José pokračují do Odessy. Když tam dorazí, ví, že se něco děje. Farah se proto okamžitě rozběhne za Malinou.

Joanne

Joanne si rovněž všimla zprávy, kterou vysílala Malina, a ihned vyráží do Odessy. Když tam dojede, potkává Lukea a Malinu. Je odhodlaná Malinu zabít, ale v cestě jí stojí Luke. Luke nechce své bývalé ženě ublížit a nechce na ní zaútočit první. Joanne proto vystřelí a zasáhne Malinu. Rozčílený Luke použije svou schopnost a Joanne zapálí. Ta následně umírá.

Dozvídáme se, že Malinu Joanne nestřelila. Farah se zneviditelnila a stačila si stoupnout před ní a schytat za ní kulku. Carlos je zděšený a okamžitě bere s Josém a Micahou Farah do nemocnice. Luke s Quentinem a Malinou zůstávají na střední škole v Odesse.

Emily, Ren

Ren doráží do Odessy přesně tak, jak ho sem poslal Hachiro. Neví ovšem, co tu má dělat. Chce pouze najít pána prostoru a času. Zeptá se nenápadně první ženy, na kterou narazí. Shodou okolností je to Emily, která s pánem času chodí, ale aktuálně vůbec neví, kde je. Společně se proto rozhodnou ho najít.

Ren si myslí, že pán času bude zřejmě uvězněný ve hře Evernow jako Hiro Nakamura. Zároveň si také pamatuje, že Evernow má ještě jeden level, který nikdy neměl možnost hrát. A nyní má k němu klíč v podobě znaku Takeza Kenseie, který mu daroval Hachiro. Ren a Emily tak mají možnost Tommyho zachránit.

Tommy

Tommy přenáší další lidi do budoucnosti, ale brzo se dozvídá, že nebudou přesunuti všichni lidé na planetě, ale pouze pár vybraných Ericou. To Tommyho naštve a rozhodne se už nepomáhat Erice. Když vidí ve zprách Maliny zprávu, okamžitě vyráží do Odessy, ale tam už dorazil i Hachiro, který dostal od Ericy rozkaz, aby ho uvěznil do hry Evernow jako kdysi Hira. Když to udělá, Tommy trčí v Pevnosti věčnosti jako kdysi jeho nevlastní otec…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Jedna z nejlepších epizod…

25.1.2016 | 16:20:12
Kothy

Tommy to schytal…

19.1.2016 | 16:12:28
legoxxx

super díl, super série

18.1.2016 | 0:17:47
Angi

Stále čekám, kdy se začně něco dít. Nedělo se nic v minulém díle, neděje se ani v díle těsně před finále. Ratface se neustále vrací k mamince, Malina stále hledá Ratface…jako kdyby se děj od poloviny série nepohnul. Ale je fakt, že nějakou odezvu u mne jedna scéna vyvolala. Když Hero Truther, Farah, ten naprosto zbytečný moula v masce, jehož jméno si nevybavím a jeho synovec KONEČNĚ ( i když proč vůbec?) se dostali k Malině, které tak nutně potřebovali pomoct. Drsně nakráčeli do tělocvičny aby o deset vteřin později zase všichni odkráčeli! V tu chvíli jsem se začal hlasitě smát. Jinak mne taky zaujalo, jak se zde hodnotí epizody… jak by musela vypadat epizoda, aby dostala od vás 20–40%? Tady fakticky nezmiňujete téměř žádný klad a přesto má od vás 80–100%

17.1.2016 | 7:52:03
tom99

Jako co se se seriálem stalo za poslední tři díly je fakt síla. Další epizoda naprosto bez emocí. Čekal jsem, že si Luke a Joanne řeknou víc, všechny postavy se setkávají, protože to příběh jen „potřebuje“. Jediný, co hodnotím kladně, je flashback s problémy dospělých, což jsme zatím v Heroes neviděli. Začátek, jak lidi panikaří a balí, byl taky fajn, zbytek těžká bída.

webmaster, grafik
16.1.2016 | 18:39:19
veba

Serial je odepsany. Divaci se na par poslednich dilu vracet nebudou ani v pripade ze budou pozlacene a o tom hodne pochybuju.Mozna tak do posledniho dilu nechat prijit Sylara a Petreliho na pomoc se zachranou sveta by pomohlo k dustojnemu ukonceni teto zahozene sance na obnoveni serialove ikony. V pokracovani Hrdinu se bohuzel zadna podobna ikonicka postava nezrodila. Davam 100%. Serial ma mou uctu a nebudu na pohrbu Hrdinu hazet spinu na hrob

15.1.2016 | 21:43:15
Degas10

No bylo to nic moc, ale bylo to o dost lepší než předchozí díl a když vidím rating tohodle, že má mín není to fér.

15.1.2016 | 16:10:44
davidovechkin

Na to že to má směřovat do finále a zlepšovat se to, tak je to naopak horší a horší

15.1.2016 | 11:50:06
hpStoryteller

Na finále sa teším a zároven sa bojím :(

15.1.2016 | 8:11:05

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama